Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LAPTOP vs. Słuchawki INTEX - Jak połączyć słuchawki BEZ STACJI z LAPTOPEM?

09 Sty 2019 04:51 285 2
 • Poziom 2  
  Posiadam oto takie najzwyklejsze w świecie słuchawki bezprzewodowe firmy INTEX.

  W zestaw wchodzi stacja / baza dokującą, która bodajże generuje sygnał. Aby słuchawki były bezprzewodowe należy podłączyć tą stację pod laptopa i wtedy dopiero słuchawki wykrywają np. muzykę z laptopa. Bez stacji, słuchawki wyszukują pasma radiowe.

  Czy da się zrobić aby bez stacji łączyć się bezpośrednio z laptopem? Nie posiadają one Bluetooth. Czy da się jakoś wygenerować sygnał o danej częstotliwości, żeby słuchawki ją złapały?

  Zdjęcie z neta, tak one wyglądają:

  LAPTOP vs. Słuchawki INTEX - Jak połączyć słuchawki BEZ STACJI z LAPTOPEM?
 • flexghzflexghz
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Bez stacji dokującej to mamy małe pole manewru ale na szczęście, że mają wbudowane radio ponieważ są dostępne mini nadajniki UKF występujące pod nazwą transmitera. Podając sygnał audio do transmitera tworzymy własną stację radiową o zasięgu kilku metrów, częstotliwość nadawania dobieramy aby nie zakłócać w miejscu gdzie jesteśmy. Słuchawki ustawiamy na częstotliwości transmitera i cieszymy się dźwiękiem.

  https://allegro.pl/oferta/transmiter-jack-3-5m-fm-mp3-do-smartfon-telefon-6628344825

  https://manta.com.pl/product/fmt005/
 • Poziom 2  
  Dzięki za sprecyzowanie wyjaśnienia sedna problemu tematu, tak też myślałem, jednak wolałem się upewnić czy laptopy/PC mają ogólnie w sobie jakąś antenę itp. Jestem w tym zielony, pytanie było z czystej ciekawości. Dzięki za odpowiedź.

  Zamykam, pozdro.