Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Losowo rozrzucone ikony pulpitu po podpięciu monitora do laptopa

08 Sty 2019 20:25 480 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Z racji zmiany sprzętu grającego postanowiłem przestawić monitor z lewej krawędzi biurka na prawą. Tak też uczyniłem i zmieniłem kierunek rozszerzenia ekranu z Dodatkowy+Wbudowany na Wbudowany+Dodatkowy. Podpiąłem do laptopa monitor i rozrzuciło mi losowo ikony po obu ekranach. Na laptopie mam 1920x1080 a na monitorze 1680x1050 w trybie Dodatkowy+Wbudowany ikony pozostają na swoim miejscu w odwrotnej konfiguracji ekranów ikony zostają rozrzucone. Jak podepnę monitor to ikony rozrzuca, jak odpinam to wszystko wraca do pierwotnego układu. Nawet jak na podpiętym ekranie poukładam wszystko jak ma być to jak odepnę i podepnę znowu losowo rozrzuca. System w ogóle nie zapamiętuje ustawienia ikon przy podpiętym monitorze po prawej stronie. Próbowałem na obu ekranach ustawić tą samą rozdzielczość - zero efektów. Próbowałem aktualizować sterowniki i usuwać plik z ustawieniami ikon w appdata/local/microsoft/windows/explorer/ też bez efektów.

Macie jakieś pomysły od czego to tak się dzieje i jak temu zaradzić?

System Windows 10 Pro
    Laptop Lenovo z51-70
    Monitor Dell P2210
    Podłączone przez hdmi po przejściówce dvi-d do hdmi
  • Poziom 15  
    To jest niestety "by design", bo ikony są rozmieszczane od lewej. Jeżeli chcesz łatać niezbyt dobrej jakości oprogramowanie od Microsoftu to rozejrzyj się za jakimiś programami do zapamiętywania pozycji ikon (jest tego sporo).
  • Poziom 9  
    Też już gdzieś o tym czytałem, że taka uroda windowsa aczkolwiek dawniej używałem tego monitora z tym samym laptopem po prawej stronie i nie robił takich problemów. Na PC też mam rozszerzone monitory w ten sam sposób i nie robi rozsypki z ikonami. :|
    Dzięki za sugestie z programem od ikon. Zbadam temat bo nawet nie wiedziałem, że taki soft istnieje ;)
  • Poziom 15  
    No tak, bo po prawej to nie ma znaczenia, bo ikony są rozmieszczane od lewej. A na PC miałeś cały czas tak podłączone, także nie wywoływałeś w systemie zdarzeń hot-plug monitora których obsługa jest źle zaimplementowana.
  • Poziom 9  
    Teraz mam problemy właśnie z ekranem po prawej. Jako ekran główny funkcjonuje wyświetlacz laptopa po lewej i dodatkowy jako rozszerzenie monitor po prawej.
  • Poziom 43  
    Jak przerzucasz pulpi główny z ustawionymi ikonami na mniejszy ekran, to ustawienie się rozjedzie. Jak na większy lub taki sam to powinny zostać. Granicą jest góra, dół i lewa strona, po prawej mogą pójść poza ekran.