Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 coupe - Przekładka anglika , pamięc ustawienia fotela kierowcy.

misiotaki 08 Jan 2019 00:20 1569 0
    misiotaki
    Level 11  
    Witam po dłuższej przerwie. W ciągu ostatniego roku sprowadziłem z angli dla siebie i syna dwa samochody marki Peugeot 407 Coupe 3.0 V6 pb z pełną elektryka. Oba samochody udało mi się przerobić ale pozostały mi do rozwiązania dwa problemy. Pierwszym z nich jest problem z przednimi fotelami , po przekodowaniu nadal działa pamięć ustawienia prawego fotela zamiast lewego (nie została przeniesiona), dodam iż w samochodzie zostały zamienione wiązki drzwi stronami i lusterka otwieranie szyb działają poprawnie przyciski pamięci fotela również z tym ze komendy nadal idą do prawego fotela. Co udało mi się ustalić to to że centralna instalacja w podłodze która idzie do foteli jest taka sama ( ten sam numer w service box peugeota). Rozmawiałem również z osobą która zamontowała fotele w wersji eu i sytuacja podobna , zamieniała również moduły stronami ale nic to nie dało. Znalazłem również w internecie że do fotela lewego trzeba doprowadzić dodatkową masę ale żadnego schematu do której kostki jakoby ją doprowadzić i gdzie w kostce fotela czy w kostce podłogi. W innym miejscu doczytałem się iż fotel kierowcy i pasażera różni się tym iż w fotelu kierowcy każdy silniczek ma dodatkowy kabel do sczytywania punktu ustawienia fotela (wątpliwa sprawa skoro osoba wspomniana przeze mnie zamontowała fotele wersji eu i pamięć działa w fotelu pasażera.
    Drugi problem to to iż po zmianie zamków na europejskie z kluczykiem po lewej stronie samochód po zamknięciu pilotem odbija z powrotem w włącza się alarm. Tutaj akurat dowiedziałem się ze w bsi trzeba ustawić ryglowanie z podwójnego na pojedyncze ale nie sprawdzałem tego jeszcze. Bardzo proszę o konkretne i pomocne wskazówki ,samochody staram się przerobić jak najbardziej rzetelnie i profesjonalnie tak że liczę na Wasza pomoc. Pozdrawiam Tomek