Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugot Partner 1,4 - Miga kontrolka STOP i świeci się ręczny

Mexter 04 Jan 2019 19:12 1977 5
    Mexter
    Level 10  
    Witam,
    Samochód Peugot Partner 1,4 2004 rok, benzyna.

Dzisiaj podczas jazdy zaczęła mrugać kontrolka stop i cały czas świeci się kontrolka hamulca ręcznego. Co kilka hamowań pedał hamulca był miękki i musiałem mocniej go wciskać żeby zahamować, po czym wszystko wracało do normy i znowu po kilku hamowaniach problem się powtarzał. Płyn hamulcowy był w zbiorniczku do połowy. Gdzie może być przyczyna? Pozdrawiam
    Staszek49
    Level 35  
    Kolego - dlaczego w zbiorniczku był płyn hamulcowy tylko do połowy. Uzupełnij stan i sprawdź, czy nadal świecą kontrolki. Ponadto należy sprawdzić dlaczego ubywa płyn ze zbiorniczka, może w układzie hamulcowym jest nieszczelność a to jest groźne dla bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników dróg.
    Sprawdź, może już pora wymienić tarcze hamulcowe i klocki.
    Mexter
    Level 10  
    Sprawdzałem tak na szybko bo już ciemno było, jutro sprawdzę jeszcze klocki ( mogą się kończyć bo wymieniałem je około rok temu a dużo jeżdżę ) i doleje płynu. DOT4 do tego samochodu będzie się nadawał?
    xGrochol
    Level 2  
    Witam,
    Mam identyczny problem, myślałem ze to wina klocków, wiec zostały one wymienione, jednak nadal coś nie tak, Płyn hamulcowy Okej.
    Juz az denerwuje ten STOP i kontrolka od ręcznego.
    Jakieś pomysły ?
    Mexter
    Level 10  
    U mnie po dolaniu oleju problem ustąpił ale hamulec był wyraźnie słabszy. Okazało się że rozwaliło tłoczek w tylnym prawym kole. Po wymianie jest ok.