Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie Vaillant V206 i VRC700

07 Sty 2019 19:49 1065 8
  • Poziom 5  
    Witam
    Mam problem z konfiguracją pieca że sterownikiem vrc700 a dokładniej chodzi o to że nie działa mieszacz ogrzewaniu podłogowym. Po osiągnięciu zadanej temperatury na VRC700 pokazuje że mieszasz się zamyka a w rzeczywistości jest otwarty na fulla przez co przegrzewa podłogę. Zgłosiłem to majstrowi, ten przekręcił mieszasz na manualu na zamknięcie po czym mieszacz się otworzyl. Od tamtej pory jest otwarty na maxa i myślę że jest źle podpięty gdyż ustawiając przedział czasowy "cyrkulacji" to w tym przedziale otwiera i zamyka mi podlogowke. Sądziłem że cyrkulacja jest od obiegu ciepłej wody:) Jest to nowy budynek i instalacja pracuje 2miesiace.
    Link do filmu
    https://youtu.be/B3Sn-oBpQlM
  • Poziom 34  
    Na filmie nic nie widać. Kiepska rozdzielczość.

Napisz jeszcze jak masz podpięty mieszacz i pompę od podłogówki - w module VR70 lub VR71.
    I co masz na myśli z tą "cyrkulacją"?
  • Poziom 5  
    Cyrkulacja- chodzi mi tu o nastawy czasowe w vrc700. Na chwilę obecną mam ustawione wszystkie przedziały czasowe na 24h. Jeśli zmienię tam przedział czasowy w cyrkulacji to w tym przedziale zamyka mi mieszasz od ogrzewanie podłogowego. Cała instalacja: po wyjściu z pieca sprzęgło i dalej rozchodzi się na dwie pompki jedną idzie na rozdzielacz do grzejników a przed drugą jest mieszacz i dalej idzie na rozdzielacz do ogrzewania podłogowego. Nowy film https://youtu.be/4NpyGNmakeo
  • Poziom 34  
    Być może złe podpięcie elektryczne - nie do tego wejścia w module VR70 lub VR71 jest podpięty mieszacz - możesz zrobić zdjęcie i napisać co gdzie i jak jest podpięte. Gdzie jest wpięta pompa cyrkulacji?
  • Poziom 5  
    Wieczorem sprawdzę przejścia i zrobię zdjęcie.
    Mam również drugi problem. Dom mam podzielony tak, że głównie na dole mam podłogowe a na górze grzejniki i na dole również mam zamontowany vrc700. W przypadku ustawienia termostatu podłoga się wygrzewa i trzyma długo temperature a na górze robi się zimno gdyż nie grzeją grzejniki. Skonfigurowałem to na krzywe grzewcze ale mam dość duże spalanie gazu. Doczytałem, że istnieją dwie możliwości: 1. Przeniesienie VRC700 na góre by sterować obiegiem i ustawić funkcję termostat. 2 Dołożenie termometru do odczytu temperatury na górze i wpięcie go w VR70. Skłaniałbym się ku tej drugiej opcji. Czy istnieje możliwość faktycznie dołożenia dodatkowego czujnika temperatury na górze i skonfigurowanie go z obiegiem ?
  • Poziom 34  
    Czemu masz ustawiony tryb termostat? Nie lepiej tryb korekta?
    Możesz zdefiniować tak układ, że VRC700 zamontowany na dole działa tylko na obieg z podłogówką, a góra chodzi tylko według krzywej grzewczej i będzie tam zapewnione dostarczanie ciepła. Tylko trzeba znaleźć odpowiednią k.g. Jak masz głowice termostatyczne to one będą pilnowały temp. w pokojach.

Można dołożyć tzw. zdalne sterowanie - w Vaillancie nazywa się VR91 i można go powiesić na górze i przypisać do obiegu grzejnikowego. Tylko musisz mieć doprowadzony przewód. Tutaj możesz ustawiać tryby "termostat" lub "korekta".

Możesz też założyć zwykły termostat załącz/wyłącz (przewodowy lub bezprzewodowy) i wpiąć go w odpowiednie miejsce do VR70 aktywując tzw. blokadę pracy danego obiegu grzewczego - ale musisz podesłać zdjęcie podpiętego VR70.
  • Poziom 5  
    No właśnie teraz mam tryb korekta i piec pracuje praktycznie 22h w ciagu doby i zużywa ok 13m3 gazu przy temp ok -4 i ok 11m3 przy temp ok +2. Obecnie ustawione jest na korekcie i w domu jest ciepło lecz chciałbym trochę ograniczyć działanie pieca by nie pracował 24h/dobę. Górne pomieszczenia mają podobne zapotrzebowanie na ciepło więc skłaniałem się ku temu by dać tam dodatkowy czujnik temperatury i ustawić opcje na termostat by piec nie grzał 24 h lecz chwilę i się wyłączył a później znów dogrzał i tak w koło.
    Na chwilę obecną nie mam termostatów na grzejnikach, temp zasilania na grzejniki przy mrozach ok 38C i bez mrozów kilka stopni niższa.
    Bazując na twoim doświadczeniu lepiej będzie dołożyć termostaty i zwiększyć krzywą grzewczą na grzejniki ? Wtedy by była większa temp zasilania, powiedzmy ok 48C co wiąże się z większą wydajnością grzejnika tylko jak wtedy ze zużyciem gazu?
  • Poziom 34  
    Jeśli masz głowice termostatyczne to przynajmniej wiesz do jakiej temp. masz nagrzane pomieszczenie. Np. ustawiasz głowicę na "3" czyli chcesz w pomieszczeniu ~20°C i jak jest za gorąco to grzejnik się wyłącza, a teraz bez głowicy to tyle co da kocioł ciepła tyle grzejnik odda do pomieszczenia.

Zawsze możesz jeszcze ograniczać k.g. tak by dojść do momenty gdy mamy niedogrzany budynek - wtedy mamy za niską k.g. i trzeba wrócić do ostatniej dobrej. Jak mamy już naszą najniższą k.g. to można się bawić w regulację pomieszczeniową.
  • Poziom 5  
    Witam ponownie
    Zdjecie VR70
    Pompka na grzejniki - R1
    Pompka na podłogowe - R2
    Mieszacz od podłogowego R3/R4
    Ustawienie Vaillant V206 i VRC700