Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki subwoofer do systemu 2.1 Pionieer SX-N30AE i Dali sensor 7 ?

03 Sty 2019 21:59 351 7
  • Poziom 6  
    Dzień dobry, jak w temacie powyżej, kompletnie się na tym nie znam mam amplituner sieciowy Pionieer SX-N30AE i zestaw kolumn Dali sensor 7 o impedancji 6 ohm ( nie wiem ile one mają mocy ale pisze że zalecany wzmacniacz od 30 do 150 W a ten pionier przy 6 ohm ma 2 x 135 W to myślę, że kolumny są chyba dobrze dobrane pod względem kompatybilości w senie moc wzmacniacza a moc kolumn - sam je sobie dobierałem ale jestem przygotowany na konstruktywną krytykę ), i trochę brakuje mi basu, chciałbym dokupić do tego i podłączyć w systemie 2.1 jakiś subwoofer aktywny ale w instrukcji amplitunera nie ma żadnych warunków brzegowych - jak już wspomniałem wcześniej słucham tylko stereo więcej radia i trochę spotify nie jestem audiofilem, ani żadnym specjalistą w powyższym zakresie, chodzi mi o jakiś sprzęt, którego dodanie poprawi jakość dźwięku i nic przypadkowo nie wybuchnie :-) , jeśli nie model to chociaż parametry wokół których mam się obracać, typu moc RMS itp. ( porady w sensie min 300 rms i 8 ohm niżej niczego nie kupuj bo nie ma sensu itp. ) Poniżej załączyłem zdjęcie pleców amplitunera, podpina się go chyba kablem Rca-Rca, wyczytałem na forum że taki kabel MELODIKA MDSW10 to dobry wybór i chyba taki kupię, brakuje mi już tylko subwofera :-), z góry dziękuję za ewentualną pomoc w doborze, aha sprzęt stoi w otwartym salonie jakieś 30 m2 do sprzętu od miejsca odsłuchu jakieś 4 m. pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jesli nie chcesz szalec za bardzo z kasa to Dali e12f.Moja siostra ma go i gra wlasnie z Dali Zensor tyle, ze 3, ale w mniejszym pomieszczeniu.Podlaczalismy go u mnie na 28 metrach, wiec pomoeszczenie podobne i spokojnie daje rade.Jak nigdy nie miales suba, a z Twojej wypowiedzi wynika, ze tak jest to powinienes byc naprawde zadowolony.Pamietaj tylko, ze bas z suba to nie to co bas z kolumn, ale to tyczy sie kazdego suba, nie tylko tego.Spokojnie moge polecic do Zensorow.Z podlaczenieniem to Twojego ampa nie bedzie zadnego problemu.Nie bardzo kumam o co Ci chodzi z tymi warunkami brzegowymi, ale jesli o rzeczy typu moc to do dowolnego wzmaka z wyjsciem na suba mozna dokupic dowolny aktywny subwoofer o dowolnej mocy.Wzmacniacz wysyla jedynie sygnal, cala reszte robi sub i jego wzmacniacz,takze tu nie ma zadnych sprzetowych ograniczwn.To nie tak jak z doborem kolumn do wzmaka.Sub nie obciaza w zaden sposob Twojego amplitunera.Takze czy podlaczysz 100W czy 1000W to nie ma dla niego zadnego znaczenia, bo sub ma swoj wlasny wzmacniacz.Mam nadzieje, ze o to Ci chodzilo.
  • Poziom 6  
    Serdeczne dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie mam suba philipsa 6 ohm ale takiego zwykłego pasywnego czy mogę go w jakiś sensowny sposób podpiąć do tego pioniera ? ( myślałem o podpięciu go jakimś mostkiem pod wyjścia kolumn też są 6 ohm, ale to chyba nietrafiony pomysł ), i jeszcze mam jedno pytanie odnośnie odsłuchu ten amplituner ma głośność od o do 100, a wedle mnie
    gra na w miarę słyszalnym poziomie od 50 do 75 max ( już nie da się czysto słuchać ) czy to jest normalne, mam cały czas jakieś przeświadczenie z tyłu głowy, że te głośniki do tego amplitunera są niekoniecznie dobrze dobrane, albo wzmacniacz za słaby albo głośniki , czy rodzaj kabla do 1,5 m w głośnikach ma jakieś znaczenie dla odsłuchu ? mam zwykły miedziany. transparentny kabel 2x1,5 mm po 3zł /m, może zainwestować w coś lepszego ?pzdr.Jurek
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Pasywny sub Philipsa, to zakladam z jakiegos mini zestawu kina domowego...Daj sobie spkoj z takim badziewiem.Sub jak juz to aktywny i to jakis rozsadny-zawsze mozesz kupic uzywany.Co do glosnosci to normalne, zwlaszcza, ze sluchasz radia , ktore ma nieco cichszy sygnal niz np cd.Jesli chodzi o moc wzmacniacza, to nigdy, przenigdy nie bedzie za duza, bo moca wzmacniacza sterujesz Ty za pomoca pokretla glosnosci, jak dasz jej zbyt wiele to kolumny zaczna znieksztalcac i masz jasna informacje, jak odwrocisz sytuacje i wzmak jest zbyt slaby to przy glosnym graniu dluzszy czas mozesz go np przegrzac.Co do kabli opinie sa mieszane, ale to i tak mowa o wyzszej polce.Takim budzetowym systemom wystarcza solidne miedziaki, trzymaj tylko ta sama dlugosc na lewy i prawy.Ile na tego suba chcesz przeznaczyc, bo nigdzie o tym nie wspominasz, nie odniosles sie tez do proponowanego Dali.
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie, dali kosztuje około 2.500 zł nie jest to dla mnie problem, ale pytanie czy efekt będzie warty wydatku. Z amplitunera mam wyjście 1x RCA nie wiem czy to jest wyjście stereo czy mono bo w dokumentacji ampli nic nie pisze ale myślęże mono , więc szkoda wydać 2,5 tyś na subwoofer stereo ( dali ma dwa wejścia, więc chyba jest stereo tak myślę ) Namierzyłęm sobie takie coś JAMO SUB 210 BLACK PIANO ( to chyba też stereo ) parametry podobne do dali i chyba się zdecyduję na to, w najgorszym wypadku nie będę go używał i zrobi żonie za podstawkę pod kwiaty. Ostatnie pytanie jest sens wyrzucić pieniądze w jakiś grubszy kabel typu 2x4 mm i założyć złącza bananowe pod te kolumny ? , bo teraz mam metodą na zakrętasa.

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Mam jeszcze ostatnie pytanie skoro w zestawie z tym sub yamo dają kabel 2xrca - 2xrca to znaczy że on jest stereo i po podłączenie z mojego ampli z kabla 1xrca- 2xRca nie będzie grał w stereo ?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jesli estes w stanie wydac 2.5k na ten Dali to go bierz, ewentualnie jak drogo to wersje nieco mniejsza za 2 tysiace-choc ja bym doplacil bez wachania do tego metrazu.Ja mam podobny metraz i mam Velodyne SPL 1000 z glosnikiem jak ten mniejszy, ale to zupelnie inna liga, bo on kosztuje 8.5k.Tego jamo wcale bym nie kupowal przy kolumnach jakie masz, szkoda kasy.Kup Dali e12 i masz konkretny sprzet na lata, ktory zejdzie nisko nie tylko na papierze i bedzie chodzil na pol gwizka, nawet jak bedziesz chcial go pocisnac.Nie ma subwooferow stereo, to tak dla jasnosci.Musisz miec wzmaka z wyjsciem na 2 subwoofery, a Ty masz jedno wyjsce.To jest tak jak nie ma kolumn stereo, musisz miec 2 identyczne kolumny i sygnal na kazda z nich musi byc rozny.Co do kabla jak juz to musisz zrobic jakis konkretny postep zeby uslyszec roznice.To nie tak, ze wymienisz kable z 10 zl za metr na kable za 30 zl za metri nagle Ci sie system zmieni.Jedni kable slysza, inni nie, ale taka jest natura ludzka, ze jestesmy podatni na sile sugestji.Przy bardzo drogich systemach moze miec to sens, bo one rowniez maja w sobie drogie kable.

Kup trn Dali e12 i to zrobisz ogromny krok w brzmieniu systemu, zwlaszcza na filmach.Jak zakup bedzie nietrafiony to zawsze mozesz zwrocic, ale moco watpie.Suba podlaczasz 1 wejsciem bo jak nie o musisz uzyc przejsciowki Y zeby dwa kable idace z suba podlaczyc do ampa, gdzie masz jedno wejscie.Wracajac do tego Jamo jego opinie i cena mowia same za siebie-strata kasy.
  • Poziom 6  
    Dzięki Paweł, namówiłeś mnie wziąłem tego Dali 12 już jedzie :-), bardzo dziękuję ci za pomoc, zamykam temat i życzę wszystkiego najlepszego w 2019 r.
    pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Dzięki Paweł, namówiłeś mnie wziąłem tego Dali 12 już jedzie :-), bardzo dziękuję ci za pomoc, zamykam temat i życzę wszystkiego najlepszego w 2019 r.
    pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Kupiłem subwofer Dali 12f i kabel 1xrca Y @rca