Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

focus mk1 - wirujące wskazówki zegara,ciężko odpala na ciepłym silniku

kamyyyyl 04 Jan 2019 13:40 528 2
    kamyyyyl
    Level 3  
    Witam,
    Silnik zetec 2.0 16v benzyna-gaz.Czytam na różnych forach i jedni piszą, że objawem z ciężkim odpaleniem silnika jak jest ciepły, może byc silniczek krokowy sterownik pompy paliwa, zawory. Objaw jest taki, że jak silnik po nocy, czy też jak pochodzi i trochę ostygnie odpala bez żadnego ale...Natomiast jak próbuję już go odpalić , po chwilowym postoju, już ma problem... Wskazówki przy przekręceniu do pozycji II, obracają się na maksa i wracają . Wyczułem już samochód nie mam raczej obaw że nie odpali bo za którymś razem jak przekręcę stacyjkę do tej pozycji i próbuje go odpalić, za którymś razem odpali
    DIGI80
    Level 11  
    Jaki tam jest gaz? Po chwili pracy na samej benzynie też jest ten problem? Często przyczyną jest niedomknięty zaworek iglicowy w zużytym parowniku gazowym i ulatnianie się gazu z niego. Wtedy ma problem z odpaleniem,bo się zalewa,trzeba długo kręcić bądź trochę odczekać,aż się ulotni.Ale to nie dotyczy sekwencji.
    kamyyyyl
    Level 3  
    Nie dotyczy, nie jest to możliwe nawet ,wymieniłem ostatnio parownika ,rozszczelnił się poprzedni a że miałem identyczny parownik jak w poprzednim to sobie podmieniłem, objawy te same. Samochód nie odpali z gazu samego, jest ustawiony na załączenie się jak wejdzie na obroty, czy jak to tam się zwie...Jeżeli chodzi o gaz ,patrzyłem w papierach firma to autronic.

Dodano po 3 [minuty]:

Nie dodałem jeszcze jednego objawu, jak już się rozgrzeje i jadąc trzyma wysokie obroty, mimo że nie trzymam pedału gazu, schodzi na prawidłowe obroty, jak zatrzymam się na światłach lub jadą jak pisałem,nie wciskając mu pedału gazu ,jak ma wyższe obroty wrzucam mu wyższy bieg i wtedy spadają mu automatycznie obroty.