Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

funkcja Inhibit w czytniku Nayax w automacie vendingowym

bonecollector 03 Sty 2019 23:40 111 0
  • #1 03 Sty 2019 23:40
    bonecollector
    Poziom 9  

Cześć wszystkim, proszę o pomoc - sprawa wygląda tak:

Mam stary analogowy automat foto z wrzutnikiem monet oraz z podłączonym zbliżeniowym czytnikiem kart Nayax. Wszystko jest zasilane przez 12V DC i po zakupie kartą, bądź monetami automat dostaje impuls i zaczyna się proces robienia zdjęcia. Tutaj wszystko jest OK.

W automacie jest funkcja INHIBIT, którą obsługuje też czytnik Nayax. W założeniu ma to działać tak, że jeżeli jest problem w automacie to poprzez połączenie INHIBIT blokuje on wrzutnik monet oraz czytnik kart, tak aby nikt nie mógł dokonywać płatności na próżno.

Problem jest taki, że nie wiem jak to podłączyć poprawnie do czytnika Nayax. Dostałem informację z serwisu, że "inhibit musi dostać masę, aby zacząć działać, czyli, żeby deaktywować czytnik".
    Rozumiem, że do niebieskiego przewodu musi (w chwili kiedy ma nastąpić deaktywacja) podana masa.

Jeżeli chodzi o automat to za funkcję INHIBIT odpowiada pin 6 (tak wynika z obrazka). Tam jest notka mówiąca o tym, że przy 12V "Inhibit jest wyłączony", a przy 0V włączony (o ile dobrze rozumiem).

Moje pytanie/problem brzmi jak to do siebie połączyć skoro z jednej strony ma być podana masa (aby uaktywnić funkcję) a z drugiej strony jest 0V, które powinno aktywować tę funkcję.

Proszę o pomoc. :-)

0 0