Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Amica EBP6421 - Słabo grzeje

05 Sty 2019 09:58 198 4
  • Poziom 3  
    Witam, mam taki problem otóż żona moja piecze torty;) i wczoraj podczas mojej nieobecności w domu wywalilo bezpiecznik w kuchni. Po włączeniu prądu i pieczenia kolejnego ciasta piekarnik już jakby miał mniejszą moc. Co by należało sprawdzić i ewentualnie jak? Z góry bardzo dziękuję
  • Poziom 27  
    W piekarniku Amica nie ma nic skomplikowanego. Rozumiem, że po tym zwarciu działa, ale słabo. Z zasadniczych elementów są cztery grzałki i przełącznik funkcji.
    Z opisu zdarzenia to padła jedna, najpewniej górna grzałka. Raczej nie przełącznik.
    Stwierdzić to można omomierzem po zdjęciu tylnej osłony. Przejściowo można spróbować piec na termo obiegu, i to całkiem nieźle.

PS.
    Wczoraj tę grzałkę u siebie wymieniłem.

Prosto można sprawdzić tak:
    Ustawić termostat na 50°C. Włączyć grzanie - na przełączniku - grzałka górna i dolna i ręką sprawdzić, co się nie rozgrzewa czy dół czy grzałka górna (ta w kształcie kwadratu).
  • Poziom 3  
    Zrobiłem tak jak mówiłeś czyli piekarnik na 50 stopni, przełącznik na góra i dół. Grzałka górna napewno grzeje, a dół jest ciepły, ale nie tak gorący jak góra, ale to może dlatego, że jest oddzielony blachą?
  • Poziom 27  
    Ustaw 100°C to powinna dolna blacha już być gorąca.
  • Poziom 3  
    Jednak problem był faktycznie z grzałka dolną, dopiero po zamierzeniu omomierzem było wszystko jasne