Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio w samochodzie wyłącza się po strzale w głośniki

05 Sty 2019 22:23 186 3
  • Poziom 2  
    Witam.Posiadam Lexusa gs300 z 2004roku.
    Audio Marks Levinson.
    Audio działa do czasu az nie pojawi sie dzwiek strzału w glosniki(efekt odksztaucającej się szyjki plastikowej butelki)Po strzale następuje odłączenie audio i następuje cisza,ale radio nadal działa.
    Muszę wyłączyć zapłon w stacyjce i zapalic auto na nowo.Radio znowu działa ale i jest fonia,ale po kilku minutach następuje ten sam strzał i fonia ginie.
    Z wyłaczonym silnikiem radio dziala poprawnie,ale nie zawsze.
    Wzmacniacz w aucie jest w bagażniku i zauważyłem ze po strzale w glosniki ruszając kablami przy kościach wzmacniacza udaje mi sie przywrócic dzwiek.
    Dodam że subwofer na tylnej półce jest uszkodzony i charczy.zastanawiam sie czy on moze powodowac jakies spiecie.
    Bezpieczniki sa dobre a moja wiedza na temat audio sie skonczyla.
    Bardzo prosze o pomoc jesli to mozliwe.
    Dziekuje.
  • Poziom 43  
    Barttyo napisał:
    Dodam że subwofer na tylnej półce jest uszkodzony i charczy.zastanawiam sie czy on moze powodowac jakies spiecie.
    Odłącz go od wzmacniacza to sam się dowiesz....
    Jak można uszkodzony głośnik używać - bez zastanowienia się że może mieć częściowe zwarcie w cewce i przez to zbyt silnie obciążać wzmacniacz? To i tak dobrze, że wzmacniacz jeszcze działa...
    Po włączeniu silnika masz ładowany akumulator - napięcie na nim jest większe niż samego akumulatora (po odłączeniu ładowania), więc i moc wzmacniacza będzie większa. Możliwe,ze uszkodzony głośnik jest "na granicy" dopuszczalnej mocy wzmacniacza przy zasilaniu z akumulatora, ale przekracza ją po zwiększeniu zasilania (ładowanie).
    Ponadto -
    Barttyo napisał:
    ruszając kablami przy kościach wzmacniacza udaje mi sie przywrócic dzwiek.
    popraw połączenia. Niepewne styki to kolejna potencjalna przyczyna uszkodzenia.
  • Poziom 2  
    Wlasnie takie mialem przypuszczenia.
    Powodem mojego pytania przed odlaczeniem subwofera byl spory problem w dojsciu do suba,wiec wolalem zapytac przed wywaleniem calej kanapy z oparciami z Lexusa.
    Bardzo dziekuje za wyjasnienie,to duzo tlumaczy.
    Po naprawie suba z pewnoscia sie odezwe z potwiedzeniem.
    Dziekuje jeszcze raz.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Trochę czasu minęło,ale do sedna.
    Subwofer z auta usunięty,ale problem jaki był taki nadal jest.
    Strzał w głośniki jednorazowy,czasem (dwurazowy),ale nie więcej- i odcina audio przy istniejącym zasilaniu radia.Dodam,że owy strzał,bądź strały w głośniki występują również przy kompletnie wyłączonym radiu też.Czyli,jadąc z wyłączonym radiem po krótkim czasie jest strzał,a po nim przy próbie włączenia radia,radio się włącza ale już bez dźwięku.
    Nie gasząc silnika i przejsciu do bagażnika w którym znajduje się(fabrycznie zainstalowany)wzmacniacz i np odpięciu kości kabli od wzmacniacza i ponownym ich wpięciu radio ożywa i dziala przez kolejne parę minut do momentu strzału w głośniki.
    Wzmacniacz wymontowalem i rozkręciłem.
    Moja wiedza w tym temacie jest praktycznie zerowa,ale wzmacniacz po oględzinach nigdzie na stykach itd nie jest przypalony,ale wiem że to nie wyklucza jego uszkodzenia.
    Mieszkam w Uk,a tutaj nikt nie chce się podjąć naprawy(oględzin)tego wzmacniacza,bo zwyczajnie cierpią na ewidętny brak wiedzy w temacie Marks Levinson Amplifier.Jest jedno miejsce w uk gdzie moge wyslac wzmacniacz,ale wtedy bede zmuszony uwierzyć we wszystko co mi powiedzą i odpowiednio za to zapłacę.Mam nadzieję że to nic poważnego i można to naprawić za grosze,ale u kompetentnych specjalistów.Jesli to nie wzmacniacz to może samo radio,ale nawet po jego wyjęciu nie jestem w tanie nic stwierdzic.
    Dodam że po zmniejszeniu basów,cyków,trebliitd, radio potrafi dzialac dluzej,ale nie ma w tym zadnej regóły.
    Nawt po przełączaniu i zmianie stron głośnikow przód tył nie wiele to zmienia.
    Ale przecież nie o to chodzi.Problem jest a ja nie wim gdzie.
    Pomocy,)
    Przesylam fotke wzmacniacza po rozkręceniu,moze ktoś coś zaradzi.Wzmacniacz nie ma sladow przypalenia,ale martwia mnie te bąble widoczne na naklejce... Audio w samochodzie wyłącza się po strzale w głośniki