Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R 420, 2005r E3 - Usterka zawieszenia, kody błędów BMS,SMS, ICL

04 Sty 2019 15:04 834 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    w aucie są dwie usterki, proszę o rozszyfrowanie występujących kodów.
    1. Czasami zapala się czerwona kontrolka i hamulce wtedy są bardzo słabe, temat już był, wywnioskowałem że winny prawdopodobnie jest główny zawór hamulcowy, dlatego nie zakładam nowego tematu.
    2. Niedawno zapalił się komunikat usterka zawieszenia. Zauważyłem, że gdy nie ma ciśnienia powietrza to wtedy się nie pali. Wystarczy zgaśić silnik i po ponownym uruchomieniu usterka się zapala, do tego nie działają zegary powietrza ( czerwony komunikat i kontrolka ), wszystko wraca do normy np podczas jazdy po dołach albo po najechaniu na próg czy coś innego. Tak jakby zawór poziomowania kabiny ?

Błędy aktywne (*), które odczytałem :
    BMS kod 2797, 8736; jednostka 1882984
    ICL kod 101 jednostka 1922759
    SMS kod 1049, jednostka 1530440
    COO kod 29,72, jednostka 1504488 - z tego, co wyczytałem to prawdopodobnie czujnik klimatyzacji

Z góry dziękuję. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    BMS 2797;czerwona szyna CAN. Niedopuszczalna odpowiedź lub brak odpowiedzi ze sterownika APS. Mogła wystąpić przerwa lub luźny kontakt w wiązce przewodów CAN. Przyczyną może być też zakłócenie elektromagnetyczne; nieprawidłowo podłączony telefon komórkowy. ICL 101; komunikacja z jednostką APS została przerwana. Przerwa na obwodzie żółtej szyny CAN jednostki sterującej APS. Prawdo podobnie usterka wewnętrzna sterownika APS . W poprzednim błędzie jest kłopot z czerwoną szyną CAN z APS , więc podejrzewam sterownik.SMS 1049; komunikat CAN do układu APS. Czas oczekiwania na odpowiedź na komunikat CAN był zbyt długi . COO 29; komunikacja z jednostką APS. COO 72; czujnik/przełącznik ciśnienia czynnika chłodzącego zarejestrował wartość poza zakresem. Zwarcie lub obwód otwarty w obwodzie przełącznika / czujnika lub usterka samego czujnika( nie możesz włączyć sprężarki klimatyzacji).
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Witam

Wiązka pomiędzy kabiną i ramą do sprawdzenia(ta duża wtyczka wychodząca z kabiny obok głównego zaworu hamulcowego)prawdo podobnie po pękały przewody zasilające lub can idące do sterownika APS.Na wysokości lampy bym szukał.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Perfekcyjnie napisałeś błędy do rozszyfrowania, rzadko kto tak robi.
  • Poziom 2  
    Starałem się, żeby było czytelnie i przejrzyście, myślę że wtedy dla Ciebie jest to szybsze i łatwiejsze do interpretacji :)