Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP 11-2B - gaśnie po kilku sekundach

03 Sty 2019 19:45 1530 2
  • Poziom 12  
    Podłączę się do tematu. Junkers u teściów ostatnio zaniemógł. Nie zapala gazu, a jeśli zrobi to za którymś razem, to po kilku sekundach gaśnie. Po oględzinach zlokalizowałem wyciek wody w miejscu oznaczonym strzałką.

Profilaktycznie zaleciłem teściowi wymienić baterie, co być może pomoże w kwestii odpalania piecyka i utrzymania płomienia, jednak z pewnością nie naprawi przecieku. Czy należy wzywać serwis, czy można ewentualną naprawę wykonać we własnym zakresie?

Wydzieliłem z tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2357179.html
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
    MOD - piracik
  • Poziom 35  
    Ten wkręt zaznaczony na żółto jest zaplombowany (plombą jest ten żółty lakier), gdyż jest to wkręt do korekty minimalnej ilości wody, jaka umożliwi zapalenie się piecyka. Regulacja jest ustawiona fabrycznie. Obok niego jest drugi wkręt - niezaplombowany, który go dociska. To nie jest kapanie spod mikroprzełącznika, gdyż ten ostatni znajduje się bardziej w lewo (mikroprzełącznik to ta jasnopopielata część, widoczna tuż obok pojemnika na baterie, częściowo nim przysłonięta). Jeśli to cieknie ten niezaplombowany wkręt, proponuję rozwiązanie. Zamknąć wodę przed piecykiem i zlać z piecyka (odkręcić kurki ciepłej wody w kranach). Poczekać (dłużej), by piecyk w środku wysechł. Wykręcić ten niezaplombowany wkręt, pokryć go "uszczelką w płynie" (są do nabycia - np. w Castoramie - takie płynne uszczelki, jakby silikonowe) i dokręcić. Przez pewien czas nie puszczać wody przed piecykiem (zawór przed Junkersem trzymać zamknięty), by ta płynna guma mogła się ustalić. Otworzyć wodę przed piecykiem dopiero po przynajmniej 3 godzinach od zakończeniu tych czynności (aby uszczelniacz związał).
  • Poziom 12  
    Dziękuję za informację. W sobotę spróbuję zrobić konserwację piecyka. Czyszczenie nagrzewnicy, elektrody, odkurzenie i uszczelnienie tego wycieku. Mam nadzieję, że to przywróci poprawną pracę piecyka.

Więc wziąłem się za ten piecyk. Wymiana baterii rozwiązała problem z zapalaniem. Za wyciek nie jest odpowiedzialny wkręt, o którym pisałem wcześniej. Po zdjęciu obudowy okazało się, że woda cieknie spod zaworu regulującego przepływ wody.
    Najprawdopodobniej winny jest oring - czy można go kupić samego i wymienić? W pozycji regulatora max w prawo nic nie cieknie i tymczasem tak musi zostać.
    Okazało się, że w piecyku wcale nie ma filtra wody, tam pod dekielkiem nie ma nic. Pewnie poprzedni właściciel mieszkania, usunął go - tylko po co? Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.