Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podczas prysznica "kopie" bateria

Przemekqoio 04 Jan 2019 21:56 3102 15
    Przemekqoio
    Level 2  
    Witam. Z góry przepraszam za błędy, nie jestem dobry z gramatyki. Mam taki problem, podczas brania prysznicu zaczyna lekko kopać bateria, ale tylko jak wejdę pod prysznic puszczę wodę i mija około 1 minuty, gdy wyjdę z kabiny i stanę na suchych płytkach nic nie czuć. Na ścianie nie ma żadnych gniazdek, w posadzce też nie idą żadne kable. Proszę o pomoc. W załączniku wysyłam zdjęcia kabiny.
    bajer1
    Level 27  
    Witam.
    Woda z podgrzewacza? Kotłowni? Jakie rury, stalowe?
    Blok, dom?
    tos18
    Level 40  
    Wezwać elektryka!
    Jeżeli rury są metalowe to winne może być dowolne urządzenie wodno - elektryczne podłączone do tych rur np bojler.
    Do sprawdzenia są też połączenia wyrównawcze (jeśli istnieją).
    User removed account
    Level 1  
    Przemekqoio
    Level 2  
    Koledzy to jest nowy domek jednorodzinny , rury są w plastiku , woda idzie z pieca nie z żadnego podgrzewacza i jest ogrzewanie podłogowe.
    bajer1
    Level 27  
    Witam
    Jak jest nowa instalacja to wezwać elektryka który to robił on powinien to ogarnąć najszybciej .
    A ten prąd na bateri to neonówka świeci miernik pokazuje ? Wszystkie urządzenia piec pompka powinny mieć zerowanie a nowa instalacja to różnicówka co na to przecież gdzieś ten prąd dostaje się (coś ma przebicie).
    Przemekqoio
    Level 2  
    Wodne czy elektryczne?[/quote]

Wodne
    Rezystor240
    Level 41  
    Przemekqoio wrote:
    Z góry przepraszam za błędy, nie jestem dobry z gramatyki.

Jest taki przycisk:pisownia.

Przemekqoio wrote:
    w posadzce też nie idą żadne kable.

To się zgadza, ewentualnie mogły by być przewody.

@Przemekqoio

Wyłącznik różnicowoprądowy w instalacji jest? Zdjęcie rozdzielnicy, by rozwiało tę wątpliwość.
    emigrant
    Level 29  
    Skoro wszystko jest plastikowe, itd. to może to najzwyklejsza elektrostatyczność co jest dość typowe w okresie zimowym, gdzie w ogrzewanych domach powietrze może być ekstremalnie suche. @Przemekqoio nie kopie bateria, tylko @Przemekqoio kopie baterię.
    abart64
    Level 32  
    emigrant wrote:
    Skoro wszystko jest plastikowe, itd. to może to najzwyklejsza elektrostatyczność co jest dość typowe w okresie zimowym

Ale to zwykle naelektryzowane ubrania rozładowują się do ziemi a nie sądzę by autor kąpał się w ubraniu :)
    Po za tym jest różnica w odczuciu. El. statyczna kopnie krótko a jakieś przebicia powodują ciągłe mrowienie albo szczypanie.
    Może jakieś uszkodzone przewody są w ścianie blisko baterii?
    CYRUS2
    Level 43  
    Trzeba najpierw stwierdzić, czy bateria(instalacja wodna) nie jest źródłem napięcia rażeniowego.
    Następnym krokiem jest szukanie po "podłożu".
    Musi kolega znaleźć bardzo dobrego fachowca do tej diagnostyki.
    Borutka
    Level 29  
    Czy kąpiel biorą inne osoby i czy mają podobne odczucia?
    Proponuję całkowicie rozłączyć zasilanie w domu i wtedy się wykąpać. To kopanie to może tylko wrażenie kolegi po spotkaniach z teściową :wink: . Jeżeli jednak kopanie zdecydowanie ustąpi, to włączyć zasilanie i lokalizować winny obwód. Należałoby kolejno rozłączać wyłączniki nadprądowe (bezpieczniki), wykonując próbę kąpieli.
    W pierwszej kolejności zacząć od obwodu zasilającego piec (kocioł) oraz pompę obiegową ciepłej wody.
    BoguSO
    Level 11  
    Miałem podobna sytuacje, ale w starej instalacji z tzw "0", bez uziemionego przyłącza do budynku. Pomiędzy baterią a wanną żeliwną napięcie dochodziło do kilku wolt.
    Wodociąg stalowy przynosił z ziemi inny potencjał niż kanalizacja stalowa tez zakopana w ziemi. Przyczyną był brak ciągłości przewodu PEN sieci napowietrznej.
    Moim zdaniem, jeżeli to jest nowa instalacja to w przyłączu do budynku jest dobre uziemienie a słabe połączenie przewodu PEN z siecią