Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie USB bezprzewodowo z SONEL PQM 700

nelik1987 06 Jan 2019 22:10 429 2
e-mierniki
    nelik1987
    Level 31  
    Cześć. Mam analizator SONEL PQM 700. Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą USB. Jako, że czasami potrzebuję mieć podgląd ON-LINE na parametry sieci muszę siedzieć z komputerem tam gdzie jest analizator. Ideałem było by gdyby móc podłączyć analizator do sieci LAN WAN i mieć zdalny dostęp. Takie właściwości posiadają mierniki 2-3 razy droższe od mojego więc staram sobie poradzić inaczej.
    Pierwsze na co wpadłem to "bezprzewodowe" USB - niby się, jest przecież protokół WUSB, ale jakie urządzenia go obsługują, ktoś pisze, by wykorzystać router z OpenWRT i coś poprogramować, może print serwer się nada? Niestety jasnej odpowiedzi nie znalazłem.
    Jeszcze lepiej było by gdyby dało się podłączyć przez sieć LAN/WAN i to raczej da się zrobić, ponieważ na jednym ze swoich serwerów QNAP mam zainstalowane oprogramowanie VirtualHere które właśnie daje możliwość udostępniania USB przez serwer. Z powodzeniem używam tego do udostępniania kluczy USB do programów tak bym nie musiał zawsze ich nosić przy sobie. Wystarczy, że wpiszę IP serwera, odpowiedni port i widzę klucz jak by był wpięty do mojego kompa. Z pendrive też się tak da.

No i teraz pytanie do Was jak to najlepiej zrobić według Was. Od razu mówię, że nie zaprzęgnę do pracy serwera plików QNAP tylko do komunikacji z analizatorem :)
  • e-mierniki
    markooff
    Level 17  
    OK, no to weź jakiegoś starego PCta, postaw linuxa (którego lubisz) i tam postaw VirtualHere do którego wepnij swój miernik
    Jak podaje producent
    Quote:
    The VirtualHere USB Server software runs on the Synology, QNAP, ASUSTOR, ReadyNAS and MyCloud NAS Devices, as well as Raspberry Pi, AMD64, x86, MIPS, ARM, PowerPC, ARM64 etc running ANY version of Linux, and now runs on OSX, Android and Windows. Also, now available on the Steam Link game system!

Zresztą dalej na stronie producenta jest - jak się wydaje -explicite napisane o tego typu rozwiązaniu :
    https://virtualhere.com/usb_server_softwarep

A $49 (za licencję) nie jest (chyba) znowu jakąś znowu zaporową ceną dla posiadania "takiej wygody" jak opisujesz ;)
    nelik1987
    Level 31  
    Od dzisiaj mam raspberry pi, zainstaluję system, postawię VirtualHere i zobaczymy czy działa :)
    Dam znać po testach

Dodano po 15 [godziny] 1 [minuty]:

Sprawa wygląda następująco: zainstalowałem Virtualhere na PB Pi3 i działa, można się połączyć z analizatorem, wgrać ustawienia, sterować nim i nawet podglądać wyniki na żywo poza oscylogramami, niestety wtedy dostaję komunikat: "utracono połączenie z analizatorem" i trzeba się łączyć na nowo. Pobieranie danych zarejestrowanych ka karcie jest również mało możliwe ponieważ albo następuje rozłączenie albo prędkość wynosi 10 kB/s co przy paczkach danych ważących niekiedy po 300-500 mega daje wielki oczekiwania.

Czy znacie jeszcze inne oprogramowanie podobne do VirtualHere, być może to wina programu. Chyba, że są jakieś ustawienia w VirtualHere, które mogą pomóc.