Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 2005 1.0 LPG - Problem z ładowaniem, świeci się kontrolka od akumul

07 Sty 2019 15:22 135 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Wczorajszego dnia doznałem problemu, zapaliła mi się kontrolka od akumulatora, wracałem do domu lecz po 50km pojazd odmówił posłuszeństwa ( 0 prądu ), sprawdzałem pasek jest cały, po zholowaniu odpalił normalnie lecz kontrolka nadal się świeci.

Zamówiłem w dniu dzisiejszym regulator napięcia, macie jakieś inne pomysły bądź wiecie gdzie ten regulator dokładnie się znajduje bo nie chce rozbierać pół auta.

Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi, dzięki.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Pejotn napisał:
    gdzie ten regulator dokładnie się znajduje
    W alternatorze.
  • Poziom 2  
    DriverMSG napisał:
    Pejotn napisał:
    gdzie ten regulator dokładnie się znajduje
    W alternatorze.

Czyli najlepiej wyciągnąć alternator?

Jakieś pomysły co jeszcze może być przyczyną jak nie regulator?

Dzięki za odpowiedź.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Pejotn napisał:
    Czyli najlepiej wyciągnąć alternator?
    W zależności od jego lokalizacji - czasami można wymienić regulator bez demontażu alternatora.
    Lepiej jednak wyjąć i sprawdzić też komutator i okazyjnie łożyska.

Pejotn napisał:
    Jakieś pomysły co jeszcze może być przyczyną jak nie regulator?
    Kable, akumulator, słabe połączenie (śniedź itp), prostownik alternatora, uszkodzony wirnik lub uzwojenie alternatora i można tak jeszcze długo wymieniać.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    W tych Oplach częstą usterką jest niepewne połączenie kabla "plusa" z mocowaniem klemy. Ale tak jak koledzy - obstawiam alternator. Sam wymieniałem niedawno u siebie w 1.2... Dostęp łatwy i przy okazji wymienilem napinacz i pasek bo i tak trzeba go ściągnąć.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany : Alternator do regeneracji : Regulator napięcia, łożyska, konektor.

Dzięki za podpowiedzi.