Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gigaset A415 - niemiecka wtyczka telefonu

06 Sty 2019 22:35 378 7
  • Poziom 2  
    Kupiłam telefon stacjonarny Gigaset A415, który ma niemiecką wtyczkę.
    Jak go podłączyć, mam polskie gniazdo?
    Czy są przejściówki?

• Poziom 43  
    Przecież kabel telefoniczny jest wypinany z bazy i można go bez problemu wymienić.
  • Poziom 33  
    Albo obciąć wtyczkę i zarobić właściwą, jak się ma czym, ale faktycznie prościej jest wymienić przewód.
  • Poziom 27  
    Zakładając, że nie jest to niemiecka wersja ( jeśli jeszcze takie są ) z aktywnymi zewnętrznymi pinami w bazie. Wtedy bez zaciskarki będzie kłopot.
    RP
  • Pomocny dla użytkowników
    Jeżeli masz w domu gniazdo starego typu, to musisz uciąć niemiecką wtyczkę i podłączyć dwa kabelki do wtyku WT-4 z prawej strony. Jeżeli będą cztery kabelki, to wybierasz tylko dwa z nich na których jest sygnał.
    Jeżeli masz gniazdo nowego typu z wejściem RJ, to podobnie obcinasz niemiecką wtyczkę i zakładasz wtyk RJ (potrzebna zaciskarka). We wtyku RJ, na środkowe pinach 3 i 4 jest sygnał (w Polsce). W Niemczech kiedyś sygnał był na zewnętrznych w kablu 4 żyłowym, a w gnieździe były to styki 2 i 5.
    Najprościej jednak dla ciebie jest poprosić jakiegoś montera, aby zrobił ci taki kabel. Koszt jest niewielki.
  • Poziom 37  
    Nafisa napisał:
    Kupiłam telefon stacjonarny Gigaset A415, który ma niemiecką wtyczkę.

Którą ? Są dwie, do zasilania i ta telefoniczna o której tu koledzy piszą.
    W ogóle, to ten przewód trzeba robić, nie można go dokupić ? Tyle opcji a opcji, a tego nie ma ?
    Jakby on jednak był nie niemiecki, tylko angielski, to są przejściówki.
    https://www.google.com/search?q=adapter+GB+EU...qIsKHSGHD-8Q_AUIDigB&biw=1440&bih=664#imgrc=_
  • Pomocny dla użytkowników
    Raczej nie chodzi o kabelek zasilający a o ten do gniazdka telefonicznego (TAE).

Gigaset A415 - niemiecka wtyczka telefonu
  • Poziom 2  
    Kupiłam kabel RJ 11. Tylko taki może być do niemieckiego telefonu.
    Działa super!
    Dzięki za rady!