Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Central zamek audi A4 1998r.

Remik71 04 Wrz 2005 14:31 4620 4
  • #1 04 Wrz 2005 14:31
    Remik71
    Poziom 24  

Witam. Panowie, założyłem alarm w a4. Auto posiada pneumatyczny zamek centralny i elektryczne szyby. Wszystko działa ok, zastanawiam się jednak czy wszystko zrobiłem jak należy. Nie miałem żadnej ściągi, wszystkiego szukałem z miernikiem, a miałem mało czasu.
    Chodzi o sterowanie centralem i domykanie szyb.
    W wiązce z drzwi kierowcy, przy lewym słupku zlokalizowałem następujące przewody:
    - zółty z niebieskim (sterowanie + i - zamyka i otwiera, standardowo jak w starym audi np: B4) wydłużenie impulsu na tym kablu nie domyka szyb-tego przewodu nie wykorzystałem
    - brązowy z szarym (zamykanie zamka, przy dłuższym impulsie '-' domyka również szyby) - tym kablem steruję zamykaniem i zaprogramowałem długi impuls masy
    - szary z białym (otwiera zamki po podaniu impulsu masy) tym otwieram
    Proszę o waszą opinię co do mojego rozwiązania oraz dodatkowe sugestie.
    Pozdr.

0 4
  • #2 04 Wrz 2005 19:29
    Pati
    Poziom 27  

ALe kolega jest przeambicjinowany jeżeli działa to jest ok. Tylko sprawa zabezpieczenia w razie zwarcia musi być dobrze rozwiązana.

0
  • #3 04 Wrz 2005 21:27
    Remik71
    Poziom 24  

Pati jakie zwarcie masz na myśli? Takie, że gość może wcisnąć jednocześnie któryś przycisk z oryginalnego kluczyka i przycisk z pilota od alarmu?

0
  • #4 04 Wrz 2005 21:37
    Pati
    Poziom 27  

CHodzi mi o zwarcia w kierunkach na syrence lub na czujnikach dodatkowych. Są to uchybienia w montażu których nie widać na pierwszy rzut oka ale mocno wpływają na zabezpieczenie auta. Np aby zwarcie na obu kierunkach nie usadzio głównego zasilania. Czyli tzw. separacja zabezpieczeń ja stosuję 2 razy po 5A na kierunki i 25 na główne sprawdzone i działa na pewno. A najlepiej to jak są polimery ale to już inny temat!

0
  • #5 08 Wrz 2005 21:37
    cobraver
    Poziom 13  

6 za inwencję 7 juz nie dostaniesz jasiek pod głowę i sexownych snów

0