Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozdzielić sygnał SAT z gniazda SAT w mieszkaniu na dwa dekodery ?

08 Sty 2019 12:18 993 12
  • Poziom 22  
    Witam ,

W mieszkaniu posiadam takie gniazdo RTV-SAT ( jak w załączonym niżej zdjęciu ). Zakupiłem taki splitter https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/...przesylem-napiecia-1-wejscie-i-2-wyjscia.html . Do gniazda SAT mam podłączony dekoder. Dekoder połączony po HDMI z telewizorem i wszystko działa. Do IN w spliterze połączyłem się z oznaczeniem SAT na gnieździe.
    Pod OUT podłączyłem najpierw jeden kabel od dekodera. Gdy podłączam do OUT drugi kabel od telewizora na włączonym telewizorze obraz się zatrzymuje i mam komunikat "Dostrojenie się nie powiodło"
    Czy jest możliwość rozdzielenia z tego gniazda sygnału SAT na dwa telewizory ?

P.s Antena SAT jest tzw zbiorcza na dachu a do każdego mieszkania jest podprowadzony sygnał do takiego gniazda jak na zdjęciu.

Andrzej
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie da się tak rozdzielić sygnału satelitarnego. Muszą być dwa oddzielne gniazda z niezależnym sygnałem sat.
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Poziom 15  
    Obawiam się że nie ma takiej możliwości.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    W gniazdku musiałby by być sygnał pochodzący z konwertera Unicable. I tunery sat przystosowane do sygnału Unicable.
  • Poziom 22  
    Dziękuję za odpowiedzi.
  • Moderator
    Dodam: każdy dekoder satelitarny podaje do konwertera napięcie zasilania oraz sygnały sterowania dla przełączników pasm i (jeżeli występują) anten.
    Zapewne w budynku wyposażonych w instalacje satelitarne jest zainstalowany multiswich - lub kilka - z którego wychodzą sygnały kablami do mieszkań. Wówczas napięcia sterowania z dekodera przełączają odpowiednie wejścia multiswicha na określone wyjście. Standardowo zakres częstotliwości wiekszości z satelitów jest podzielony na dwa zakresy częstotliwości oraz dwie polaryzacje.

Poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwerter_satelitarny

Chcąc podłączyć drugi dekoder satelitarny musisz mieć oddzielny kabel do multiswicha lub - w przypadku indywidualnej instalacji - układ antenowy Unicable - tak jak to zasygnalizował kolega powyżej. Nie spotkałem sie z multiswichami pracującymi w technologii Unicable.
    Znajomy mieszkający w bloku z taką instalacją po prostu dogadał się z sąsiadem i podłączył drugi dekoder do jego gniazda (kabel przez łazienki i dwie szafy), gdyż on nie odbierał sygnału z satelity.

Niektóre dekodery satelitarne (nie z obecnych używanych w NC+ i CP) posiadają gniazda LNB OUT. Do tego gniazda można podłączyć drugi dekoder, ale będzie on mógł odbierać tylko te pasma i polaryzacje które określi pierwszy dekoder, gdyż on jest dekoderem sterującym i zasilającym.
  • Poziom 43  
    Rozgałęzienie jest możliwe ale można tylko używać jednego dekodera.Drugi musi być na czuwaniu. Ten sam efekt uzyskuje się przez przelotkę LOOP (LNB OUT) jeżeli taką posiada dekoder.
  • Poziom 22  
    LeDy napisał:
    Rozgałęzienie jest możliwe ale można tylko używać jednego dekodera.Drugi musi być na czuwaniu. Ten sam efekt uzyskuje się przez przelotkę LOOP (LNB OUT) jeżeli taką posiada dekoder.

A rozgałęzienie to co zastosować i co połączyć w gnieździe z opisem SAT ?
    Dekoder jest taki ( jest też zdjęcia tyłu dekodera ) https://sat-mar.com.pl/produkt/zgemma-h2s-enigma2-cccam-iptv-oscam-2xsat/
  • Poziom 43  
    To co podałeś w temacie lub to wyjście w dekoderze LOOP do drugiego dekodera.
  • Poziom 36  
    Większość dekoderów na czuwaniu podaje napięcie na konwerter.
  • Poziom 14  
    Słuchaj jest na to rozwiązanie.
    Po 1. zapytaj administratora czy jest to instalacja jednokablowa - unicable, jeśli tak to musisz miec dwa dekodery wspierające taką technologię. Jeśli nie ma takiej instalacji, to prawdopodobnie jesteś podpięty do zwykłego multiswicha. W takim wypadku powiedz mu, żeby zarezerwował dla Ciebie dwa wyjścia z multiswicha i podłączył Ci takie urządzenie: "Konwerter SAT 9645 KIT 2 SYGNAŁY (TWIN) 1 PRZEWÓD". Nie testowałem jeszcze tego, ale to jest produkt Johanssona, a oni dobre rzeczy robią.
    Ps. daj znac czy zastosowałeś to. Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Martinez1989 napisał:
    Słuchaj jest na to rozwiązanie.
    Po 1. zapytaj administratora czy jest to instalacja jednokablowa - unicable, jeśli tak to musisz miec dwa dekodery wspierające taką technologię. Jeśli nie ma takiej instalacji, to prawdopodobnie jesteś podpięty do zwykłego multiswicha. W takim wypadku powiedz mu, żeby zarezerwował dla Ciebie dwa wyjścia z multiswicha i podłączył Ci takie urządzenie: "Konwerter SAT 9645 KIT 2 SYGNAŁY (TWIN) 1 PRZEWÓD". Nie testowałem jeszcze tego, ale to jest produkt Johanssona, a oni dobre rzeczy robią.
    Ps. daj znac czy zastosowałeś to. Pozdrawiam.

Zostaję przy tym co mam , nic nie będę zmieniał ? Starczy mi to co mam.
    Myślałem że ot kupie drugi dekoder , zrobię rozdzielenie jednego sygnału SAT splitterem na dwa i po problemie.
    Niestety ale się przeliczyłem myślałem że to prosta sprawa a tak nie jest.