Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B3 1,8S szarpie

04 Wrz 2005 12:47 3240 4
  • Poziom 11  
    mam samochodzik audi 1,8S 90rok oznaczenie silnika JN mechaniczny wtrysk i następujący kłopot.

gdy chce zapiszczeć gumami czy nawet gwałtowniej ruszyć samochód neima chęci wystartować szarpnie z 2 razy i dopiero wchodzi na obroty.
    objaw ten dotyczy rówiensz gwałtownego dodawania gazu na beigu zaczyna szarpać . Gdy sie rozpędza czasem czuć sapdek mocy jakby którenś cylinder neipracował i po pewnym czasie dopiero złapie i odczywalne jest wduszenei w fotel. Sprzęgło jest w 100% dobre także neijest winą.
    dodać należy że na wolnych obrotach na zimnym silniku ma ok 500obr./min i silnik wpada w wibracje czasem równeiż an ciepłym lecz przeważnei gdy sie zagrzeje ma już 1000obr. Raz miałem przypadek ze całyczas robił żabki na trasie przyczyną był przewóe od 1 cylindra. przewody zostały zmienoine. Kręciłem równeiż zapłonem żeby pozbyć sie tych szarppnięć. Myślałem że to może pompa paliwa wykręciłem i podłączyłem manometr do niej okazało sie ze spręża bęzynę do 7 atmosfer dalej już neimogłem sprawdzić bo przewód pękł. ale 7 to chyba wystarczy. reasumująć zauważyłem że szarpanei pojawiają sie gdy od samochodu potzreba więcej mocy czyli gdy dam wiecej gazu zeby gwałtowneij przyśpieszyzć prosze o pomoc bo chyba jestem bezradny.
  • Poziom 13  
    Sprawdz sobie filtr paliwa,mysle ze to prawdopodobnie zle paliwo kumpel mial taki sam i jak tylko zatankowal cos gorszego mial podobne problemy
  • Poziom 13  
    Witam. A ja myślę że przewody zapłonowe to ok. że wymieniłeś a sprawdziłeś kopułkę, palec i cewkę?:idea:
  • Poziom 12  
    wymień na początek skrzynie biegów - pewnie zębatki są połamane i dlatego tak szarpie.

Dodano po 51 [sekundy]:

wymień na początek skrzynie biegów - pewnie zębatki są połamane i dlatego tak szarpie.
  • Poziom 11  
    kopułkę i palec zmieniłem a co do skrzyni beigów :( zostawię to bez komętarza. Sprawa tkwi w silniku bo obroty spadają (neirówno pracuje) a nei ze silnik kręci i skrzynia przeskakuje. Wiana tkwi napewno w paliwie lub w elektryce prosze dalej o pomoc