Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TD-W8970 Wi-Fi zrywa połączenie

06 Sty 2019 19:51 234 6
  • Poziom 3  
    Dobry wieczór. Polecony mi został router TP-Link TD-W8970. Zakupiłem, skonfigurowałem. Były liczne problemy z komunikacją na samym początku, które jako tako udało mi się opanować. Jedyne co sprawia teraz problem to losowe rozłączanie urządzeń Wi-Fi z sieci. Zwyczajnie niezależnie czy android, czy ios, czy windows 10 wyrzuca z sieci jedno/dwa urządzenia i trzeba restartować router żeby zaskoczyło. Nie mam już na prawdę pomysłu co z tym dalej zrobić. Z większych ingerencji to tylko zrobiłem serwer DHCP, i przydzieliłem stały adres IP do każdego urządzenia. Nie wiem z jakich zakładek dać Wam zdjęcia, mógłbym z każdej ale trochę tego jest.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Co to za usługa dostępu do internetu? Jesteś pewny że to wina wifi? Robiłeś jakieś pomiary sygnału i zakłóceń?
  • Poziom 3  
    Usługa to orange do 20Mb/s. Zdecydowanie wygląda mi to na winę wifi, bo u mnie po kablu ani razu się coś takiego nie wydarzyło. Co do pomiarów sygnału i zakłóceń - nie robiłem żadnych pomiarów. Nie ma różnicy czy urządzenie jest obok routera, czy na drugim końcu domu. Zwyczajnie go wyrzuca z sieci i nie chce połączyć nawet po wpisaniu hasła. Na androidzie pisze, coś w stylu braku dostępu. Na ios pisze, że złe hasło (xD), a na Windowsie, że "zabezpieczony" i nie łączy.

Edit: Częstotliwość to tak jedno urządzenie raz na dzień/dwa wyrzuci.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Bez pomiarów ani rusz bo to wróżenie w fusów
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html
    Coś pisałeś o przypisywaniu DHCP? Jak masz do skonfigurowane? Jak rozumie pomaga tylko reset prądowy routera? Sprawdzałeś dostępność aktualizacji na stronie producenta? Pokaz jeszcze jak masz radio skonfigurowane na routerze?
  • Poziom 3  
    Okej, a więc. Zrobiłem pomiary telefonem przy routerze i na końcu domu, gdzie jest podłączone najdalej podłączone urządzenie do sieci. Kolejno: przy routerze, na końcu domu, pomiar prędkości mniej więcej po środku.
    Oto screenshooty istotnych zakładek, jak trzeba to zrobię więcej:
    TP-Link TD-W8970 Wi-Fi zrywa połączenie TP-Link TD-W8970 Wi-Fi zrywa połączenie TP-Link TD-W8970 Wi-Fi zrywa połączenie TP-Link TD-W8970 Wi-Fi zrywa połączenie TP-Link TD-W8970 Wi-Fi zrywa połączenie TP-Link TD-W8970 Wi-Fi zrywa połączenie TP-Link TD-W8970 Wi-Fi zrywa połączenie

Nie jest wcale jakoś słaby ten sygnał. Na komputerze najdalej oddalonym od routera wciąż pokazuje 5 kresek zasięgu. (nie rozumiem dlaczego forum nie pozwala mi dodać zdjęcia z własnej chmury, strasznie niewygodne macie to dodawanie zdjęć.) Czy potrzebne są jeszcze jakieś pomiary? Zdjęcia mogły się rozjechać.
  • Poziom 1  
    Witam,zmień kanał na 11 i ustaw b/g/n mixed posiadam taki sam router,miałem podobne objawy
  • Poziom 3  
    ^Ustawiłem, dziwnie się dzieje bo prędkości na wifi spadły.

Dziwny to problem jest szczerze powiem. Niezależnie co ustawię, co zrobię, co zmienię i tak kogoś wyrzuci z sieci i bez restartu nie będzie chciało go połączyć.