Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat wzmacniacza lampowego?

filip.s 04 Wrz 2005 13:46 6710 14
  • #1 04 Wrz 2005 13:46
    filip.s
    Poziom 23  

Witam! Poszukuje schematu, rysunku płytki, wykazu elementów i jeszcze najlepiej zdjecia wnętrznosci wzmacniacza lampowego BV131, KL-200P, KLV200, K1313. Chciałbym sobie na podstawie tych schematów zbudowac moj pierwszy wzmacniacz lampowy :) Moze ma ktos prostą sprawdzoną konstrukcje prostego wzmacniacza lampowego?

Pozdrawiam!
    Filip S.

• #3 04 Wrz 2005 14:23
    filip.s
    Poziom 23  

Tak, znam tą strone ale nie ma podanych wartości elementów i rozrysowanych ścieżek na płytce :) moze ma ktos swoją sprawdzoną konstrukcje lampową ??

Pozdrawiam!
    Filip S.

• Pomocny post
    #4 04 Wrz 2005 14:30
    pukury
    Poziom 35  

witam ! w jednym z numerów Swiat Radio był publikowany opis wzmacniacza na KF . znasz to ? jeśli nie to mam ten artykuł . napisz czy Cie to interesuje. pozdrawiam !!

• #5 04 Wrz 2005 14:33
    filip.s
    Poziom 23  

nie znam tego artykulu, jesli nie sprawi Ci trudnosci to jestem bardzo chętny na schemat tego artykułu :)

Pozdrawiam!
    Filip S.

• Pomocny post
    #6 04 Wrz 2005 14:37
    pukury
    Poziom 35  

witam !! jest to wzmak na 2× 6p45s . stron chyba z 10 ( dwa odcinki ) mogę zeskanować i chyba przesłać Ci na pocztę ( na Forum może być trochę za dużo), chyba że więcej ludzi byłoby chętnych. pozdrawiam !!

• #7 04 Wrz 2005 14:56
    filip.s
    Poziom 23  

Jako ze bedzie to moja pierwsza konstrukcja wzmacniacza opartego na lampie nie chciał bym sie porywac na jakis trudny wzmacniacz, najlepiej zeby było to w miare proste w budowie i uruchomieniu.

Pozdrawiam!
    Filip S.
    dj_stopa(malpa)poczta.fm

• Pomocny post
    #9 04 Wrz 2005 18:59
    Żytni
    Poziom 21  

Dj_stopa... Może i truję, ale od zabaw z lampami, z mocami po paręset watów na częstotliwościach różnych (bo zdarza się że układ się wzbudzi z potężną mocą na znacznie wyższych częstotliwościach niż te 27MHz) zaczęły się moje kłopoty ze zdrowiem. Okulary, bóle głowy, takie historie. Może to przypadek, może nie. Zatem choć to z pewnością uciażliwe, włączaj zawsze wzmacniacz z zamkniętą ekranującą i uziemioną obudową.
    Pozdrowienia.

• #10 05 Wrz 2005 01:11
    filip.s
    Poziom 23  

Żytni zastosuje sie do twoich rad :) Jesli jest ktos zainteresowany skanem ze świat radio i innymi schematami koncówek lampowych to zapraszam na http://www.sochodjs.dzichaaa.net/djstopa/ a zawdzieczamy to koledze pukury :) Czy ktos z was posiada schemat wzmacniacza ZETAGI BV131 ? bardzo bym prosił o schemat.

Pozdrawiam!
    Filip S.

• #11 08 Wrz 2005 22:46
    lukasz221
    Poziom 11  

a czy ktoś ma schemat wzmacnacza na PL 500, PL504, EL 500, EL 36 ???

• #12 08 Wrz 2005 23:55
    pukury
    Poziom 35  

witam !! schemat mam moge jutro zeskanowac i wysłac na Forum . ( jak chcesz ) . są to -jak pewnie wiesz- lampy odchylania z TV a nie lampy nadawcze , pracuja na KF - to fakt ,ale czy nie lepiej kupić na allegro 6p45s ( widziałem tanio ) i na niej zrobić coś ? jeszcze jedno lampa 6p45s ma wyprowadzone wszystkie siatki i można na niej bez problemów zrobić wzmak z uziemionymi siatkami ( sterowany w katodzie ) który jest lepszy niż sterowany w siatce pierwszej ( wzbudzenia ) pozdrawiam !!

• #13 09 Wrz 2005 13:40
    lukasz221
    Poziom 11  

wilekie dzieki! może być na forum albo na mój adres enest(malpa)neostrada.pl
    byłbym bardzo wdzięczny.
    A co do 6P45S to mam schemat takiego wzmacniacza(liniowego) ale tych lamp jest mało, a PL 500 czy 504 mam.

• #15 10 Wrz 2005 09:50
    lukasz221
    Poziom 11  

Wielkie dzięki. Podoba mis ię ten schemat. Myślę że może coś z tego będzie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME