Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprawdzony dostawca LCD - całych setów

kubad4 07 Jan 2019 10:50 1545 25
    kubad4
    Level 9  
    Witam.

Szukam sprawdzonej firmy, która sprzedaje sprawdzone i dobrej jakości wyświetlacze. Głównie chodzi mi o LCD do Xiaomi, Huawei.
    Korzystałem do tej pory ze znanego portalu aukcyjnego, ale jakościowo wyświetlacze nie są zbyt dobre.
    Jedyną hurtownią jaką znalazłem jest mobilen, ale cena niektórych modeli jest niekiedy 2x wyższa od tych na allegro.
    A wiadomo, jak klient często patrzy i wybiera = cena.

Jestem w stanie zapłacić te 20-30% więcej od tych ze znanego portalu aukcyjnego, ale nie dwukrotnie :)
    Pozdrawiam
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Sprawdź sobie hurtownię Atrax (oni mają dobre ceny na xiaomi) Co do allegro to jest jedna wielka loteria. Lepsza jakość lub oryginały to oczywiście magboss.
    radekrp90
    Level 11  
    Podłączę się do tematu, bo sam mam obecnie dylemat czy brać oryginalny zestaw za nieco ponad 400 PLN (do P9 EVA-L19) czy może są jakieś faktycznie dobrze wykonane zamienniki. Ceny w sklepach i aukcjach są tak różne (choć zdjęcia tylnej części, ramki wyglądają dokładnie tak samo włącznie z "pieczątkami kontroli jakości"), że aż ciężko się w tym połapać. Porównywałem tu zarówno nasze rodzime sklepy jak również te bezpośrednio z Chin (szczególnie te gdzie były opinie ze zdjęciami kupujących).
    Jak np.: z zamiennikami ze sklepów podanych wyżej - są jakieś rzucające się różnice? Gorsza responsywność digitizera, inne kolory, kąty widzenia?
    Kolejna sprawa to jak wygląda trwałość takich ekranów (pytam tylko o wersje z ramką), bo widziałem w kilku miejscach opinie mówiące o bardzo częstym kiepskim sklejeniu ekranu z ramką?
    LukGSM
    Level 9  
    Ja do HW głównie wsadzam zamienniki i bardzo rzadko są reklamację. Sprawdzony dostawca z allegro to np lux lub krzymark.
    Co do jakości zamienników to możesz, ale nie musisz zauważyć różnice w barwie i nasyceniu kolorów, reakcji na dotyk, żywotność itd. To zależy od jakości części.
    Z Chin bym nie zamawiał
    Noixer
    Level 3  
    Ja biorę dużo zamienników z Krzymarka, BestHurt Poznań, Mobilepart. Ceny dobre, ekrany sprawne, przy ewentualnych reklamacjach brak jakichkolwiek problemów. Oryginały Samsunga ewentualnie inne to gsm-club, magboss lub ama.
    radekrp90
    Level 11  
    Ja finalnie brałem z Mobilepart - jakoś jak na chińczyka ok, widoczne wady typowe dla zamienników (prześwity na krawędziach) ale kolory jednolite choć odcień inny niż w oryginale. Po dwóch dniach się przyzwyczaiłem więc to nie wada (jak dla mnie). Jest już prawie miesiąc w telefonie i (odpukać) nie ma z nim problemów.

Tak czy inaczej sama obsługa i sprzedaż bez problemów, więc z mojego doświadczenia mogę polecić. Za chwilę zapewne będzie jeszcze w jednym lub dwóch "jabłuszkach" do wymiany więc również wezmę od niego.
    131XIII
    Level 11  
    Jeśli chodzi o samsungi to polecam czescisamsung.pl, mają oryginały w dobrej cenie
    Noixer
    Level 3  
    131XIII wrote:
    Jeśli chodzi o samsungi to polecam czescisamsung.pl, mają oryginały w dobrej cenie

słabe ceny
    Samsung S9
    gsm-club 820zł vs czescisamsung.pl 960zł

J530
    250 vs 280

S8
    720 vs 810

A750
    235 vs 260

słabo, bardzo słabo. Ama-europe.pl ma dużo lepsze ceny wyświetlaczy
    blahfff
    Level 39  
    Oryginalnie sety do Huawei wystepuja tylko z ramka, czesto z bateria. Zdaje sie jednak, ze kolega wyzej porownywal koszt oryginalnych wyswietlaczy Samsunga.
    czescisamsung.pl

Level 1  
    Noixer wrote:
    131XIII wrote:

słabe ceny
    Samsung S9
    gsm-club 820zł vs czescisamsung.pl 960zł

J530
    250 vs 280

S8
    720 vs 810

A750
    235 vs 260

słabo, bardzo słabo. Ama-europe.pl ma dużo lepsze ceny wyświetlaczy

witam,
    ceny podane powyżej są dla klientów detalicznych, po zalogowaniu się na konto hurt dla serwisów
    j530 oryginał - 239,99 brutto
    s8 - 699,99
    A750 - 214,99
    I TĄ SĄ ORYGIANAŁY.
    Huawei też mamy oryginalne z baterią, gdyby ktoś prowadził działalność gospodarczą i chciał kupować do dalszej odsprzedaży zapraszamy:) do InnComm
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    Z alle polecam gsm_kretex
    z ali allparts
    chodzi o sety do xiaomi
    blahfff
    Level 39  
    c-y-r-u-s wrote:

Z tego co pamietam to jakosciowo loteria, ale generalnie z niszej polki. Brak faktury, problemy z gwarancja itp.
    Noixer
    Level 3  
    blahfff wrote:
    c-y-r-u-s wrote:

Z tego co pamietam to jakosciowo loteria, ale generalnie z niszej polki. Brak faktury, problemy z gwarancja itp.

Jakościowo loteria prawda - ale większość działa ok
    brak faktury i paragonu - prawda
    problemy z gwarancja - nieprawda, bez problemu wymieniają

Biorę u nich czasami ekrany.
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    Noixer wrote:
    blahfff wrote:
    c-y-r-u-s wrote:

Jakościowo loteria prawda - ale większość działa ok
    brak faktury i paragonu - prawda
    problemy z gwarancja - nieprawda, bez problemu wymieniają

Biorę u nich czasami ekrany.

Nie sprawdzałem gwarancji u kretex wiec nie wiem . Co do ali allmyparts raz czekałem długo a tak to po 2ch tyg w domu masz w obu przypadkach adres chiny
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    Właśnie założyłem set do redmi 5 plus i wygląda identycznie jak oryginał od gsm_kretex z alle

Dodano po 49 [sekundy]:

Ceny ma takie same jak w alli od allparts ale wysylka kosztuje
    blahfff
    Level 39  
    Wyswietlacze do Xiaomi czesto wygladaja tak samo (blacha z tylu, oznaczenia na tasmie itp), ale roznia sie mocno jasnoscia. Na oryginalnym, przy obnizeniu jasnosci do minimum wciaz cos na ekranie widac, przy zamiennikach czesto nie widac juz nic i ciezko nawet wrocic do jakiegos normalnego poziomu. Jedne zamienniki sa tu lepsze, inne gorsze, jeszcze inne zblizone do oryginalu, ale to pierwsza rzecz jaka sprawdzam jesli chodzi o komplety do Xiaomi.
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    blahfff wrote:
    Wyswietlacze do Xiaomi czesto wygladaja tak samo (blacha z tylu, oznaczenia na tasmie itp), ale roznia sie mocno jasnoscia. Na oryginalnym, przy obnizeniu jasnosci do minimum wciaz cos na ekranie widac, przy zamiennikach czesto nie widac juz nic i ciezko nawet wrocic do jakiegos normalnego poziomu. Jedne zamienniki sa tu lepsze, inne gorsze, jeszcze inne zblizone do oryginalu, ale to pierwsza rzecz jaka sprawdzam jesli chodzi o komplety do Xiaomi.

Częściowo masz racje. Do starszych modeli tak było np redmi note 4(x) to fakt ale o zła jakośc chodzi głównie o starsze modele i o straszne problemy z uzyskaniem idealnego podświetlenia klawiszy czy też prześwity między lcd a ramka . Jeżeli chodzi o nowsze sety tj modele to 90% sa to dobrej jakości . Modele te co maja blaszki na lcd . Co do oznaczeń na nich sa bardzo różne , sa czasem te same , maja te same chipy sterujące dotykiem .reasumując LCD set od rn5 sa juz ok. wcześniej poniżej tych modeli to loteria z naciskiem na złą jakość.
    blahfff
    Level 39  
    Tyle, ze mi chodzi o podswietlenie ekranu a nie klawiszy, gdzie glownym problemem w zasadzie byla grubosc wyswietlacza i nie do konca moge sie zgodzic, ze do nowszych modeli jest ok. Sam mam na stanie 2 sztuki do Redmi 5 Plus - to samo co u ciebie - i widac duza roznice w w minimalnej i maksymalnej jakosci podswietlania ekranu. Roznica do tego stopnia, ze klient stwiedzil ze on teraz nic na ekranie nie widzi. Troche przesadzil, ale po zweryfikowaniu faktycznie okazalo sie, ze przy sciemnonym na maks ekranie doslownie nic na wyswielaczu nie widac. Dostal inna sztuke na ktorej podswietlenie jest troche jasniejsze. Z dzialaniem dotyku problemow w zasadzie nigdy nie mialem w calych setach. Same digitizery do Redmi Note 4x z kolei byly juz roznej jakosci i jesli skleja je z org wyswietlaczem to wciaz jest dostepna w sprzedazy wersja, ktora dziala wyraznie gorzej.

Ostatnio wymienialem kpl do Redmi Note 5 i tu roznica w podswietleniu juz byla duzo mniejsza i spasowanie tez bardzo dobre.
    dominn1622
    Level 7  
    Najlepiej zamówić od MajFriendów - ja zamawiam te z oceną minimum 4.8 i faktycznie nie odbiegają od oryginału jasnością i kolorami. To samo tyczy się P20 Lite'ów: nie do odróżnienia.

Blahfff co robisz jak masz prześwity ekranu z ramki po wklejeniu LCD klejem B7000/E8000? U mnie zawsze coś przebija przez ramkę przy białych telefonach, a nie kleję T7000 bo ten mocno brudzi jasny kolor telefonu.

Przy T7000 w ogóle nie ma problemu, a klej nakładam BARDZO równomiernie i dociskam Wolfcraft Microfix 30mm na 24h...
    blahfff
    Level 39  
    dominn1622 wrote:

Blahfff co robisz jak masz prześwity ekranu z ramki po wklejeniu LCD klejem B7000/E8000? U mnie zawsze coś przebija przez ramkę przy białych telefonach, a nie kleję T7000 bo ten mocno brudzi jasny kolor telefonu.

Nie ma jakiegos magicznego i uniwersalnego sposobu. Jesli wyswietlacz jest duzo za gruby, odsylam. Jesli nie jest sie w stanie dobrze przykleic i gdzies po boku delikatnie widac swiatlo z podswietlenia to mozna zamalowywac wczesniej krawedzie wyswietlacza czarnym pisakiem - zdarza sie, ze wystarcza. Niektorzy kleja tez cienka, czarna tasme na same krawedzie - SONY kleilo taka tasme fabrycznie np w Z3 zeby uniknac tego problemu.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Panowie a co powiecie o zamiennikach do Samsunga I9300 za ok 130zł z allegro? Właśnie klient chce aby mu wstawić coś takiego, nigdy nie miałem akurat do czynienia z zamiennikiem w ramce do S3.
    Szmelc czy w miarę to działa?