Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] brotje energy top 24 te błąd E10

Wrocel 07 Jan 2019 14:41 4149 5
 • #1
  Wrocel
  Level 2  
  Witam, mam piec grzewczy Brotje Energy Top 24 TE, błąd wystąpił E10. Manometr pokazuje, że jest za mało wody w instalacji, więc dopuszczam, potem pokazuje, że jest za dużo. Wczoraj puścił zawór bezpieczeństwa. Z rurki kapie woda. Piec jest zrobiony na dwu-funkcyjny, woda się podgrzewa, ale jest problem z kaloryferami. Muszę dopuszczać wodę, kaloryfery grzeją, manometr idzie w górę,woda wycieka, potem przestaje cieknąć i wskaźnik manometru opada.
  Możecie coś poradzić. Proszę.
 • #2
  kot mirmur
  Level 33  
  Naczynie wyrównawcze jest sprawne-o ile w ogóle jest.
 • #3
  Wrocel
  Level 2  
  Zbiornik wyrównawczy jest.
 • #4
  kot mirmur
  Level 33  
  To dobrze że jest, pytanie- czy jest sprawne? . Tj. czy jest w nim poduszka powietrzna, czy ktoś robił na nim pomiary ciśnienia?
 • #5
  Adam-T
  Level 40  
  Wrocel wrote:
  Zbiornik wyrównawczy jest.

  W takim razie wyłącz piec - najlepiej jakby był zimny, spuść ciśnienie z kaloryferow i najlepiej zostaw otwarty zawór odpowietrzajacy na jednym z grzejników. Zmierz ciśnienie w zbiorniku przeponowym - zwykle powinno być ok połowy ciśnienia roboczego (sprawdź w instrukcji). Jak uzupełnisz powietrze dopuść wodę do układu, odpowietrz grzejniki i sprawdź jak rośnie ciśnienie gdy piec pracuje.
 • #6
  Wrocel
  Level 2  
  Problem rozwiązano częściowo, wymieniono zbiornik wyrównawczy bo był dziurawy. Teraz muszę upuszczać wodę bo ciągle się podnosi. Nawet jak piec jest wyłączony z ogrzewania domu a tylko grzana jest woda w bojlerze to też manometr wskazuje za dużo wody. Może programator się psuje. Pies ma 9 lat, co roku jest konserwowany przez specjalistyczny serwis.