Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy kontroler bramki dla tranzystorów MOSFET i modułów IGBT

ghost666 07 Sty 2019 08:11 351 2
 • Nowy kontroler bramki dla tranzystorów MOSFET i modułów IGBT
  W ofercie firmy Power Integrations pojawił się nowy, scalony driver bramek, dedykowany do sterowania tranzystorami MOSFET i modułami IGBT o napięciu pracy do 1700 V. Układ SIF1183K zapewnia do 8 A prądu na wyjściu sterującym bramką oraz podstawową izolację galwaniczną wyjścia.

  Układ produkowany jest w obudowie eSOP z odstępem izolacyjnym do 9,5 mm, co upraszcza projektowanie PCB zapewniającego wysoki poziom izolacji galwanicznej. Izolacja ta w samym układzie zrealizowana jest przy wykorzystaniu stałego dielektryka w technologii FluxLink, opatentowanej przez PI. Dzięki prądowi wyjściowemu do 8 A, układ jest w stanie sterować urządzeniami półprzewodnikowymi przełączającymi prąd nawet do 600 A, bez potrzeby stosowania dodatkowych elementów w systemie.

  Jeśli jednak chcemy sterować z pomocą tego drivera większymi tranzystorami, to dodać można prosty układ boostera do wyjścia, który pozwoli przekroczyć w/w parametry.

  Sterownik bramki oferuje bipolarne wyjście, zapewniające sterowanie bramki tak napięciem dodatnim, jak i ujemnym, co wymagane jest w przypadku większości modułów IGBT. Wszystko to przy pojedynczym, niesymetrycznym zasilaniu drivera.

  Nowy kontroler bramki dla tranzystorów MOSFET i modułów IGBT


  Oprócz podstawowej funkcjonalności, opisanej powyżej, sterownik zapewnia zaawansowane zabezpieczenie przeciwzwarciowe (DESAT) oraz Zaawansowane Miękkie Wyłączanie tranzystora (ASSD) i zabezpieczenie przed zbyt niskim zapięciem (UVLO) dla wejść i wyjść po pierwotnej i wtórnej stronie układu. Wszystkie wejścia i wyjścia sterownika są rail-to-rail, a cały system jest skompensowany termicznie, co zapewnia mu bezpieczną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Układ pracować może w zakresie temperatur otoczenia od -40°C do 125°C.

  Sygnały sterujące (PWM oraz wyjście fault) pracują w standardzie logiki CMOS 5 V, ale z wykorzystaniem zewnętrznego dzielnika napięci, można je podnieść aż do 15 V, jeśli zachodzi taka potrzeba.

  Układ doskonale nadaje się do przełączania z dosyć wysoką częstotliwością (jak na tak ogromne prądy) - maksymalna częstotliwość przełączania bramki to 75 kHz. Czas propagacji w układzie wynosi 260 ns z szumem fazowym na poziomie nie większym niż ±5 ns.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/power-integrations/articles/up-to-8-a-single-channel-igbt-mosfet-gate-driver-providing-basic-galvanic-isolation-for-1700-v-igbt-and-mosfet[

 • #2 07 Sty 2019 17:24
  EndrYou
  Poziom 11  

  Trzeba podchodzić z szczególną ostrożnością do ich produktów oferowanych na aliexpres. Układy LDI** i IGD** jak i całe drivery seri 2sc nigdy mi nie działały i ewidentnie malowanki. Drivery z Mouser 'a były ok.

 • #3 08 Sty 2019 09:56
  krzysiek_krm
  Poziom 34  

  EndrYou napisał:
  Trzeba podchodzić z szczególną ostrożnością do ich produktów oferowanych na aliexpres.

  Trzeba z ostrożnością podchodzić do wszystkiego co tam jest oferowane.