Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple szuka w Indiach sposobu na poprawę wyników sprzedaży

ghost666 08 Sty 2019 18:04 594 4
  • Apple szuka w Indiach sposobu na poprawę wyników sprzedaży
    Prognozy sprzedaży telefonów Apple są bardzo pesymistyczne. Firma szuka wszelkich sposobów, by zwiększyć ilość sprzedawanych iPhonów, a jednym z nich ma być indyjski rynek. Dlatego też firma zdecydowała się na przeniesienie części produkcji do fabryki Foxconna w Tamil Nadu na południu tego kraju,

Jak wskazuje raport, Foxconn rozpocznie składanie telefonów z rodziny iPhone X w fabryce znajdującej się w Sriperumbudur niedaleko Chennai. Obecnie Foxconn montuje tutaj telefony dla Xiamoi, w związku z czym firma chce zainwestować w kolejną linię produkcyjną około 356 milionów dolarów. Nowa fabryka zatrudniać ma 25 tysięcy osób.

Plany Apple, by przenieść część produkcji do Indii nie są nowe. Już w 2017 roku firma była zdecydowana na ten krok, jednakże hinduski rząd odmówił udzielenia firmie ulg podatkowych i rezygnacji z wymogu wykorzystywania lokalnie produkowanych elementów na poziomie 30%, o co wnioskowano. Obecnie najpewniej trwają kolejne rundy negocjacji; jak wskazują nieoficjalne źródła indyjski minister handlu i przemysłu Suresh Prabhu, wystąpił do Apple o kolejny wniosek. Przedstawiciele spółki spotkać mają się z Prabhu w Davos w Szwajcarii podczas spotkania Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w styczniu br.

Z kolei analitycy Citi Research obniżyli ostatnio szacunki produkcji iPhonów w pierwszym kwartale tego roku o pięć milionów sztuk do poziomu 45 milionów telefonów. O połowę spadły szacunki dotyczące najdroższego modelu - iPhone XS Max. Jak mówi Analityk z Citi, Apple wchodzi obecnie w etap redukcji zapasów, co nie jest zbyt dobrą informacją dla firm, znajdujących się w jej łańcuchu dostaw.

W związku z wojną handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami, a także szeregiem zakazów sprzedaży pewnych modeli iPhona w Państwie Środka, Apple postrzega Indie jako kolejny chłonny rynek, który mógłby pozwolić na wzrost sprzedaży firm.

Już teraz w Indiach Apple sprzedaje iPhony 6S i 6E, produkowane przez tajwańską firmę Wistrona w Bengaluru w Indiach. Wyższe modele są obecnie importowane, gdyż ich sprzedaż nie jest za duża - wysoka cena tych modeli czyni je mało atrakcyjnymi na tym oszczędnym rynku. Lokalna produkcja tych modeli w Indiach mogłaby jednak sprawić, że będą one dostępniejsze, szczególnie, jeżeli rząd ugnie się pod lobbingiem i przyzna firmie ulgi podatkowe czy inne dofinansowania.

Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334130

• #2 08 Sty 2019 19:01
    mladenick
    Poziom 14  

Hehe tonący brzytwy się łapie, oczywiście nie uważam, że apple może kiepsko skończyć, jednak ich ostatnie działania marketingowe jak również prognozy nie są dla nich zbyt przyjazne, ja miałem również swoją przygodę z applem i rok temu ona się zakończyła, ja osobiście do tej marki NIGDY nie wrócę, ostatni model telefonu który jeszcze wyznaczał trendy, był 5S, wszystko po, to już jest coś co było, coś co konkurencja ma od jakiegoś czasu lub coś co przeciętnemu użytkownikowi właściwie się nie przydaje, nierzadko jest to również kiepska jakość, nadal uważam, że ich sprzęt jest dobry, ale...no właśnie, uważam, że wsparcie firmy nie jest takie jakiego użytkownik by oczekiwał, jest wyłącznie oparte o własne korzyści, to musiało się skończyć znacznym spadkiem sprzedaży, w ogóle sama cena ich urządzeń mnie dziwi, firma która właściwie nigdzie nie płaci podatków powinna mieć ceny znacznie niższe, u mnie w pracy kilka osób jeszcze kilka lat temu w ogóle nie myślało o innej marce jak apple, dzisiaj używają telefonów konkurencji, czas pokaże, czy będą w stanie wymyślić jakiś plan naprawy.

• #3 08 Sty 2019 19:59
    E8600
    Poziom 36  

Hehe miałem coś podobnego napisać ale chęci zabrakło. :)
    Apple przegapiło swoją szansę od dłuższego czasu było jedynie nastawione na wydojenie klienta i właśnie to się na nich zemściło.
    Czy jest szansa na utrzymanie się tej marki? Szczerze wątpię i kibicuje konkurencji z Chin.

Systemem najlepiej dbającym o klienta z perspektywy czasu okazał się moim zdaniem Blackberry, pomimo oficjalnego odejścia od swojego systemu jeszcze ok. pół roku temu dostałem oficjalną aktualizację na mój terminal BB Z30 (jakby ktoś nie wiedział to ten model miał premierę w 2013 roku). U konkurencji a aktualizacji po tylu latach możesz zapomnieć. Mam nadzieję, że prawdziwe Blackberry z własnym systemem wróci.

• #4 08 Sty 2019 22:45
    karol.rut
    Poziom 3  

Od jakiegoś czasu Apple robi swoje sprzęty po taniości, a sprzedajeje w okropnie wysokich cenach. Polecam kanał na YouTube użytkownika Louis Rossmann, który jest serwisantem sprzętów tej firmy i opowiada o ich technikach i jak ten sprzęt jest słabo zrobiony oraz jaka słaba jest obsługa klienta.

Apple czuł się bezkarny i zmniejszał standard i wydajność swoich urządzeń, ale to się właśnie kończy. Dostali za swoje i powinni się poprawić bo inaczej skończy się ta firma.

• #5 08 Sty 2019 22:58
    E8600
    Poziom 36  

Skoro już poruszyliśmy temat telefonów to chętnie bym zobaczył ankietę jaką markę i jaki system preferuje społeczność elektrody. Sam niestety nie potrafię ankiety zrobić gdyż nigdy nie robiłem.