Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MPC2800 - Smugi na wydruku

09 Sty 2019 13:43 276 3
  • Poziom 12  
    Cześć wszystkim !

Mam taki przypadek : maszyna przebieg ok 25 tys kopii łącznie (pół na pół kolor/mono), klient zakupił maszynę niby miał dostać nowe bębny ale obstawiam że jednak nowe nie były, w każdym razie na przestrzeni kilkuset stron coraz mocniej pojawiają mu się pasy na wydruku.
    To co zrobiłem to rozebrałem bęben, wyczyściłem to co widziałem w tym listwę czyszczącą, przy zablokowaniu drukarki podczas wydruku widać że nadruk jest już naniesiony na wałek OCP w czarnym bębnie, więc ewidentnie coś w bębnie, te same czarne paski pojawiają się przy wydrukowach kolorowych co by sugerowało na nietrzymanie przez listwę czyszczącą ? dobrze myślę ?

Doświadczeni bardziej : warto próbować wymieniać samą listwę czyszczącą ? (listwę i wałek ?) ktoś mnie straszył że tam jest coś więcej w tych bębnach ? ale taki objaw to chyba raczej listwa ??
    Cały moduł bębna w tej maszynie to dość duży wydatek więc myślę, jak niskokosztowo spróbować zweryfikować temat,

Krechy sa od początku do końca kartki (podmieniłem obrazek już)

• Specjalista - kserokopiarki
    Ja raczej obejrzałbym oprócz bębna także rolke ładująca bębna. Jeżeli już będziesz wymieniał to cały komplet - bęben , listwa , rolka i czyscik .

C.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Listwa to raczej nie. Gdyby puszczała listwa to krechy miałbyś od początku do końca kartki a tak nie jest. Obstawiam na brudną rolkę lądująca w bębnie. Miałem kilka takich przypadków w praktyce i wyczyszczenie rolki pomagało zawsze. Należy jednak uważać i czyścic delikatnie aby nie uszkodzić powłoki rolki - jest bardzo delikatna i łatwo ją zetrzeć
  • Poziom 12  
    krecha jest od początku do końca, skan trochę zamieszał a ja nie zwróciłem uwagi jest tak jak w załączniku teraz:

Janusz.P napisał:
    Listwa to raczej nie. Gdyby puszczała listwa to krechy miałbyś od początku do końca kartki atak nie jest. Obstawiam na brudną rolkę lądująca w bębnie. Miałem kilka takich przypadków w praktyce i wyczyszczenie rolki pomagało zawsze. Należy jednak uważać i czyścic delikatnie aby nie uszkodzić powłoki rolki - jest bardzo delikatna i łatwo ją zetrzeć

Dodano po 2 [minuty]:

klient rozważa wymianę całego bębna lub tanie uruchomienie tego stąd pomysł na samą listwę, wiem, że rozwiązanie być może tymczasowe ale wykonał ok 15 tys w 2,5 roku użytkowania więc pomyślałem, że może uda się wykonać coś co pozwoli mu na wykonanie z 5-10 tys kopii.

copyman napisał:
    Ja raczej obejrzałbym oprócz bębna także rolke ładująca bębna. Jeżeli już będziesz wymieniał to cały komplet - bęben , listwa , rolka i czyscik .

C.