Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT SEICENTO - Spalony silnik wycieraczek

08 Sty 2019 13:38 993 6
  • Poziom 12  
    Dzień dobry,
    Niestety w trakcie jazdy autem poszła smuga dymu spod maski, zapach spalenizny i wycieraczki przestały działać. W domu pomimo tego, że wymieniłem bezpiecznik i sprawdziłem czy mechanizm się obraca wycieraczki nadal nie działały. Prawdopodobnie jest do wymiany silnik wycieraczek, a ramię mechanizmu wymaga smarowania (WD40).

Fiat Seicento 1.1MPi 2005r. benzyna plus gaz.

Problemem jest:
    1. Dostęp do silniczka. Czy demontować należy stalowe podszybie czy materiałową osłonę pod spodem, żeby dostać się do silniczka?
    2. Wybór najtańszego zamiennika, który będzie pasował. Oryginał to OE nr FIAT OE-9 949 162, Nr. użytkowy: TGE424D np. https://www.autoczescionline24.pl/magneti-marelli-1826197.html

Czy będzie pasować? https://allegro.pl/silniczek-wycieraczek-przod-fiat-seicento-i7757915243.html
    Lub jaki inny tani będzie pasować?
  • Poziom 27  
    Lucky17 napisał:
    Czy demontować należy stalowe podszybie czy materiałową osłonę pod spodem, żeby dostać się do silniczka?
    tak

Lucky17 napisał:
    będzie pasował porównaj tylko czy wtyczki będą pasowały

i sprawdź koniecznie ramiona i wieżyczki od ramion wycieraczek czy nie są zatarte bo założysz nowy i za chwilę będzie to samo
  • Poziom 12  
    marcin.koz2910 napisał:
    Lucky17 napisał:
    Czy demontować należy stalowe podszybie czy materiałową osłonę pod spodem, żeby dostać się do silniczka?
    tak

Lucky17 napisał:
    będzie pasował porównaj tylko czy wtyczki będą pasowały

i sprawdź koniecznie ramiona i wieżyczki od ramion wycieraczek czy nie są zatarte bo założysz nowy i za chwilę będzie to samo

Demontować te stalowe podszybie czy ten materiał?

Ok.
  • Poziom 27  
    Sam materiał powinien wystarczyć, ale jak nie będzie miejsca do demontażu to trzeba będzie wyjąć jeszcze tą stal.
  • Poziom 30  
    Odchyl tylko tę szmacianą ściankę odkręcając 2 wkręty. Nie ruszaj tych na przelotce węży z lewej bo trudno je póżniej wkręcić w swoje miejsca.
    Silniczek wychodzi bez problemu sam ,bez mechanizmu. 3 śruby silniczka i 2 mechanizmu żeby go trochę odchylić. No i nakrętka M8 osi silniczka. Jak ją odkręcisz to poruszaj wycieraczkami czy lekko chodzą.
  • Poziom 12  
    Udało się odkręcić silniczek bez problemów ale pojawił się inny problem .
    FIAT SEICENTO - Spalony silnik wycieraczek (zdjęcie nie moje)
    Główna wajcha od silniczka w miejscu, w którym zaznaczyłem jest rozłączona od reszty, bo wygląda mi na to, że wypadła, ukruszyła się ta metalowa zatyczka. Po przekręceniu manetki od wycieraczek silniczek się nie rusza.

Jaki wniosek?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Silnik spalony.
    A to co się rozsypało mogło doprowadzić do blokady silnika i dlatego się spalił.
    Więc poza silnikiem mechanizm też będzie trzeba naprawić lub wymienić.