Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop lenovo G580 - Czarny ekran.

09 Sty 2019 15:48 369 7
  • Poziom 4  
    Dzień dobry.

Mój problem polega na tym, że mam ważne informacje na dysku na laptopie Lenovo G580. Laptop włącza się, ale niestety cały czas ekran jest czarny, już kiedyś miałam taki problem, ale panowie z serwisu go naprawili i powiedzieli że jak jeszcze raz taki problem się pojawi to laptop do wyrzucenia.
    Tak czy siak nie używam już tego laptopa, tylko komputera. Pytanie brzmi czy mogę zgrać jakoś dane z dysku na pendrive podczas gdy ekran jest czarny ?
  • Poziom 22  
    tak nie przekopiujesz plików , wymontuj dysk z laptopa i podepnij interfejsem do drugiego kompa , albo od razu - podepnij bezpośrednio do drugiego komputera o ile są taśmy sygnałowa i zasilania, będziesz miał dwa dyski

• Spec od komputerów
    Możesz też wyjąć dysk z laptopa i wsadzić do kieszeni USB - będziesz miał dysk przenośny.

Co do laptopa - jeśli nie zamierzasz go naprawiać to możesz wystawić na znanym portalu aukcyjnym w dziale uszkodzone (bez dysku oczywiście).
  • Poziom 12  
    Witam!

Jeśli się włącza-świecą kontrolki (od dysku HDD również) to można podpiąć monitor zewnętrzny i zobaczyć co się dzieje.

Pozdr.

• Poziom 9  
    Najlepszym rozwiązaniem jest kieszeń zewnętrzna, podpinasz po USB do dowolnego komputera i masz wtedy dysk zewnętrzny.
  • Poziom 4  
    Podpięłam dysk bezpośrednio do komputera tak jak napisał pcunit. Na laptopie miałam system windows 8, a na komputerze mam windowsa 7.
    Komputer włączył się jak laptop systemem windows 8 . Skopiowałam potrzebne pliki na dysk, który mam w komputerze. Następnie wyłączyłam komputer i odpięłam dysk. Włączyłam komputer i po pewnym czasie zaczęły pojawiać się problemy. To znaczy niebieski ekran zaczął mi się włączać podczas pracy na komputerze. Na tym blue screenie nie wiem dokładnie co było napisane bo po sekundzie komputer się resetuje. ( coś w stylu problem has been detected and computer shut down system to prevent any damage to computer ) . Wie ktoś jaka może być przyczyna ?

Dodano po 4 [godziny] 25 [minuty]:

Wygląda to tak jak w załączniku
  • Poziom 4  
    Laptop lenovo G580 - Czarny ekran. Laptop lenovo G580 - Czarny ekran. Laptop lenovo G580 - Czarny ekran.

Dodano po 1 [minuty]:

Po wyłączeniu się Blue Screena, komputer włącza się automatycznie. Pojawia się takie okno jak powyżej przedstawiłam na 3 zdjęciach. I zaraz znowu Blue screen

Dodano po 24 [minuty]:

Dodatkowo przy włączeniu się komputera miałam możliwość wybrania paru opcji jak ma się uruchomić, nacisnelam nie żeby włączył się normalnie ale w nawiasie miałam opcję zalecana ze sam spróbuję naprawić problem czy coś takiego, wybrałam właśnie tą opcję. Screeny z tego:
    Laptop lenovo G580 - Czarny ekran. Laptop lenovo G580 - Czarny ekran.