Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Windows 2000 odzyskanie hasła admina

04 Sty 2019 02:32 444 7
  • Poziom 3  
    Witam!
    Udało mi się dorwać za darmo komputer z Win2000. Chciałem poinstalować na nim stare gry, ale potrzebuję hasła admina i tu jest problem, bo takowego nie posiadam. Próbowałem sztuczek stąd (http://forum.komputerswiat.pl/topic/15563-logowanie-do-systemu-windows-brak-has%C5%82a/) , ale niestety nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł jak nadać sobie uprawnienia admina oraz zmienić/usunąć hasło administratora zwykłego?

PS: Przy okazji na Pendrive'ie mogę przenosić w całości zainstalowane pliki, ale nie wszystko można zaintalować na nowszym komputerze do przeniesienia oraz nie działa internet, ani nawet sieć lokalna mimo teoretycznego połączenia z siecią wykrywanego przez system. Może to być też kwestia braku konfiguracji przez hasło admina?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Trochę mnie kolega (Moderator) zaskoczył taką cichą akceptacją występku (skromnie zwąc), określanego dalej piractwem.
    Komuś udało się założyć na swoją prężną pierś koszulkę z wydrukowanym moim adresem zamieszkania, imieniem, nazwiskiem, numerem butów... Jedynie litery są takie pozawijane. I koszulka jest nie całkiem na wymiar, ale... Fajnie jest bo, że niby incognito :-(
    Podpowiedz, proszę Nadzorco, zapytowuję, bo wiem, że wiesz z pewnością - jak sprawić, żeby wszyscy widzieli, do kogo należała ta koszulka i niechby na moim torsie leżała też jak ulał. Choćby żywcem ze mnie zdjęta skóra.

Jest coś takiego, co się zwie rejestr systemowy. Kiedy instalujemy najprostszy, albo jeden z najprostszych programów na swoim komputerze (skrót, odnośnik, odsyłacz do pliku innego), to bez wątpienia musimy to wszystko „zarejestrować” w Systemie Operacyjnym. Dzięki temu OS wie, gdzie szukać. Zmiana nazwy pliku/katalogu = wpis w rejestrze systemowym. Bo inaczej się nie da. Gdyby nie rejestr (dziennik ocen uczniów, zapis ludzi wchodzących/wychodzących itd…) System po prostu nie dałby rady. My też rejestrujemy i dzięki temu możemy wciąż działać, działać…
    Nie akceptuję postępku, ale skoro kolega zgłasza problem (brak możliwości przeinstalowania niektórych programów), ja rzetelnie uchylam kapelusza i mimo perturbacji wszelakich, jak czołg - próbuję pomóc.
    Jako się rzekło - problem stanowi rejestr. Jeszcze posłużę się, najprostszym z możliwych: przykładem.
    Pobieramy na komputer (katalog C:\programy\nowości\ojej program w tzw. wersji Pocked.Maszerujemy do tego katalogu. Klikamy i komputer realizuje wszystkie instrukcje. Będąc w tym katalogu - prawoklik i następnie z menu wybieramy „wyślij do…” i później „pólpit”. I to wszystko musi zostać zapisane w rejestrze, bo w przeciwnym wypadku urządzenie nie będzie miało zielonego pojęcia o adresie. Gdyby nie informacja o adresie to klikanie skrótu, który właśnie przed chwilą umieściliśmy na „pulpicie”, niczego by nie zmieniło.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    arigato napisał:
    Trochę mnie kolega (Moderator) zaskoczył taką cichą akceptacją występku (skromnie zwąc), określanego dalej piractwem.
    Komuś udało się założyć na swoją prężną pierś koszulkę z wydrukowanym moim adresem zamieszkania, imieniem, nazwiskiem, numerem butów... Jedynie litery są takie pozawijane. I koszulka jest nie całkiem na wymiar, ale... Fajnie jest bo, że niby incognito :-(
    Podpowiedz, proszę Nadzorco, zapytowuję, bo wiem, że wiesz z pewnością - jak sprawić, żeby wszyscy widzieli, do kogo należała ta koszulka i niechby na moim torsie leżała też jak ulał. Choćby żywcem ze mnie zdjęta skóra.

Nie widzę tutaj żadnych elementów piractwa. Nie mam w zwyczaju zakładać, że każdy, kto potrzebuje hasła jest od razu złodziejem. Jeśli Kolega ma pewność, że Autor w sposób sprzeczny z prawem znalazł się w posiadaniu przedmiotowego komputera - proszę to zgłosić odpowiednim służbom. Ja nie mam na to dowodów, ani nie mam podstaw, aby tak uważać, Autor nie narusza regulaminu tym pytaniem, tak więc nie widzę powodów, dla których temat nie mógłby być kontynuowany.
  • Poziom 3  
    A Hirens do 2000/NT/XP/Visty/7 z funkcją Password Changer coś da? Bo te angielskie coś średnio ogarniam
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    W hirensie oprogramowanie jest również po angielsku. Większość programów zrobi to dokładnie w taki sam sposób, więc jeśli ma Kolega pod ręką coś innego niż wspomniany ntpasswd to można próbować.
  • Poziom 3  
    Udało się przez zHirensowanego WinXP zmienić hasła w Win2000. Nie wiem jak, ale metoda działa. Dzięki

Dodano po 43 [sekundy]:

Hirens Windowsa XP miał możliwość zmian haseł w Win 2000