Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy bluetooth 4.0 będzie tak szybki jak 3.1

04 Sty 2019 15:05 210 8
  • Poziom 14  
    Witam w moim laptopie brak bluetootha chciałbym dokupić mały nadajnik żeby przesyłać niewielkie pliki z telefonu do komputera.
    I teraz pytanie nigdzie w tej chwili nie można kupić wersji 3.0 czy 3.1. Bo z tego co czytałem wersja 4.0 jest oszczędna ale za to bardzo wolna a mi zależy na szybkości przesyłanych plików.
    Żebym nie musiał czekać 5 minut na przesłanie pliku 10 mb.
    Czy bluetootha w wersji 4.0 można wyłączyć oszczędność żeby prędkość przesyłu była na wysokim poziomie.
    Dziękuję.

• Poziom 43  
    Są, wystarczy wpisać w Google bluetooth 3.0 dongle.

• Poziom 43  
    enhanced napisał:
    A możesz postawić FTP na telefonie?

To prościej już podłączyć telefon kablem do komputera.
  • Poziom 14  
    sosarek napisał:
    enhanced napisał:
    A możesz postawić FTP na telefonie?

To prościej już podłączyć telefon kablem do komputera.

Gdyby tak było proście i szybciej dla mnie j to bym nie pytal o inne rozwiązanie.
    Faktycznie można jeszcze postawić ftp serwer.

• Poziom 43  
    Przejrzyj portale ogłoszeniowe, masz choćby
    https://www.olx.pl/oferta/adapter-bluetooth-do-pc-CID99-IDxYlEJ.html#000c44d739
    pozostaje dopytać o model.
  • Poziom 33  
    Gokart napisał:
    Bo z tego co czytałem wersja 4.0 jest oszczędna ale za to bardzo wolna a mi zależy na szybkości przesyłanych plików.
    [...]
    Czy bluetootha w wersji 4.0 można wyłączyć oszczędność żeby prędkość przesyłu była na wysokim poziomie.
    Czytałeś zapewne o Bluetooth Low Energy. Jest to część Bluetooth. Tak jak w komputerze możesz mieć Wi-Fi albo Bluetooth, albo oba, tak w Bluetooth możesz mieć Bluetooth Classic i Bluetooth LE. BLE nie jest przeznaczony do przesyłania plików użytkownika, więc nie trzeba niczego wyłączać.

Gokart napisał:
    Żebym nie musiał czekać 5 minut na przesłanie pliku 10 mb.
    Milibitów, megabitów, czy jednak, jak podejrzewam, megabajtów? Maksymalna prędkość Bluetooth EDR to 3Mb/s, więc przesłanie pliku 10MB zajmie przynajmniej pół minuty. W praktyce prawdopodobnie zajmie to wielokrotnie więcej czasu. Teoretycznie jest możliwość uzyskania 24Mb/s przy wykorzystaniu warstw używanych przez Wi-Fi (802.11), ale kto widział taki transfer?

Wi-Fi jest nieporównywalnie szybsze...
  • Poziom 31  
    Udostępniam internet z telefonu przez dongle Bluetooth 2.0. W zasadzie nie ma w sprzedaży dongle bt 3.0 stąd pytanie, czy bt 4.0 LE pozwoli na uzyskanie określonej prędkości. Kilka telefonów mam w domu bt 3.0. albo bt 2.1 edr.
    Czy bluetooth 4.0 będzie tak szybki jak 3.1