Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6 (2017) - Wyświetlacz się odkleja po naprawie serwisowej

Włodi 09 Jan 2019 00:08 1569 5
    Włodi
    Level 19  
    Telefon upadł mi pewnego dnia na chodnik, rozbiła się sama szybka, dotyk i wszystko inne działało, więc skorzystałem z ubezpieczenia od uszkodzeń mechanicznych, które miałem w abonamencie w Play. Telefon wysłałem do firmy DigitalCare, która pośredniczy w tego typu naprawach. Szybka, bądź cały ekran został wymieniony na nowy, jednak od początku zauważyłem że coś jakby źle spasowano bo czytnik linii papilarnych nie działał za każdym razem. Na początku w stopniu znikomym obudowa co kilka dni jakby zsuwała się o milimetr w dół, ale wystarczyło mocniej przycisnąć czytnik żeby wskoczyła na swoje miejsce, więc uznałem to za szczegół którym nie warto sobie zawracać głowy (reklamować). Problem w tym że po ponad 2-3 mc problem zaczął eskalować i coraz bardziej przeszkadzać, coraz częściej ekran wypadał z obudowy, coraz szybciej wypadał zasłaniając część czytnika. Obecnie sytuacja wygląda tak jak na filmiku, ekran coraz bardziej się odkleja od metalowej obudowy, sam z działaniem raczej nie ma problemów, problem jest oczywiście z czytnikiem linii papilarnych, który częściowo jest zasłaniany przez obudowę. Napisałem najpierw do Play'a w tej sprawie, odesłano mnie bezpośrednio do DigitalCare, opisałem jak wyglądał problem że nasilał się z biegiem czasu i z początku nie przeszkadzał. Odpisano, że miesiąc gwarancji na naprawę minął i nic z tego. Poprosiłem o przesłanie regulaminu, bo na stronie nie znalazłem, by sprawdzić czy przysługuje mi jakaś rękojmia, nic nie odpisali. Zastanawiam się teraz co zrobić, bo wartość telefonu drastycznie zmalała w tej chwili gdybym chciał go sprzedać, nie z mojej winy, a z niedopatrzenia serwisanta. U producenta bezpośrednio na stronie jest zautomatyzowany kreator, gdzie można wybrać rodzaj usterki, gdy wybiorę uszkodzenie mechaniczne to nic nie mogę zrobić, a gdy zaznacze jednyną słuszną opcje tj. źle działający czytnik linii papilarnych, system to przepuszcza, otrzymuje RMA itd. i adres do wysyłki za granicę bodajże do Węgier. Sam nie wiem jak to potraktują, czy nie naliczą po zapewne długim okresie naprawy jakichś kosztów gdy stwierdzą że jednak jest to mechaniczne uszkodzenie. Ponowne zareklamowanie w Digital Care jako mechaniczne uszkodzenie nie wiem czy przejdzie jeśli mają w historii moją korespondencję, w której uznali że nic z tego. Zastanawiam się czy po prostu samemu tego jakoś nie naprawić, z tego co widzę na filmikach wyświetlacz zdejmuję się aplikując mu ciepłe powietrze i tak samo się go zakłada. Czy wystarczyłoby przygrzać ostrożnie np. suszarką do włosów ten wyświetlacz ?
    scer23
    Level 13  
    Może się to udać ale nie koniecznie. To zależy od tego jakiego kleju używa Nokia oraz jakiego użył nasz pan serwisant. O ile samo „doklejenie” tego ekranu jest wykonalne to ja bym najpierw sprawdził czy to się powiedzie z suszarką. Jeśli by się to nie udało spróbowałbym już nieco ostrożniej z opalarką do drewna. Ale najpierw proponuję sprawdzić jak sobie da z tym radę suszarka :)
    Włodi
    Level 19  
    Niestety, przygrzanie suszarką nic nie dało
    scer23
    Level 13  
    Wobec tego, ja bym się podjął próby podklejenia go opalarką, ale najpierw wyjąłbym baterię i płytę główną, a przynajmniej baterię, ponieważ wystawianie jej na działanie takiej temperatury mogłoby się skończyć jej napuchnięciem a nawet zapaleniem
    bogdan2491
    Level 21  
    Ciekawe jak kolega chce wyjąć baterię i płytę główną w tym modelu przed wyjęciem wyświetlacza.
    Odnośnie problemów z czytnikiem najprawdopodobniej taśma od niego albo się wysunęła albo przez złe spasowanie uszkodziła. Tak czy inaczej najpierw trzeba wymontować wyświetlacz, co nie powinno stanowić dużego problemu skoro sam już zaczyna się rozklejać. Samo grzanie to raczej za mało, trzeba jeszcze podwadzać/ rozcinać klej najlepiej w miarę sztywną folią. Oczywiście jak się nie ma wprawy można uszkodzić wyświetlacz.