Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uchylanie szyb - jak to zrobić?

04 Wrz 2005 12:01 1395 3
  • Poziom 20  
    Witam

W Peugeocie 306, założyłem moduł domykający szyby, domyka impulsem z siłownika master. Posiadam też zainstalowany autoalarm FRODO z kanałem dodatkowym. Aktualnie chcę tak zrobić by tym kanałem dodatkowym (podaje impuls masy) uchylać szyby. Mam kilka koncepcji:

1) wyzwolenie kanału pierwszego (impuls) uruchamia przekaźnik i szyby opadają, kolejne naciśnięcie (impuls) zatrzymuje szyby - rozwiązanie wadliwe, bo można zapomnieć o powtórnym naciśnieciu przycisku, ale w miarę proste - prosty układzik el.

2) naciśniecie przycisku dodatkowego (impuls) włącza przekaźnik, który opuszcza szyby, natomiast układ czasowy wyłącza przekaźnik i szyby zatrzymują się. - rozwiązanie dobre, potrzebny układ czasowy.

3) rozwiązanie trzecie wykorzystanie istniejącego modułu domykania, poprzez jego przesterowanie przekaźnikami w ten sposób by podał +12V na drugą stronę silnika, czyli odwrotnie niż przy domykaniu. Zadziała czujnik przeciążeniowy w module domykania i szyby się wyłączą po całkowitym uchyleniu.

4) rozwiązanie NAJLEPSZE - zainstalować drugi moduł domykania, lecz na drugim kablu do silnika, Zadziała czujnik przeciążeniowy w module domykania i szyby się wyłączą po całkowitym uchyleniu. Rozwiązanie najlepsze, najprostsze, prawie bez roboty, ale i chyba NAJDROŻSZE. (moduł kosztuje 70zł)
    System działał by tak: po zamknięciu zamka, szyby domykają się modułem nr1, potem wciskając kanał dodatkowy podajemy impuls na moduł nr2 i szyby zjeżdzają do dołu. Proste.

PODSUMOWNIE
    Ja preferuje rozwiązanie nr2, czy ktoś wie jak zrobić układzik, który wyzwolony impulsem masy załączył by przekaźnik i go wyłączył np. po 6 sekundach? Zaznaczam że nie zależy mi by szyby zjechały do końca.
    Najlepiej by czas działania mógł być regulowany. ROzwiązanie nr 2 jest niezależne od modułu domykania.
    Czy ktoś z was już tak eksperymentował.
  • Poziom 13  
    Sprawdz czy kanałdrugi wyzwalający w momęcie jak długo go trzymasz tak długo masz masse. Iwtedy masz problem z głowy wstawiasz przekażnik i jak mocno chcesz mieć otwarte szyby tak się otworzysz. Pozdrawiam.:D
  • Poziom 20  
    jak by tak było to problem z głowy, ale jest tylko impuls
  • Poziom 13  
    Podobno Legenford ma sygnał:|