Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MPC2800 - Smugi na wydruku

09 Sty 2019 13:43 276 3
 • Poziom 12  
  Cześć wszystkim !

  Mam taki przypadek : maszyna przebieg ok 25 tys kopii łącznie (pół na pół kolor/mono), klient zakupił maszynę niby miał dostać nowe bębny ale obstawiam że jednak nowe nie były, w każdym razie na przestrzeni kilkuset stron coraz mocniej pojawiają mu się pasy na wydruku.
  To co zrobiłem to rozebrałem bęben, wyczyściłem to co widziałem w tym listwę czyszczącą, przy zablokowaniu drukarki podczas wydruku widać że nadruk jest już naniesiony na wałek OCP w czarnym bębnie, więc ewidentnie coś w bębnie, te same czarne paski pojawiają się przy wydrukowach kolorowych co by sugerowało na nietrzymanie przez listwę czyszczącą ? dobrze myślę ?

  Doświadczeni bardziej : warto próbować wymieniać samą listwę czyszczącą ? (listwę i wałek ?) ktoś mnie straszył że tam jest coś więcej w tych bębnach ? ale taki objaw to chyba raczej listwa ??
  Cały moduł bębna w tej maszynie to dość duży wydatek więc myślę, jak niskokosztowo spróbować zweryfikować temat,

  Krechy sa od początku do końca kartki (podmieniłem obrazek już)

  Ricoh MPC2800 - Smugi na wydruku
 • Specjalista - kserokopiarki
  Ja raczej obejrzałbym oprócz bębna także rolke ładująca bębna. Jeżeli już będziesz wymieniał to cały komplet - bęben , listwa , rolka i czyscik .

  C.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Listwa to raczej nie. Gdyby puszczała listwa to krechy miałbyś od początku do końca kartki a tak nie jest. Obstawiam na brudną rolkę lądująca w bębnie. Miałem kilka takich przypadków w praktyce i wyczyszczenie rolki pomagało zawsze. Należy jednak uważać i czyścic delikatnie aby nie uszkodzić powłoki rolki - jest bardzo delikatna i łatwo ją zetrzeć
 • Poziom 12  
  krecha jest od początku do końca, skan trochę zamieszał a ja nie zwróciłem uwagi jest tak jak w załączniku teraz:

  Ricoh MPC2800 - Smugi na wydruku

  Janusz.P napisał:
  Listwa to raczej nie. Gdyby puszczała listwa to krechy miałbyś od początku do końca kartki atak nie jest. Obstawiam na brudną rolkę lądująca w bębnie. Miałem kilka takich przypadków w praktyce i wyczyszczenie rolki pomagało zawsze. Należy jednak uważać i czyścic delikatnie aby nie uszkodzić powłoki rolki - jest bardzo delikatna i łatwo ją zetrzeć


  Dodano po 2 [minuty]:

  klient rozważa wymianę całego bębna lub tanie uruchomienie tego stąd pomysł na samą listwę, wiem, że rozwiązanie być może tymczasowe ale wykonał ok 15 tys w 2,5 roku użytkowania więc pomyślałem, że może uda się wykonać coś co pozwoli mu na wykonanie z 5-10 tys kopii.

  copyman napisał:
  Ja raczej obejrzałbym oprócz bębna także rolke ładująca bębna. Jeżeli już będziesz wymieniał to cały komplet - bęben , listwa , rolka i czyscik .

  C.