Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baofeng UV3R Mark II - Głośność nie działa poprawnie

wiru1 08 Jan 2019 15:32 477 3
    wiru1
    Level 7  
    Witam mam takie pytanie do posiadaczy tego modelu bo nie wiem czy moje jest uwalone czy to po prostu urok tego modelu. Otóż radio samo w sobie jest strasznie głośne można go ściszyć do poziomu 3 kresek na wyświetlaczu ale to i tak jest głośno a potem to już tylko wyłączyć głos.Mam też model 82 i tam mogę sobie ściszyć tak, że gra cicho a w tym modelu albo wcale albo głośno. Na oryginalnym zestawie słuchawkowym jest na odwrót nawet na najwyższej głośności bardzo słabo słychać. Podpiąłem inne słuchawki i znowu zaskoczenie bo nie można wcale do uszu wsadzić jest tak głośno że dźwięk ucieka ze słuchawek na zewnątrz przy najniższym możliwym poziomie głośności. Wydaje mi się, że to trefny egzemplarz tylko ale wole się upewnić przed oddaniem do reklamacji. Radio jest beżużyteczne.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    maylo
    Level 25  
    Cześć !

Ale czego oczekiwałeś uv3 to najtańszy z programowalnych modeli z wyświetlaczem Baofenga - nic tańszego już chyba nie ma

Tak , w v2 jest tak ze na 3 kreskach słychać a później ściszając jest od razu 0 i nie słychać nic - w v1 było podobnie.

Nie masz co porównywać do uv82 - tam masz normalny potencjometr głośności - uv3 ma cyfrową skalę głośności.
    wiru1
    Level 7  
    Tzn. że uv3 plus też tak ma bo się nie rózni za wiele? A mógłbyś mi polecić coś co jest mniejsze niż 82 a dobrze pracowało? W zasadzie chodzi mi tylko o odbiór. Aby był potencjometr glośności jak w 82 i było radio fm. Skanery nie wchodzą grę bo tam nie ma radia więc zostają baofengi i takie inne zabawki. Jak najlepsze i jak najmniejsze. A co do ceny to np. uv5r w sklepie jednego z polskich dystrybutorów jest tańszy niż uv3r dlatego myślałem, że nie jest taki zły. UV5r to jeszcze gorszy?
    maylo
    Level 25  
    UV5 to mniejsza wersja uv82 - prawie takie samo radio po za mniejszą pojemnością akumulatora oraz posiada normalny potencjometr taki jak w uv82 - czyli coś co Ty potrzebujesz . Jest o kilka cm mniejszy od uv82 .