Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESP EYE - nowy moduł wspierający rozpoznawanie twarzy

ghost666 03 Sty 2019 23:05 990 0
 • ESP EYE - nowy moduł wspierający rozpoznawanie twarzy
  ESP EYE - nowy moduł wspierający rozpoznawanie twarzy
  Jak podaje jeden z redaktorów portalu CNX Soft, niedawno skontaktował się z nim przedstawiciel Espresiffa i dostarczył mu tajemniczą paczkę - nowy zestaw deweloperski dla układów ESP32. W zestawie, oprócz samego modułu i jego osprzętu, znajdowała się także koszulka na dziesięciolecie firmy

  ESP EYE - nowy moduł wspierający rozpoznawanie twarzy
  Taką ofertę ciężko odrzucić, dlatego gdy tylko kurier dostarczył paczkę do adresata, możemy przyjrzeć się bliżej nowemu zestawowi uruchomieniowemu ESP EYE, gdyż dotychczas wiadomo o nim dosyć niewiele.

  Specyfikacja modułu:

  WiSoC – ESP32 z dwoma rdzeniami Tensilica LX6, interfejsem Wi-Fi i Bluetooth.
  Pamięć – 8 MB pamięci PSRAM
  Magazyn danych – 4 MB pamięci Flash
  Kamera – sensor OV2640 o rozdzielczości 2 megapiksele
  Audio – mikrofon wbudowany w moduł
  USB – 1x microUSB do zasilania i programowania
  Dodatkowo: przyciski reset, boot; przyciski funkcyjne i dwie diody LED
  Wymiary: 41 mm x 21 mm.

  Moduł podobny jest do starszej płytki ESP32-CAM, ale różni się od niej dodanym mikrofonem i jeszcze mniejszym rozmiarem. Dodatkowo, jako oficjalny produkt Espressifa, można liczyć na lepsze programowe wsparcie układu. Takie rzeczy jak widzenie maszynowe - detekcja i rozpoznawanie twarzy oraz uruchamianie systemu głosem są wspierane już od startu.

  ESP EYE - nowy moduł wspierający rozpoznawanie twarzy


  Płytka wysyłana jest z kablem microUSB i karteczką z diagramem blokowym modułu, gdzie znajdziemy krótką instrukcję w której przeczytać możemy, iż musimy nacisnąć przycisk "function" by zebrać dane o twarzy z pomocą kamery, która znajduje się po drugiej stronie. Tutaj, obok 2 MP kamery, znajdziemy mikrofon, przyciski reset i boot oraz dwie diody LED.

  Na module znajdziemy zaledwie kilka układów scalonych: ESP32-D0WD, 8 MB PSRAM, 4 MB flash, CP2102 (konwerter USB do TTL), Znajdziemy także zintegrowaną antenę, złącze u.FL do podłączenia zewnętrznej anteny Wi-Fi, przyciski i port microUSB.

  Więcej informacji znaleźć można na stronie Espressifa, aczkolwiek póki co płytki te nie trafiły jeszcze do ogólnej sprzedaży. Po testach i prezentacji wybranych osób z środowiska, moduł ten trafić ma jednak normalnie na rynek.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2019/01/02/esp-eye-esp32-ai-development-board/

 • Mitronik