Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG pokazało pierwszy na świecie telewizor zwijany w rulon.

Polkoks 08 Sty 2019 13:17 1047 15
  • Niebawem mają być w sklepach - 65-calowy panel OLED o rozdzielczości UHD, który można zwinąć w rolkę i schować.
    Ciekawe ? a jeszcze ciekawsza będzie cena w PL.

Link

Żródło : https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/zwijany-telewizor-od-lg-pokazany-na-ces/tpy21q4

• #3 08 Sty 2019 13:38
    vodiczka
    Poziom 43  

Polkoks napisał:
    Niebawem mają być w sklepach - 65-calowy panel OLED o rozdzielczości UHD, który można zwinąć w rolkę i schować.
    Traktuję to jako dobry początek ale moim zdaniem zwijane mają sens od 80 cali w górę.

Dodano po 6 [minuty]:

Steryd3 napisał:
    Czy ja wiem...nie bardzo widzę zastosowanie.
    Zastosowanie na wielkie okazje/widowiska. Do oglądania wiadomości czy programów publicystycznych wystarczy 40".
    Steryd3 napisał:
    Co do ceny...z pewnością będzie kosmiczna...
    Na starcie tak, potem spadną albo zostaną wycofane z produkcji, podobnie jak zniknęło wiele wygiętych ekranów bo przy przekątnej 50-60" nie miały żadnego sensu poza bajerowaniem klienta. Jeżeli cena nie będzie kosmiczna to kupię sobie 100". :)

• #5 08 Sty 2019 14:01
    sanfran
    Poziom 37  

Zwijany w rulon ma sens jako roleta. Gdy chcemy sobie coś poogldać zasłaniamy onko roletą, a tu TV.
    Osobiście wolałbym mniejszy ekranik, który mozna rozwinąć np na rękawie kurtki.

Steryd3 napisał:
    Ja widzę jeszcze jedno hipotetyczne zastosowanie. Jak ustawodawca przydusi tych co abonamentu nie płacą i zacznie kontrole po domach wysyłać....to się telewizor szybko zwinie a rulon za szafę :)

Phi. Nie konietrze trzeba telewizor za szafę. Wystarczy go wyłaczyć i zacznie udawać kredens.

Link

• #6 08 Sty 2019 14:49
    vodiczka
    Poziom 43  

sanfran napisał:
    Wystarczy go wyłaczyć i zacznie udawać kredens.
    Dlaczego udawać skoro widoczny na szybie ekran jest częścią kredensu (o ile to nie fotomontaż)
    W naszych realiach można włączyć odpowiedni film i będzie udawał akwarium z rybkami lub terrarium.
    sanfran napisał:
    Zwijany w rulon ma sens jako roleta. Gdy chcemy sobie coś pooglądać zasłaniamy okno roletą, a tu TV.
    Bardzo dobry pomysł, nie trzeba go zwijać ręcznie - można sterować pilotem, tym samym co do wybierania programów TV a gdy nie chcemy nic oglądać, używać jak zwykłej rolety.

• #7 08 Sty 2019 14:59
    MAREK MRK
    Poziom 18  

Jakoś kiepsko wg. mnie. Obecnie mam TV na ścianie, nie zajmuje miejsca... Ten zawiesić na ścianie, hmmm nie widzę tego. Wieszam pod sufitem i zjeżdża mi takie pudło w dół? Bo pudłem do góry to obraz odwrócony będzie.

• #8 08 Sty 2019 15:03
    elektronik2018
    Poziom 7  

MAREK MRK napisał:
    Jakoś kiepsko wg. mnie. Obecnie mam TV na ścianie, nie zajmuje miejsca... Ten zawiesić na ścianie, hmmm nie widzę tego. Wieszam pod sufitem i zjeżdża mi takie pudło w dół? Bo pudłem do góry to obraz odwrócony będzie.

Dokładnie, tylko z tego co ja widzę to kolejna wada to konieczność wielkiego pudła pod ścianą! Z tego co widać na filmiku to telewizor chowa się do takiej srebrnej skrzynki, która ma udawać regał ale jest zapewne tak nafaszerowana elektroniką że nic nie da się do niej włożyć. Oj, nasze żonki będą niepocieszone... :D

• #9 08 Sty 2019 15:38
    arekm
    Poziom 16  

Ten zwijany telewizor jest do użycia tam gdzie to ma sens i się sprawdzi. Np jak na filmach promocyjnych - tuż przy nogach łóżka czy zasłaniający ładny widok przez okno. Zwijany daje nowe możliwości aranżacji wnętrz. Wcześniej bym nawet nie pomyślał o stawianiu tv na środku pokoju przy łóżku, a w takim wariancie to co innego.

Jak nie ma sensu (np. na ścianie) to się nie kupuje zwijanego - proste.

• #10 08 Sty 2019 15:43
    koczis_ws
    Poziom 25  

Ma to sens tam gdzie telewizor jak jest wyłączony to go ma nie być. Tak jest np. w USA. Pracowałem kiedyś w firmie, która produkowała takie bajery do mebli, w których chował się nieużywany aktualnie TV. Rolowanie ekranu jest lepsze bo zajmuje mniej miejsca.

• #11 08 Sty 2019 16:20
    sanfran
    Poziom 37  

MAREK MRK napisał:

Kolega zdaje się nie docenia obecnej techniki.
    Każdy projektor można zarówno postawić na stole jak i przykręcić "do góry nogami" do sufitu. I w wielu przypadkach nawet nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach - sam się dostosowywuje.

MAREK MRK napisał:
    Obecnie mam TV na ścianie, nie zajmuje miejsca...

Jest wiele miejsc, gdzie telewizor pasuje jak pięść do nosa. Wystarczy wspomnieć zabytkowe miejsca, czy salony stylizowane na koniec XIX wieku.
    A wystarczy aby z frontu np półki bibliotecznej wysunął się ekran gdy jest potrzebny.

• #12 09 Sty 2019 13:44
    szeryf3
    Poziom 15  

Jak dla mnie to fajny pomysł i raczej chciałbym go postawić w salonie.
    Tylko właśnie ta cena jak narazie będzie raczej zaporowa.

• #13 09 Sty 2019 15:30
    pikarel
    Poziom 31  

Prezentacja takiego rozwiązania dobrze świadczy o firmie; pokazuje to, że można zastosować OLED w wielkich gabarytach, na giętkim podłożu.
    Jednak w czasach, kiedy wszystko produkowane jest na zasadzie:
    -trzymaj ścianę, ja pozgarniam szmal
    czyli awarii wszelkich w czasie krótszym, niż oczekujemy po produkcie - czarno widzę pomysł TV-rolki w powszechnym użyciu.
    Nawet slajd w telefonach (wysuwany panel) nie wytrzymywał użytkowania w czasie dwuletniej umowy, a to było tylko kilka połączeń;
    tutaj - w 4k - jest ich "ciut" więcej.
    Oczywiście nie wysuwa się TV 20 razy na dzień, jednak każde ruchome połączenie kiedyś się zepsuje, a kiedy to nastąpi - zależy jedynie od jakości wykonania i użytych materiałów.

• #14 09 Sty 2019 15:55
    katakrowa
    Poziom 19  

Ta "skrzynka", z której wychodzi ekran w sumie objętościowo większa niż LCD ale OK... Dopracują będzie super.
    Dla mnie byłoby rewelacyjne gdyby dało się podwiesić pod sufitem i miało toto 120 - 150 cali, wtedy rewelacyjna rzecz zamiast ekranu i projektora z których korzystam obecnie.
    Pewnie trzeba będzie poczekać jeszcze z 10 lat zanim to zrobią i będzie do nabycia w "rozsądnej cenie".

• #15 09 Sty 2019 23:55
    atari_robbo
    Poziom 18  

MAREK MRK napisał:

Jak się pokazały pierwsze tablety i smartfony to na elektrodzie można było przeczytać "...telefon bez klawiszy? to się nie przyjmie, bez sensu..." :)

• #16 10 Sty 2019 12:19
    Sofeicz
    Poziom 16  

No i to odbicie obrazu na górnej powierzchni 'kasety' - taki swojski ambient light.