Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b6 highline - jak zasilić podgrzewanie fotela?

08 Jan 2019 11:06 1281 3
  • Level 9  
    Witam, posiadam fotel z Passat b6 highline przerobiony na biurowy, fabrycznie fotel wyposażony jest w podgrzewanie i tutaj moje pytanie, jak podłączyć zasilanie i jakie źródło prądowe będzie odpowiednie (tutaj najbardziej interesuje mnie amperaż)?
    Fabrycznie w tym aucie jest 3-stopniowa regulacja ale nie jest to konieczne, wystarczy że będzie działał na pełnej mocy. Z góry dzięki za każdą pomoc.

edit: Poniżej zdjęcia kostek, zolta podobno jest od airbaga a czarna zasilająca.

• Level 9  
    Ehh widze ze to forum schodzi na psy. Albo dostaniesz odpowiedz ze polszczyzna zla albo zgnebia Cie zamiast pomoc albo zwyczajnie brak odpowiedzi bo przeciez pytanie zbyt prozaiczne.... Ehh gdzie ta stara elektroda...
  • Level 43  
    @dawid1280 A wziąźć multimetr i pomierzyć ? Jest tam grzejnik (niska rezystancja, grubsze przewody), czujnik temperatury (wyższa rezystancja, cienkie przewody) i czujnik nacisku. Poza tym wymontuj Air -Bag'a, bo jak się pomylisz w podłączeniach, to łbem ściane przebijesz, jak kurtyna odpali. :D
    Jak będę znał rezystancję grzałki fotela, to ci parametry zasilacza wyliczę, żeby grzało, ale ci d....y nie poparzyło. :cry: I nie pyskuj tu na Forum, skoro o pomoc prosisz, bo poprzednio sporo jej dostałeś. Schematy instalacji tego samochodu też są dostępne, ale to Ty masz wyszukać, a nie ja.
  • Level 9  
    spodziewalem sie takiej odpowiedzi totez i nie dziwi mnie ona wcale, mimo to dziekuje ze sie odezwales. schematu szukalem dluzsza chwile problem jest taki ze te fotele sa w wersji highline + ktora byla produkowana tylko przez okolo rok (przelom 2009/2010) i jak wiekszosc elementow wyposazenia jest z wersji passata b7 tak akurat fotele zostaly zmienione na inne w modelu b7. ale wracajac do tematu - schematu nie znalazlem ani tutaj na forum ani zadnym innym a jesli byly to okazywalo sie ze jednak sa do innego modelu. bez schematu kostki nie jestem w stanie podac rezystancji. airbaga nie bede wyciagal dlatego ze jest to dosc skomplikowane a nigdy dobry w tapicerce nie bylem, nie mniej jednak znalazlem informacje na temat zoltej kostki i tylko ona odpowiada za Air Bag'a. (wymagaja tego przepisy by byla to oddzielna linia).

z forum korzystam tylko kiedy potrzebuje pomocy - to prawda ale jest tak dlatego ze moja wiedza w temacie jest bardzo niewielka, specjalizuje sie w czyms innym dlatego zdaje sobie sprawe ze niewiele daje od siebie, ale moze kiedys bedziesz potrzebowal pomocy w innej dziedzinie i wtedy raczej nie chcial bys byc tak traktowany. Wyprzedzajac kolejna wiadomosc - tak wole sie nameczyc i zrobic cos samemu niz oddac do specjalisty.