Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz?

MarcRawicz 06 Jan 2019 03:15 1902 10
    MarcRawicz
    Level 2  
    Witam wszystkich, to mój pierwszy post i od razu przejdę do konkretów.

Mieszkam w USA i w ostatnie wakacje w Polsce przywiozłem sobie 2 sztuki Terminatora - w stanie nienajlepszym ale jako, że i tak zamierzałem z 2 konsol zrobić jedną to w zasadzie nie miało znaczenia. Jak to bywa konsolki kupiłem bez zasilaczy, dziś postanowiłem się pobawić i zdaje się spaliłem jedną z konsol. Podłączyłem zasilacz 12v, który miałem pod ręką i poszedł dym... Później sprawdziłem, że ponoć Terminatory mają  zasilacze 9v, czy taka mała różnica napięcia mogła spalić konsolę czy też może sama konsola była uszkodzona już wcześniej? I ostatnie, jaki zasilacz kupić do takiej konsoli? Dzięki za pomoc!
  • Helpful post
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Pomylileś chyba polaryzację zasilacza. Większosc zasilaczy ma + na styku środkowym, tu niestety jest odwrotnie. dopuszczalne najwyższe napięcie zasilania tej konsoli to 12 VDC.
    MarcRawicz
    Level 2  
    No tak, ja użyłem zasilacza z + na wyjściu. Rozumiem, że ze względu na to, że praktycznie cała konsolka jest na jednej płytce mogę ją spokojnie wyrzucić?
    Dzięki za pomoc!
    gbrzeszczot1990
    Level 10  
    Witam. Ostatnio dostałem taką konsolę od kolegi. Była strasznie zapuszczona, umyłem plastiki, wykąpałem płytkę, wlutowałem gniazdo zasilania, podłączyłem zasilacz i nic... Ale w zasilaczu zamieniłem polaryzację, tak jak Kolega wyżej wspomniał, na bolec poszedł (-) a na pierścień (+). Zastanawiałem się nad napięciem zasilania. Podstawiłem zasilacz regulowany. Poprawnie pracuje już od ok 7V, tam chyba jest też regulator napięcia, ale pewności nie mam. Musiałbym się temu przyjrzeć.

Dodano po 8 [godziny] 56 [minuty]:

I w przypadku Terminatora napięcie zasilania wynosi 9V.
    gbrzeszczot1990
    Level 10  
    Witam. Regulator napięcia który tam jest zamontowany to NY 7805C 9712 w obudowie TO220. Schemat układu można znaleźć w sieci. W tym przypadku też nie ma różnic. Jedyne co da się zauważyć, to właśnie ta odwrócona polaryzacja zasilania w zasilaczu. Pozdrawiam

Dodano po 57 [minuty]:

Po chwili namysłu, dorzucę fotki płytki zasilania.
    Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz? Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz? Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz? Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz? Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz? Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz? Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz?
    MarcRawicz
    Level 2  
    No właśnie, szukam takiego zasilacza i szukam i nie mogę znaleźć, może ktoś pomoże? ;)
    ojciec
    Level 33  
    Pokaż jak wygląda środek tej konsoli.

Są różne sposoby stabilizowania napięcia 5V w środku,
    MarcRawicz
    Level 2  
    Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz? Terminator BS-500AS - Jaki zasilacz?

Na pierwszy rzut oka nie wygląda na to, żeby coś się spaliło :/
    madle
    Level 5  
    Niby banalne ale można sprawdzić łączenie pomiędzy płytką zasilającą a płytką ze slotem na kartridże. Ze zdjęć widać, że było lutowane. Na zdjęciach za bardzo nie widać ale może odwrotnie powinno być polutowane (tj obrócić taśmę). Taśma powinna być "skręcona" podczas zamontowania prawidłowo płytki zasilania w obudowie. U mnie tak jest. Pozdrawiam.