Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

strasznie muli, dysk 100% i pamieć 70%

arturooo 05 Jan 2019 09:05 2232 19
    arturooo
    Level 8  
    Mam windows 8.1. Długi czas musiałem długo czekać aby się włączył lub wyłączył.
    Od jakiegoś czasu strasznie wolno chodzi. Bardzo sie grzeje, choć uruchamiam 1 kartę w przeglądarce. Temp szybko rośnie do 40* i wiatrak chodzi jak szalony. Po kliknieciu na cokolwiek musze odczekać jakies 3 sekundy. Skan HDTune nie pokazuje błędów.
    W procesach pokazuje mi sie Proces hosta systemu Windows (Rundll32), System, Microsoft Compatibility Telemetry, są na 1szych miejscach w zużyciu dysku.

Mam od dawna wyłączoną usługę, wg drugiego sposobu, a mimo to się pojawia
    https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-uslu...elemetry-aby-zmniejszyc-uzycie-dysku/n/11222/

strasznie muli, dysk 100% i pamieć 70% strasznie muli, dysk 100% i pamieć 70%
    krzysiozak
    Level 39  
    Musisz zrobić porządek na twardzielu, zajrzy do sieci np do youtube jak usunąć pliki tymczasowe. Potem poszukaj niepotrzebnych filmów na twardzielu i je usuń, i zrób ręcznie porządek na twardzielu usuwając dublujące się pliki, czasem pomaga do dubletów specjalny program [często płatny], nie radzę włączenia kompresji danych w locie, więcej szkody niż pożytku. Potrzebne filmy możesz wrzucić na gryzonia Ch...
    i załóż sobie konto na tym gryzoniu i tam przechowuj potrzebne pliki, choć po kompresji nie zawsze pewne przechowywanie. Jak będziesz kompresował pliki to dziel większe niż 1 GB na części np 950 MB. Bo tak dużych nie przyjmują, a filmy są obszerne.
    Załóż sobie Chomik Box jeśli nie posiadasz, i korzystaj z przesyłania plików na stronę.
    Lub dołóż jakiegoś twardziela jeśli jest możliwość.
    Po zrobieniu porządków włącz defragmentację twardego dysku, potrwa kilka godzin ale po tym procesie przyspieszy pracę.
    daminek1234
    Level 25  
    @krzysiozak czemu chomikuj. Są inne, pewniejsze serwisy.
    @arturooo wrzuć screeny z programu process explorer i posortuj według zużycia dysku, zrób screen i tu zamieść.
    Odinstaluj Avasta, wyłącz CCleanera pracującego w tle.
    Jakiej wersji systemu używasz? 32 czy 64bit?
    arturooo wrote:
    Od jakiegoś czasu strasznie wolno chodzi. Bardzo sie grzeje, choć uruchamiam 1 kartę w przeglądarce.

Uruchom program HWinfow trybie sensors only, uruchom logowanie do pliku (karteczka z plusikiem), pokorzystaj z przeglądarki, gier i co tam robisz, i wrzuć logi.
    Wykonaj skan powierzchnii dysku bootowalnym programem MHDD.
    arturooo
    Level 8  
    @krzysiozak
    Na brak miejsca na dysku nie narzekam. Mam może z 5 filmów na dysku, łącznie mają 400MB, a folder temp zajmował 37MB. Plików zdublowanych też nie było dużo.
    Stan bieżący dusku C i D: OK( Pofragmentowane: 0%), czyli nie ma czego, ale i tak przepuściłem go-nie widzę żadnej poprawy w działaniu PC

@daminek1234
    64bitowa, logi HWinfow w załączniku.
    Co do MHDD to nie mam płyty, ani raczej nie umiem tego zrobić

arturooo
    Level 8  
    Włącza się 4,5 minuty, wyłącza się podobnie :(
    User removed account
    Level 1  
    arturooo
    Level 8  
    O co chodzi wam z tym zasyfionym dyskiem? W jaki sposób jest zasyfiony?
    User removed account
    Level 1  
    arturooo
    Level 8  
    Skorzystałem z opcji przywrócenia do ustawień pierwotnych. Widać poprawę, ale teraz nie bardzo wiem jak zaktualizować win8.0 do win 8.1
    Wcześniej dostałem o tym powiadomienie i 1 kliknieciem zaktualizował mi się system. Teraz nie widzę nawet tego w sklepie microsoft. Czy jedyne wyjście to z płyty?
    User removed account
    Level 1  
    arturooo
    Level 8  
    Mam jeszcze problem ze sterownikiem Bluetooth. Drive Booster i Snappy driver installer nie potrafi ich znaleźć.
    strasznie muli, dysk 100% i pamieć 70% strasznie muli, dysk 100% i pamieć 70%
    User removed account
    Level 1  
    Piotr160292
    Level 38  
    Nie rozumiem o co robisz szum. 4,5 minuty to jest dużo? Uważam że jak na dysk magnetyczny to jest znośny wynik. Żeby się uruchamiał/zamykam 8, jeszcze bym zrozumiał. Jeżeli zależy Ci na bardzo szybkim uruchamianiu aplikacji i systemu to kup sobie SSD to system będzie się ładował poniżej minuty. Ewentualnie możesz zrobić tak że otworzyć aplet usługi i powyrzucać te z których nie korzystasz - to raz. Dwa możesz powyłączać wszystie wodotryski ustawiając interefejs żeby wyglądał jak Windows 2000 czy 98 i powyrzucać wszystko co siedzi w autostarcie, jednak nie licz na to, że zejdziesz do więcej jak dwóch minut. Bardzo dużo do gadania ma też wiek dysku. Niestety im dysk starszy, tym gorsza jego kondycja i musisz się liczyć z tym, że działa i będzie działać wolno - nie przeskoczysz tego.
    arturooo
    Level 8  
    @Piotr160292 wystarczył format i się włącza poniżej minuty. Zrobiłem go parę dni temu, ale dziś się zorientowałem, ze mi Bluetooth nie działa :P

@Tomequ123 jak je odinstalować te stare sterowniki? W menadżerze urządzeń, PPM na ralink_mt7650_bluetooth_01 i odinstaluj?
    User removed account
    Level 1  
    arturooo
    Level 8  
    Zainstalowałem ten pakiet i uruchomiłem pc od nowa, nadal jest to samo:

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)
    Nie ma żadnych zgodnych sterowników dla tego urządzenia.
    Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik.

A jeśli kliknę te opcje:
    System Windows nie może zainstalowac urządzenia Ralink....

System windows nie może odlaeźć oprogramowania sterownika dla tego urządzenia.
    Jeśli znasz producenta tego urządzenia możesz odwiedzić jego witrynę sieci Web i wyszukać oprogramowanie sterownika w sekcji pomocy technicznej.
    User removed account
    Level 1  
    arturooo
    Level 8  
    Jak masz czas możemy przejsc na teamViewer
    strasznie muli, dysk 100% i pamieć 70% strasznie muli, dysk 100% i pamieć 70% strasznie muli, dysk 100% i pamieć 70%
    User removed account
    Level 1  
    arturooo
    Level 8  
    Zadziałał ten 1szy link. Dzięki