Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana anteny w systemie

Rozer 06 Jan 2019 01:53 303 5
    Rozer
    Level 8  
    Witam

Posiadam system sterowany (o ile się nie mylę) falami radiowymi.
    Działa on na częstotliwości (na 99%) 433.92MHz.
    Standardowo w pilocie jest plastikowe zakończenie, a w samym systemie antena jak w routerze.
    Teoretyczny zasięg powinien wynosić 100-200m, jednak potrafi on być poniżej 100m.
    Zastanawiałem się nad wymianą anten - kupieniu teleskopowej z gwintem, a w pilocie zamontowaniu małego teleskopu.
    Czy wystarczy kupić dowolne anteny byle pasowały, czy muszą być to jakieś specjalistyczne do takich zastosowań ?
    Nie jestem zbyt biegły w radiotechnice, więc wolę zapytać się osób bardziej zorientowanych w temacie :

Pozdrawiam
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Rozer wrote:
    Zastanawiałem się nad wymianą anten - kupieniu teleskopowej z gwintem, a w pilocie zamontowaniu małego teleskopu.
    Czy wystarczy kupić dowolne anteny byle pasowały, czy muszą być to jakieś specjalistyczne do takich zastosowań ?
    Moze nie tyle ,,specjalistyczne" a pracujace na tej czestotliwosci. Moze jakas np. Nagoya, albo Tram ? Antena musi być dostrojona do danej częstotliwości.
    Rozer
    Level 8  
    Czyli jak to zwykle bywa, w elektronice niczego nie można zrobić łatwo :/
    Przede wszystkim zależało by mi na teleskopie - jest to sprzęt przenoszony w walizce, więc liczy się mobilność.
    I do tego cena, zwykłe teleskopy widziałem poniżej 10zł, nie musi to być nic specjalistycznego jak na zdjęciu, które zamieściłeś.

Czyli jednym słowem anteny należy szukać adekwatnej do częstotliwości, nic poza tym ?

Edit :
    W teleskopie nic nie widzę, więc chyba najlepiej będzie poszukać podobną, ale mocniejszą.
    A co z tą mała ?
    Występuję identyczny pilot, jednak o większym zasięgu z teleskopem, czy tu też można zastosować jakąś przeróbkę (czyli np. gwint i do tego dodatkowo antena) ?
    Rozer
    Level 8  
    Niestety pojawiła się dopiero kilka lat po moim zakupie...
    Z tego co wiem, to środek jest zasadniczo identyczny.