Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra G 1.6 8v z16se - Spadek mocy, kopcenie z rury wydechowej, kontrolka

majsterkowicz 99 08 Jan 2019 15:45 2004 3
    majsterkowicz 99
    Level 1  
    Witam wszystkich.
    Mam pewien problem z moja Asia. Mianowicie, od 3 lub 4 dni świeci mi się na desce kontrolka samochód z kluczem. Samochód odpala za każdym razem, ale obroty falują i auto przechodzi tj. w tryb awaryjny. A wczoraj gdy jeździłem auto zaczęło tracić moc, przy redukcji biegów zaczęło mi szarpać autem. Z rury wydechowej zaczęło się kopcić, więc się zatrzymałem i na postoju na biegu jałowym też kopciło, dym miał zapach benzyny.
    Czy wie ktoś czym to może być spowodowane? (Lub miał też podobny problem). Proszę o pomoc.
    FishuPro
    Level 22  
    Sprawdź sondę lambda bo jak padła sterownik podaje paliwo na ślepo i to może być przyczyną.
    robin161
    Level 25  
    Wstępnie możesz metodą "gaz-hamulec" zdiagnozować przyczynę świecenia się lampki MIL (check). Zapach benzyny w spalinach świadczy o braku spalania paliwa na którymś cylindrze (wtrysk, świeca itp.). Dokładniej sprawdzisz przyczynę opcomem.
    FishuPro
    Level 22  
    Do wstępnej diagnozy nie trzeba żadnych specjalnych narzędzi.Wystarczy miernik za 10pln ze znanego portalu aukcyjnego, trochę chęci i kilka podstawowych narzędzi-klucze i śrubokręty.Jak to nie pomoże w diagnozie to wtedy można szukać kompem.

Moderated By CameR:

Skuteczniej jednak jest zacząć od odczytania błędów przy pomocy diagnoskopu.
    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.