Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Izrael zatwierdził dofinansowanie do budowy nowej fabryki Intela

ghost666 08 Sty 2019 08:34 522 0
 • Izrael zatwierdził dofinansowanie do budowy nowej fabryki Intela
  Komisja Finansów, przy Izraelskim parlamencie, zatwierdziła właśnie grant w wysokości 185 milionów dolarów na dofinansowanie fabryki Intela. Warunkiem przyznania grantu jest stworzenie nowych miejsc pracy w tym kraju.

  W maju zeszłego roku, Intel ogłosił, że chce zainwestować około 5 miliardów dolarów w czasie dwóch najbliższych lat, w swoją fabrykę w Kiryat Gat w Izraelu (na zdjęciu). Inwestycja ma pozwolić na aktualizację technologii z 22 nm do 10 nm.

  Według umowy o dofinansowanie, Intel w nowej fabryce ma stworzyć 250 nowych miejsc pracy, a także podpisać kontrakty na około 560 milionów dolarów z lokalnymi przedsiębiorcami.

  Jak mówi Ann Kelleher, wicedyrektor Intela ds. ogólnego zarządzania produkcją i operacjai, firma planuje w tym roku uruchomić podobne inwestycje także w Oregonie w USA i Irlandii.

  "Dodatkowa przestrzeń fabryczna na podorędziu pozwoli firmie szybciej odpowiadać na nagłe zmiany zapotrzebowania na rynku i pozwoli nam o około 60% zredukować ilość czasu poświęcanego na produkowanie zapasów na takie okoliczności. W najbliższych tygodniach i miesiącach dyskutować będziemy nad pozwoleniami z lokalnymi władzami i społecznością lokalną" pisze Kelleher na swoim oficjalnym blogu.

  Nowa inwestycja jest częścią strategii firmy, która ma zwiększyć elastyczność i skrócić czas reakcji firmy na zmiany popytu. W ramach tej strategii firma rozbudowuje swoje możliwości produkcyjne w technologii 14 nm, m.in. w Arizonie i buduje nową linie produkcyjną do układów pamięci półprzewodnikowej w swojej fabryce w Nowym Meksyku.

  Intel będzie, jak dodaje Kelleher, wykorzystywać także zewnętrzne fabryki półprzewodnikowe do pewnych technologii, jeżeli zajdzie taka potrzeba biznesowa. Firma robi już tak od pewnego czasu, by zwiększyć swoją bazę klientów poza tradycyjnym dla siebie rynkiem komputerów PC. Spółka chce wejść mocniej na warte 300 miliardów dolarów rynki elektroniki samochodowej, telefonicznej i systemów wykorzystujących AI.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334136