Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka nowa spawarka inwertorowa za ok. 1000zł?

05 Sty 2019 00:03 3669 7
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie,
    mój ojciec ma zamiar kupić nową spawarkę inwertorową do ok. 1000zł-1200zł, minimum 180A do zastosowań w domowym garażu chociaż spawa dosyć duże elementy metalowe. Jaka będzie najlepsza i stosunkowo mało awaryjna spawarka? Myślał nad ESAB Buddy Arc 180 bo przy dokupieniu osprzętu może też działać jako TIG, ale słyszał że jak się zepsują to naprawy czasami przewyższają ceny spawarek. Nie chce tanich chinoli za 500zł bo raz kupił Magnuma Snake 200p i od razu po podłączeniu coś w nim strzeliło. Pozdrawiam serdecznie
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 26  
    Ten Esab co chcesz zakupić to też azjatycki produkt. Kiepsko trafiłeś z tym Magnumem bo jednak sprawują się dobrze. Może Bester? Kwota jaką chcesz wydać nie jest gwarancją lepszego produktu od wspomnianych poza opcjonalnym wyposażenie.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    Ja bym obstawiał za inwerterem Stanley Star 7000 wprawdzie kupiłem ją około pól roku temu i dopiero trafiła się okazja do użycia.Jestem mile zaskoczony jej pracą ,szybkie zajarzenie łuku i poprawna praca.W komplecie jest maska samościemniająca.Ze względu tylko na według mojej opinii stosunkowo za krótkie kable spawalnicze ale to praktycznie bolączka we wszystkich inwerterach wykonałem komplet kabli spawalniczych o długości około 5m Spawam dorywczo posiadając uprawnienia spawalnicze od 30 lat.Kupiłem ją w promocji w OBI w cenie 560 zł.
  • Poziom 11  
    W tym budżecie to używany fenious/kemppi.

Z nowych to szczerze mówiąc czy kupisz za 200 czy za 500zl to dużej różnicy nie ma. Zależy tez ile tego spawania, i co to za elementy, spawarki typowe Chińczycy za 250zl też daja radę, chodz nie lubią pyłów metalicznych. Jeśli się szyblo nie rozsypie (tak jak u ciebie) jest duża szansa że podziała lilka ladnych lat ;) zawsze jest gw 2 lata.
  • Poziom 4  
    Chinoli nie chcę, a co do stanleya nie widzę za dużo informacji o nim w internecie. Znalazłem natomiast Tigera 165, ma co prawda 160A ale wydaje się być solidny. Czeska produkcja, włoskie kable, niemieckie uchwyty spawalnicze i ma funkcję TIGa (jak się dokupi uchwyty). Co uważacie?
    https://allegro.pl/oferta/spawarka-tiger-165-mma-elektrodowa-inwertor-czeska-7488664226
  • Poziom 26  
    Pozostaje sprawdzić. Pytanie czy na pewno produkowane w Czechach? Bester krajowy , kable produkcji Polskiej ow np. Bitner a uchwyt dobrej jakości kupisz wszędzie. Ponadto serwisowanie Bestera za kilka lat będzie wygodniejsze niż Tigera...Wygląda solidnie.
  • Poziom 4  
    Na stronie producenta jest opisane niby jak robią tigery ale wiadomo że to jednak strona producenta więc co oni mogą nawymyślać?
    http://www.tiger-spawanie.pl/firma.html
    Czy te bestery to nie są chińskie składane w Polsce?
    BESTER 210D-ST jest fajny ale jak tu działa TIG skoro nie widać 3-pinowego złącza na spawarce, ma to sens wtedy w ogóle czy praktycznie to słabo wypada przez jakieś potarcie? I czy ma dobre parametry? Czytałem że inwertory powinny mieć min. 60% sprawność, a jak to tutaj wygląda? Zależy to też od ilości amper?
    A ma ktoś opinie o Shermanach? Serwisant spawarek mówił że są ok. Tyle że właśnie mówił to serwisant, może właśnie się psują i chce mieć stałego klienta? :) Gdzie są produkowane?
  • Poziom 11  
    Te wszystkie urządzenia są robione na jeden bat, wyprodukowane w Chinach, często w tej samej fabryce.
    Pisanie że jest to Polski sprzęt czy tam jakiś inny to tylko chwyt marketingowy, spawarki z innej ligi cenowej też są klepane w chinach...
    Esab to juz nie to samo co kiedyś.

Sherman, magnum to brat i siostra ;)

Jakość spawania tanimi urządzeniami jest naprawdę dobra,
    Co do samego sprzętu, te chińskie wynalazki nie są złe, chodź trafiają sie uszkodzone już na etapie produkcji, często w tym procencie uszkodzeń to głównie logika inwertera. Od tego gwarancja, która w markecie nie stanowi problemu.

Więcej można wymagać od
    Fenious, Kemppi, Selco, Saf itp. Użyte komponenty wskazują na inna cene. Sam serwis takiego sprzętu (wymiana plyty głównej) to koszt kilku chinoli ;)

"Sprawność" cykl pracy zależy od prądu, czym większy prąd będzie pobierany tym szybciej się nagrzeje. A to warunkują zakresu, Więc nie jest to stała urządzenia.
    Tu chinole wypadają słabo.