Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A klasa W 168 altern - Mercedes A klasa W 168 Alternator

06 Sty 2019 03:55 594 15
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie mam problem tego typu że mechanik robił mi skrzynie może zbieg okoliczności i po tej naprawie przejechałem ok 200 km .
    Auto stało ok tygodnia bez jazdy gdy potrzebowałem jechać zapaliłem auto i zaczęła świecić kontrolka od ładowania jak gazowałem paliła się jak nie dodawałem gazu gasła ale tak tylko było przez parę minut .Wiec postanowiłem ze kupię używkę założyłem zrobiłem ok zrobiłem 50 km i to samo brak ładowani i wspomagania mam jeszcze 1 alternator i boję się go założyć może ktoś miał taką niespodziankę pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    A co uległo uszkodzeniu w obu alternatorach ??
  • Poziom 10  
    Nie wiem nie dawałem do sprawdzenia

Dodano po 25 [minuty]:

bo nie wiedziałem ze stanie się tak 2 raz
  • Poziom 10  
    Dziś sprawdzili Mój pierwszy alternator i okazało sie ze jest dobry a nie było ładowania i kontrolka sie świeciła gdzie szukać dalej przyczyny dodam ze zanikało podczas jazd oświetlenie licznika
  • Poziom 35  
    Jesli alternnor dobry to wina moze jest w kole pasowym alternatora???
  • Poziom 10  
    Ale 2 Alternator wysiada po 45 km
  • Poziom 43  
    Śmietnik drugi wsadziłeś i masz efekt. Tanio już było , napraw to co masz u elektryka. Tak wychodzi dziadowanie na szrotowych częściach. Taka boląca prawda.
  • Poziom 10  
    Dawałem do sprawdzenia do warsztatu połączyli przy mnie i okazało się że mój był ok pokazywali im że ładuje więc dziś założyłem to ponownie i to sam nie ładuje kontrolka się święci brak wspomagania więc jak to jest możliwe że im pokazuje że jest ok A w samochodzie nie dział a koleś nie jest z pierwszej łapanki ktory to sprawdzał
  • Poziom 35  
    KOło alternatora dobre ??? Kołopasowe wału nie oberwane ?? Odpowiedz na te pytania bo inaczej bedziesz w punkcie wyjscia.
  • Poziom 43  
    Odłącz przewody pompy wspomagania,może zwiera przewód kontrolki i wtedy może być taki efekt. Wystarczy ten cieńki trzeci od pompy
  • Poziom 10  
    misiek-888 napisał:
    KOło alternatora dobre ??? Kołopasowe wału nie oberwane ?? Odpowiedz na te pytania bo inaczej bedziesz w punkcie wyjscia.
    tak wszystko ok
  • Poziom 10  
    [quote="tomamisiaczek27"]Dawałem do sprawdzenia do warsztatu połączyli przy mnie i okazało się że mój był ok pokazywali im że ładuje więc dziś założyłem to ponownie i to sam nie ładuje kontrolka się święci brak wspomagania więc jak to jest możliwe że im pokazuje że jest ok A w samochodzie nie dział a koleś nie jest z pierwszej łapanki ktory to sprawdzał[/quote ] po żałozeniu swojego sprawdzonego NIBY dobry pokazuje mi 12.3 ladowania na wolnych obrotach a na wysokich ponad 16
  • Poziom 31  
    tomamisiaczek27 napisał:
    a na wysokich ponad 16

Użyj innego miernika albo "kiwasz się" ze sposobem pomiaru.
  • Poziom 43  
    tomamisiaczek27 napisał:
    na wysokich ponad 16
    no to powodzenia
  • Poziom 10  
    Dlaczego powodzenia
  • Poziom 43  
    No jak ci ładuje takim napięciem to czego sie spodziewasz? Chyba że miernik lub jego bateria leży. Napiecie powinno nie być większe jak 14,5V w 99% aut. A na pewno juz w MB nie 16V ,zabójstwo dla elektroniki.