Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozilla Thunderbird - Odzyskiwanie profilu z uszkodzonego systemu Windows 10

09 Sty 2019 00:00 840 1
  • Poziom 14  
    Witam,

mam problem z odzyskaniem profilu, wiadomości oraz całego archiwum z programu Thunderbird. Muszę przeinstalować system Windows 10 niestety posypał się po aktualizacji. Mam całą kopię systemu Windows 10 przed sformatowaniem. Zawsze gdy kopiowałem profile Thunderbird z lokalizacji
    %appdata%\Thunderbird\profiles
    oraz plik profiles.ini działało bez problemu. Teraz posypał się system i chciałem przeinstalować koleżance system Windows niestety każdorazowo system Windows wyrzuca błąd i niestety nie mogę odczytać starych wiadomości. Komunikaty wyskakujące to pierw, że mam drugi proces Thunderbird uruchomiony.
    Nie możliwe nawet ProceXP.exe nie widzi. Klikam "Zamknij program Thunderbird" wtedy pokazuje się drugi komunikat "Brak Profilu" "Nie udało się wczytać profilu "Thunderbird". Może być niedostępny lub usunięty."

Nie mam pojęcia jak uratować jej wiadomości. Niestety korzystała z funkcji IMAP a nie POP3 dlatego na serwerze skrzynki pocztowej tych wiadomości nie posiada.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Chyba odwrotnie-IMAP nie usuwa wiadomości.
    Pytanie, czy padnięcie systemu i problem z eksportem profilu nie mają wspólnej przyczyny. Sprawdź w jakich plikach program przechowuje pocztę (wiadomości, a nie cały profil z ustawieniami).