Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pochwal się Swoim zwierzakiem.

arturavs 10 Sty 2019 20:59 4176 152
  • #121 10 Sty 2019 20:59
    pawelr98
    Poziom 36  

Rezystor240 napisał:

Wiem że kot spada na cztery łapy, ale żeby go od razu wyrzucać?

Byłem już od dawna wkurzony na te koty. Ja się tylko cieszyłem że nie narobił na dywan. Płot ok. 1.6 m, więc nic mu nie groziło.
    Mój pies potrafił spadać z podobnej wysokości (jak się poślizgnął) i nic mu nie było. Może to kwestia tego, że jest większy od przeciętnego yorka. Waży ok. 5 kg. Od małego karmiony "porządnie". Jest wyższy od "typowego" yorka i ma masywniejszą budowę (siły mu nie brak, jak trzeba mu było robić zastrzyk to ciężko go było utrzymać jak na tak małego psa). Mieszańcem nie jest.
    Już nie wspomnę o "walkach" kotów o różnych porach nocnych. Wrzask na pół osiedla.
    Co do innych zwierzaków to mam też rybę. Nie mam pojęcia co to za gatunek. Została po lokatorach w wynajmowanym mieszkaniu. Może ktoś wie co to za gatunek?

Pochwal się Swoim zwierzakiem. Pochwal się Swoim zwierzakiem.

• #122 10 Sty 2019 21:02
    Rezystor240
    Poziom 36  
  • #124 10 Sty 2019 21:09
    pawelr98
    Poziom 36  

Rezystor240 napisał:
    pawelr98 napisał:
    Może ktoś wie co to za gatunek ?

Pytanie za ile punktów?

Ja rybę przejąłem po owych lokatorach.
    Ryb nigdy nie miałem więc w temacie akwarystyki jestem zielony.
    Trochę mi zajęło ogarnięcie działania napowietrzaczo-filtra ale już wiem jak to ustawiać i co ile czyścić.

Po prostu może ktoś ma podobny gatunek i wie jak się nazywa.
    Nie wiem w sumie co ile ją karmić.
    Zwykle dostaje jeść 2-3 razy dziennie.
    Ale mam wrażenie że jest głodna bo rzuca się na jedzenie bardzo szybko.

• #125 10 Sty 2019 21:12
    Erbit
    Poziom 32  

Rezystor240 napisał:
    pawelr98 napisał:
    Może ktoś wie co to za gatunek ?

Pytanie za ile punktów?

Za 100 ode mnie ;)

• #126 10 Sty 2019 21:16
    Rezystor240
    Poziom 36  

pawelr98 napisał:
    -filtra ale już wiem jak to ustawiać i co ile czyścić.

Filtr mniej więcej, co 7 do 11 dni.
    W sumie to zależy czy jest brudny sam filtr, można poznać po wydajności filtra.

pawelr98 napisał:
    Nie wiem w sumie co ile ją karmić.

2 razy na dzień, rano i wieczorem, nie częściej.

pawelr98 napisał:
    Ale mam wrażenie że jest głodna bo rzuca się na jedzenie bardzo szybko.

Ile rybie nie rzucisz to będzie jadła szybko, to może się wydać złudne że jest jeszcze głodna.

• #127 10 Sty 2019 21:20
    Erbit
    Poziom 32  

Rezystor240 napisał:
    ...
    Ile rybie nie rzucisz to będzie jadła szybko, to może się wydać złudne że jest jeszcze głodna.

Nie pamiętam ale chyba jako dziecko przekarmiłem bratu Gurami Mozaikowe. Ryby pękły z przejedzenia.

[edyta]
    Nie, to było Gurami dwuplamiste.

• #128 10 Sty 2019 21:25
    Rezystor240
    Poziom 36  

Erbit napisał:
    Nie pamiętam ale chyba jako dziecko przekarmiłem bratu

Może się tak zdarzyć, ryba będzie jadła ile jej nasypiesz.
    Więc musisz ją ograniczać z jedzeniem.
    Poza tym, to jest akwarium?
    Więc glony na pewno rosną. Ryba je również glony, zauważ niekiedy podpływa do ścianki akwarium i skubie.
    Jak nie do ścianki akwarium to do kamienia, żwirku w akwarium, obojętne tam gdzie glony rosną.
    Więc rybka je cały czas, nawet jak jej zapomnisz wsypać jedzenia to powinna nadrobić jedząc glony.

• #129 10 Sty 2019 21:46
    Erbit
    Poziom 32  

Rezystor240 napisał:
    ...
    Poza tym, to jest akwarium?
    ...

Było. Ponad 40 lat temu.

[edyta]
    Ze 3 akwaria po 400 litrów i trochę mniejszych też ;)

• #131 10 Sty 2019 22:08
    Erbit
    Poziom 32  

Wg mnie nie. Bardziej to jakaś pielęgnica.

• #132 10 Sty 2019 22:33
    Trabi
    Poziom 36  

Czy takie coś też zalicza się do "zwierzaków"? Muchy i inne owady lubi jeść (a właściwie to rozpuszczać przed zjedzeniem) - jakby co ;)

• #134 11 Sty 2019 16:24
    Radiokiller
    Poziom 29  

pawelr98 napisał:
    Rezystor240 napisał:

Byłem już od dawna wkurzony na te koty. Ja się tylko cieszyłem że nie narobił na dywan. Płot ok. 1.6 m, więc nic mu nie groziło.
    Mój pies potrafił spadać z podobnej wysokości (jak się poślizgnął) i nic mu nie było. Może to kwestia tego, że jest większy od przeciętnego yorka. Waży ok. 5 kg. Od małego karmiony "porządnie". Jest wyższy od "typowego" yorka i ma masywniejszą budowę (siły mu nie brak, jak trzeba mu było robić zastrzyk to ciężko go było utrzymać jak na tak małego psa). Mieszańcem nie jest.
    Już nie wspomnę o "walkach" kotów o różnych porach nocnych. Wrzask na pół osiedla.
    Co do innych zwierzaków to mam też rybę. Nie mam pojęcia co to za gatunek. Została po lokatorach w wynajmowanym mieszkaniu. Może ktoś wie co to za gatunek?

Pielęgnica pawiooka.

• #135 11 Sty 2019 16:28
    Erbit
    Poziom 32  

Radiokiller napisał:
    ...
    Pielęgnica pawiooka.

No.. strzał piękny ale... Pielęgnica pawiooka to duża ryba. Dorosły okaz osiąga do 40 cm a roczna ryba może mieć od 10 do 15 cm. Ta na taką nie wygląda (może się mylę).

• #136 11 Sty 2019 16:33
    Radiokiller
    Poziom 29  

Erbit napisał:
    Radiokiller napisał:
    ...
    Pielęgnica pawiooka.

No.. strzał piękny ale... Pielęgnica pawiooka to duża ryba. Dorosły okaz osiąga do 40 cm a ta na taką nie wygląda (może się mylę).

W małym baniaku dopadnie ją karłowatość, a te 40 cm to osiągnie chyba w naturalnym środowisku.

• #137 11 Sty 2019 16:35
    Erbit
    Poziom 32  

Radiokiller napisał:
    ...
    W małym baniaku dopadnie ją karłowatość...

Zgadza się ale... mimo wszystko nie wygląda mi na ten gatunek (za mała). Roczna "pawica" może mieć 10-15 cm a ta wygląda raczej na 5 cm.

Może autor podał by wielkość rybki ?

• #138 11 Sty 2019 16:38
    Radiokiller
    Poziom 29  

I fotkę z porządnym światłem, może wzorki wyjdą choć wśród wielu odmian barwnych może ich nie być, albinosy też już widziałem tego gatunku.

• #139 11 Sty 2019 19:18
    wojtek1234321
    Poziom 31  

A ja nadal twierdzę że to molinezja (być może jakaś jej inna "odmiana" niż podałem poprzednio). Dorasta do długości 10 cm samica, a samiec około 8 cm. Samica ma płetwę odbytową jakby w kształcie trójkąta, a samiec w kształcie strzałki. Chętnie skubie, czyści akwarium, lubi glony.

• #140 11 Sty 2019 19:26
    Radiokiller
    Poziom 29  

wojtek1234321 napisał:
    A ja nadal twierdzę że to molinezja (być może jakaś jej inna "odmiana" niż podałem poprzednio). Dorasta do długości 10 cm samica, a samiec około 8 cm. Samica ma płetwę odbytową jakby w kształcie trójkąta, a samiec w kształcie strzałki. Chętnie skubie, czyści akwarium, lubi glony.

Po oględzinach płetwy odbytowej u ryb żyworodnych można łatwo zorientować się jaką płeć przedstawia dany osobnik.
    Tutaj tdgo nie ma.

• #141 11 Sty 2019 19:28
    Erbit
    Poziom 32  

Radiokiller napisał:
    ...
    Tutaj tdgo nie ma.
    ...

Zaś Molinezja jest żyworodna.

• #142 11 Sty 2019 19:30
    Radiokiller
    Poziom 29  

Erbit napisał:
    Radiokiller napisał:
    ...
    Tutaj tdgo nie ma.
    ...

Zaś Molinezja jest żyworodna.

Molinezja tak, pawiooka - nie, tak samo jak przedmiotowa rybka

• #143 11 Sty 2019 19:34
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Radiokiller napisał:

A jakoś tego nie zauważyłem w opisie "tej przedmiotowej". Kto, kiedy i gdzie o tym napisał?
    Tak samo jak i płetw na zdjęciach "tej przedmiotowej" dokładnie nie widać.

• #144 11 Sty 2019 19:35
    beatamycha
    Poziom 15  

pawelr98 napisał:
    Rezystor240 napisał:

Pielęgnica pawiooka?

• #145 11 Sty 2019 20:06
    Radiokiller
    Poziom 29  

beatamycha napisał:
    pawelr98 napisał:
    Rezystor240 napisał:

Pielęgnica pawiooka?

Już to napisałem powyżej.

Dodano po 1 [minuty]:

wojtek1234321 napisał:
    Radiokiller napisał:

A jakoś tego nie zauważyłem w opisie "tej przedmiotowej". Kto, kiedy i gdzie o tym napisał?
    Tak samo jak i płetw na zdjęciach "tej przedmiotowej" dokładnie nie widać.

Jakoś ja widzę.

Dodano po 27 [minuty]:

Fragment mojego baniaka
    Sezonowo na działce przed chałupą mam takie oto stworzonka:
    Pochwal się Swoim zwierzakiem. Pochwal się Swoim zwierzakiem. Pochwal się Swoim zwierzakiem. Pochwal się Swoim zwierzakiem.

• #148 12 Sty 2019 10:03
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Tu jest jakby luksusowo...
    Ściany ufajdane od psiego futra, drzwi zmasakrowane przez pazurki, ale do boksu ich nie zamykam.

• #150 13 Sty 2019 00:00
    Trabi
    Poziom 36  

Miałem dwa psiaki: pierwszym był porzucony w schronisku 'Leonberger' - wielkie zwierzę, drugi też ze schroniska, mniejszy, podobny do 'Border Colie'. Niestety.... już ich nie ma :(