Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera i statyw do nagrywania filmów z klockami lego

06 Sty 2019 23:40 291 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Zacząłem z córką bawić się w nagrywanie filmów z klockami lego na youtubie. Obecnie robię to telefonem komórkowym. Planuję kupić jakąś kamerę, jeszcze nie wiem jaką, nie wiem czy sportową czy zwykłą. Kamera będzie mi służyła też do innego kanału na youtubie związanego z freestylem piłkarskim, czyli np. nagrywania jakichś wypadów na miasto i zaczepiania przechodniów. Więc chyba nie musi być sportowa, sam nie wiem, na pewno w tym nigdzie nurkował nie będę ani nie będę przyczepiał do kasku. W większości przypadków będzie umocowania na statywie, tudzież przy wypadach na miasto.
    Tak czy siak na razie bardziej niż o kamerze to myślę nad statywem, mini statywem do klocków lego, ponieważ sytuacja wygląda tak, że domek z klocków mam na stoliku i jak nagrywam komórką to ciężko bez statywu jest mi ustawić odpowiedni kąt widzenia kamery. To by musiał być taki statyw który by miał kształt parasola (takiego ramienia) tak żeby na końcu rączki od góry można chwytać kamerę i zawieszać nad biurkiem, dzięki czemu łatwiej wejść z kamerą do odpowiedniego pokoju w domku.
    Czyli innymi słowy nie może to być taki statyw który ma trzy nogi i na środku umieszcza się kamerę (jak to u fotografa jest) bo wtedy takie coś mogę postawić przy biurku ale już nad biurko z kamerą nie wejdę.
    Czy może ktoś coś polecić bo w tym temacie statywu to jestem zielony. O ile kamerę jestem w stanie sobie wyszukać to o tyle chcę jeszcze zwrócić przy tym uwagę na statyw tak żeby to kompatybilne było. Musi on dać też możliwość manewrowania we wszystkie strony widokiem kamery, bo przy filmikach z klockami legi ze względu na małe rozmiary klocków to mus być ta możliwość obrotu kamerą by odpowiednio ustawić widok na dane pomieszczenie.
    Chyba czegoś takiego szukam tylko że dłuższego ramienia i wyższego statywu:
    Tu sie wydaje że wjedziesz tym nad biurko i możesz obracać widokiem kamery chociaż nie wiem czy we wszystkich płaszczyznach.

Co do kamery to chyba sportowa odpada bo potrzebny też jest zoom optyczny a jak patrzę to kamerki sportowe nie mają tego przynajmniej te do 700zł.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam
    Statyw przykładowo taki by mógł być no tanio to jednak nie wyjdzie ale nic innego niema z takim wysięgiem
    statyw oświetleniowy
    https://allegro.pl/oferta/statyw-oswietleniowy-803-75-230cm-gl-16mm-1-4-6316485265

Wysięgnik na ten statyw
    https://allegro.pl/oferta/ramie-zuraw-oswietleniowy-mini-boom-przeciwwaga-7570157968

i jeszcze przegub na wysięgnik żeby można było kamerę regulować dowolnie
    https://allegro.pl/oferta/gp202-uchwyt-przegubowy-40cm-do-gopro-hero7-fusion-7580500387

a kamerkę to według finansów przeznaczonych na to z możliwością sterowania zdalnie
  • Poziom 2  
    Przy tym ramieniu trochę martwi mnie ta przeciwwaga i precyzyjność tego mechanizmu. Czy to będzie tak, że aby w dół zjechać kamerką o 10 cm to będę musiał coś odejmować/dokładać do sakwy? Jeżeli tak to to będzie jakaś masakra żeby to dostrajać co zmianę pozycji kamery, czy mam rację?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    poszukiwacz_kamery napisał:
    Przy tym ramieniu trochę martwi mnie ta przeciwwaga i precyzyjność tego mechanizmu. Czy to będzie tak, że aby w dół zjechać kamerką o 10 cm to będę musiał coś odejmować/dokładać do sakwy? Jeżeli tak to to będzie jakaś masakra żeby to dostrajać co zmianę pozycji kamery, czy mam rację?

Jeżeli nie potrzeba płynnych ruchów kamerą to ten statyw się sprawdzi. Ten obciążnik jest do lamp i parasoli które warzą po kilka lub więcej kilogramów i też po to tylko żeby cały trójnóg stał stabilnie bo sam wysięgnik ma dość solidną blokadę. Jeżeli wysięgnik nie będzie wysunięty na maksa i obciążony 5 kilogramami to w ogóle nie trzeba będzie zakładać przeciw wagi no i regulację 10 cm można zrealizować na tym małym końcowym przegubie który będzie przy kamerze. Specjalnie taki wybrałem tak łamany w kilku miejscach żeby było łatwo przestawić kamerę nie ruszając tego wysięgnika. Wysięgnik ma solidny zacisk i płynne ustawienie każdej regulacji

Dodano po 10 [minuty]:

Jeszcze raz się przyjrzałem temu statywowi i regulacje o np. 1cm czy więcej najszybciej i najłatwiej jednak będzie można przeprowadzić wysuwając lub wsuwając pionową regulację samego statywu ten punkt w którym wchodzi cieńsza rurka w grubszą.
    Podałem takie statywy ze względu na przystępną cenę, bo profesjonalne sprzęty wideo z płynnym ruchem w takiej konfiguracji kosztują majątek