Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Tablet Lenovo Tab2 a7 30d - Tablet nie reaguje po błędzie SP Flash Tool

Kamil618 07 Jan 2019 17:17 2697 4
 • #1
  Kamil618
  Level 10  
  Witam
  Wczoraj zacząłem wgrywać soft do tabletu, wiec pobrałem go ze strony firmwarefile.com, odpowiedni do mojego modelu czyli Lenovo Tab 2 A7 30D. Wypakowałem, zainstalowałem sterowniki widniejące w rozpakowanym pliku, uruchomiłem program flash Tool i kliknąłem zakładkę download. Wczytałem SCATTER , pliki widziałem ze się wczytały wiec kliknąłem download, podłączyłem USB do laptopa później do tabletu. Program SP FLASH TOOL zaczął instalować oprogramowanie. Poszedłem wiec między czasie do toalety, wracam a tu laptop jest wyłączony i nie ma światła ( laptop nie ma możliwości zasilania z baterii gdyż jest popsuta). Od tamtej chwili tablet nie reaguje na przycisk vol -, vol + power. Próbowałem wejść w recovery vol + i power lecz bezskutecznie. Podłączając tablet do komputera jest słyszalny dźwięk podłączenia nowego urządzenia i widziałem w menadżerze zadań ze komputer wykrywa urządzenie jako Media Tel Preloader USB VCOM (Android) com3, lecz sp flash Tool nie chce załączyć instalacje. Jakieś porady?


  PS. Jak zacząłem grzebać bateria w tablecie miała około 75% i jeszcze jak zaczlem wgrywać soft to zamiast download only zaznaczyłem format + download coś takiego
 • Helpful post
  #2
  adamegah
  Level 21  
  Jak zależy ci na danych (których mała ilość mogła pozostać przez przerwane flashowanie) to zgraj je wcześniej z chipu pamięci programatorem a jak nie to od razu wgraj działające oprogramowanie przy naładowanej baterii.
 • #3
  Kamil618
  Level 10  
  No właśnie chciałem wgrać oprogramowanie i komputer tak jak pisałem widzi tablet który wogole nie daje oznak życia. Lecz program SP Flash Tool nie chce go wykryć ani ruszyć z wgraniem kolejny raz sortu. Patrzyłem tez na innym kompie po podłączeniu tableta komputer instaluje sterowniki lecz program tak samo po podpięcia i zainstalowaniu sterowników milczy. Niestety baterii nie mam jak sprawdzić czy jest naładowana czy nie ponieważ tablet na nic nie reaguje. Jakiś innym programem można spróbować ? Grzebałem inne fora i pytania podobne do mojego. Znalazłem jeszcze coś takiego jak rezystor ale nie umiem się tym posługiwać ani nie wiem gdzie tu punkty kontrolne mogą być na płycie .


  PS. Na danych mi nie zależy. Zalezy żeby tu ustrojstwo jakoś włączyć. Wiem ze koszt naprawy w serwisie może być większy niż cały koszt urządzenia ale jakoś się przyzwyczaiłem do niego . :-)
 • Helpful post
  #4
  nutergsm
  Moderator of GSM
 • #5
  Kamil618
  Level 10  
  Dzięki zainteresowanym. Rozegrałem tego mojego tablecika i mówię sobie skoro już porozkrecany to jeszcze odepne taśmę od baterii od płyty głównej i spróbuje jeszcze wgrać . Tak ze zrobiłem i chula. Soft się wgrał tablet jak narazie działa . Dzięki i powodzenia :-)