Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja - Multiswitch + rozdzielacz , modyfikacja istniejącej instalacji.

06 Sty 2019 16:30 528 13
  • Poziom 9  
    Cześć koledzy,
    proszę o pomoc w temacie. Robię remont, budynek 3 kondygnacyjny. 3 kondygnacja to strych na których chcę zamieścić multiswitcha.
    Pokoje od 1 do 4 to 2 kondygnacja, natomiast 5 -6 to parter.
    Z 3 kondygnacji do każdego z pomieszczeń schodzi po 1 kablu antenowym - tak były kiedyś wypuszczone i tego nie zmienię. Nie mam możliwości puszczenia nowych kabli. Kable są w puszkach do wykorzystania.

I teraz tak:
    - W POK 1 będzie telewizor i dekoder. Z racji tego że telewizor będzie na ścianie chciałbym aby miał dodatkowe gniazdo za sobą. Teoretycznie w tym przypadku powinny być do tego pokoju puszczone 3 kable antenowe, dwa do dekodera (np. funkcja nagrywania) i jeden za TV. Czy mogę puścić tam jedynie dwa kable, tak i rozdzielić jeden kabel z dekodera już w tym POK 1 na dekoder i TV ? Telewizor będzie wykorzystywał w jednym momencie tylko jeden sygnał, albo naziemną albo SAT.

Czy do pozostałych pokoi mogę w taki sposób rozdzielić sygnał ? Nie ma konieczności aby wszędzie działało to naraz. Tzn, w POK 1 powinno działać i ewentualnie w którymś z POK 2-4. Do tego powinno działać w POK 5-6 które są piętro niżej.

Czy uda się takie rozwiązanie? Ewentualnie w jaki inny sposób rozwiązać problem przy takiej dostępności kabli (4 schodzące na poziom 2 z którego trzeba to porozdzielać).

Instalacja - Multiswitch + rozdzielacz , modyfikacja istniejącej instalacji.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Jak zamontujesz multiswitcha to na każdym wyjściu będzie miał komplet sygnałów. Taka jest jego idea :-). Montujesz w pokojach gniazda RTV-Sat i masz spokój. Tylko konwerter musisz mieć quatro, czyli oddzielne pasmo na każdym wyjściu.
  • Poziom 9  
    dzidek1968 napisał:
    Jak zamontujesz multiswitcha to na każdym wyjściu będzie miał komplet sygnałów. Taka jest jego idea :-). Montujesz w pokojach gniazda RTV-Sat i masz spokój. Tylko konwerter musisz mieć quatro, czyli oddzielne pasmo na każdym wyjściu.

Tyle to ja wiem. Ale chyba nie czytałeś o co pytam.
  • Poziom 8  
    Przeczytałem chyba trzy razy :-). Najpierw piszesz, że " Z 3 kondygnacji do każdego z pomieszczeń schodzi po 1 kablu antenowym - tak były kiedyś wypuszczone i tego nie zmienię. " . Następnie "Czy do pozostałych pokoi mogę w taki sposób rozdzielić sygnał ?" W takim razie skoro do każdego pokoju dochodzi kabel to co chcesz rozdzielać? Sorry, ale trochę nieskładnie napisałeś swojego posta ;-).

Dodano po 9 [minuty]:

Po piątym przeczytaniu chyba rozumiem o co Ci chodzi :-). Jeśli masz 4 kable schodzące na piętro i chcesz sygnał podzielić to możesz. Będzie działało, ale pod warunkiem że po rozgałęźniku podłączysz tylko jeden tuner Sat. Telewizory z DVB-T mogą pracować razem, nic się nie stanie. Z MS masz pełne pasmo, więc w pok. 1 dwa kable Ci spokojnie wystarczą, jeden możesz wpiąć bezpośrednio do tunera sat, na drugim załóż gniazdo RTV-Sat lub rozdzielacz RTV-SAT (to samo, tylko inna obudowa ;-) ). I jeszcze ważna rzecz, rozgałęźniki MUSZĄ być do 2 GHz, do tego z przejściem zasilania, inaczej nie zadziała tuner sat.
  • Poziom 9  
    dzidek1968 napisał:
    Przeczytałem chyba trzy razy :-). Najpierw piszesz, że " Z 3 kondygnacji do każdego z pomieszczeń schodzi po 1 kablu antenowym - tak były kiedyś wypuszczone i tego nie zmienię. " . Następnie "Czy do pozostałych pokoi mogę w taki sposób rozdzielić sygnał ?" W takim razie skoro do każdego pokoju dochodzi kabel to co chcesz rozdzielać? Sorry, ale trochę nieskładnie napisałeś swojego posta ;-).

Fakt, napisałem "Pokoje od 1 do 4 to 2 kondygnacja" i do każdego z tych pokoi schodzi po 1 kablu. Czyli 4 kable (o tym wspomniałem że do wykorzystania mam 4).
    Pokoje 5-6 do pierwsza kondygnacja. Do niej schodzą 2 kable ale z 2-giej.

Już przemyślałem i w pokoju 1 zrobię chyba tak, że puszcze do niego dwa kable pod dekoder, do tego gniazda (już na zewnątrz) wepnę kabel który wypuszczę na wysokości telewizora razem z hdmi i coaxialem.
  • Poziom 8  
    Odpowiedziałem Ci wyżej. Jeśli nie musisz używać Sat jednocześnie w pokojach wpiętych do tego samego rozgałęźnika to będzie działało bez problemu.
  • Poziom 9  
    dzidek1968 napisał:
    Jeśli masz 4 kable schodzące na piętro i chcesz sygnał podzielić to możesz. Będzie działało, ale pod warunkiem że po rozgałęźniku podłączysz tylko jeden tuner Sat. Telewizory z DVB-T mogą pracować razem, nic się nie stanie. Z MS masz pełne pasmo, więc w pok. 1 dwa kable Ci spokojnie wystarczą, jeden możesz wpiąć bezpośrednio do tunera sat, na drugim załóż gniazdo RTV-Sat lub rozdzielacz RTV-SAT (to samo, tylko inna obudowa ;-) ). I jeszcze ważna rzecz, rozgałęźniki MUSZĄ być do 2 GHz, do tego z przejściem zasilania, inaczej nie zadziała tuner sat.

Tuner będzie tylko w tym jednym pokoju w którym narysowałem. Pozostałe to tylko odbiór telewizji naziemnej. Z tym że nie jestem przekonany że po takim rozdzieleniu to zadziała, a chciałbym
  • Poziom 8  
    Zadziała :-). Pamiętaj tylko o rozgałęźnikach na pełne pasmo i przejściem zasilania.
  • Poziom 9  
    dzidek1968 napisał:
    Zadziała :-). Pamiętaj tylko o rozgałęźnikach na pełne pasmo i przejściem zasilania.

Jakieś konkretne, dobre !?
  • Poziom 14  
    smelbo napisał:
    dzidek1968 napisał:

telmor,televes
  • Poziom 9  
    dzidek1968 napisał:

np. coś takiego? https://dvbsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-FVSC-2L-2-drozny-z-przejsciem-napiecia/286

Dodano po 3 [minuty]:

Antenak napisał:
    smelbo napisał:
    dzidek1968 napisał:

telmor,televes

http://www.antenyteleves.pl/rozgalezniki/rozgaleznik_satelitarny_f_3d_trzy_wyjscia ???
  • Poziom 8  
    Będą dobre. Zwróć tylko uwagę że ten dwudrożny ma tylko jedno wyjście Powerpass, i tylko tam możesz podłączyć tuner sat :-). Drugie nie przepuści zasilania do konwertera.
  • Poziom 9  
    Wracając do tematu bo często takie tematy kończą się bez odpowiedzi.
    Udało mi się znaleźć szufladę kominową która była nieczynna. Zrobiłem otwory i przeciągnąłem na to piętro ze strychu 5 nowych kabli (zakupiłem Triset 113), do tego puszczę jeszcze dwa kable na poziom 0 (niech czekają).
    Teraz zastanawiam się jaki multiswitch zakupić. 7 wyjść.