Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którego dostawcę internetu wybrać dla mojej lokalizacji?

danio_96 09 Sty 2019 16:43 270 9
  • #1 09 Sty 2019 16:43
    danio_96
    Poziom 5  

Hej
    Chciałbym się zapytać jaki internet wybrać w mojej lokalizacji (Warszawa, Powstańców śląskich 3)
    Zastanawiam się nad ofertą T-Mobile internet domowy, w pobliżu mam 3 nadajniki od nich.
    W tym budynku nie ma praktycznie żadnego operatora, świadczącego internet po kablu, a o światłowodzie mogę co najwyżej pomarzyć :D
    Jedyny operator to firma JMDI. Jednak ich oferta jest taka sobie, w dodatku więcej jest negatywnych opinii nich pozytywnych. Większość osób czeka już tylko na zakończenie umowy, a o to o czymś już świadczy.
    W dodatku jeśli chciałbym podpisać umowę na rok cena +20zł, a na czas nieokreślony już +70zł...
    Proszę, pomóżcie mi coś wybrać, bo na hotspocie długo nie dam rady.
    Jeśli chodzi o zużycie internetu, to u poprzedniego operatora zużywałem ok 500GB miesięcznie. Chciałbym podpisać umowę na rok, ale chcieć to ja sobie mogę :/

Dzięki :)

0 9
  • #2 09 Sty 2019 17:18
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Weż na testy internet domowy bez limitu z DL do 60Mb/s za 65 zł, masz dwa tygodnie na sprawdzenie. W ramach abonamentu router B525. Router agreguje 2 pasma LTE , zarządzanie nimi na nim za pomocą HManagera, także diagnostyka sygnału i BTS-a. W poblizu BTS-y NetWorks z 4 pasmami LTE.

0
  • #3 09 Sty 2019 18:57
    danio_96
    Poziom 5  

@matek451 Dzięki za odpowiedź, a co powiesz o tych aukcjach z allegro?
    1810GB w orange na 5 miesięcy za 230zł to dość dobra oferta.
    Są też startery 50GB na 14 dni za 8zł.
    Szczególnie, że wolałbym nie podpisywać umowy na 2 lata, za kilka miesięcy mają być różni operatorzy ze światłowodem w tej lokalizacji.
    Jest jakiś nadajnik od Orange w pobliżu, ok 400m ode mnie.
    Widzę, że play ma startery w ofercie Pink. Mógłbyś coś o niej powiedzieć?

0
  • #4 09 Sty 2019 19:24
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pierwszej ni znam, odbiór karty tylko osobisty w Poznaniu, druga to znana od dawna promocja przy zmianie taryfy Orange YES na Orange Free. Orange korzysta z tych samych BTS-ów NetWorks co T-Mobile.

0
  • #5 10 Sty 2019 10:20
    DobryMudzyn1702
    Poziom 12  

Jak na abonament to t-mobile 20-60Mbps, bo jest o chyba jedyna na dzień dzisiejszy nielimitowana oferta, gdzie po 100GB nie obcinają ci prędkości. Na kartę to już zależy który operator działa u ciebie najlepiej. Polecić mogę opcje z play internet na kartę gdzie za 49zł/mc masz 100GB + 1Mbps po jego wykorzystaniu, a do tego w godzinach 0-9 "noce bez limitu" za 5zł/mc gdzie pobierasz ile ci sie podoba. Nie wiem czy jest jeszcze możliwa aktywacja starszych ofert ale tam za 45zł miałeś nieobligatoryjne 100GB i lejek 2Mbps. Noce bez limitu za 10zł.

Dodano po 1 [minuty]:

Jesli posiadasz firmę to w Orange za ~50zł+vat masz 999GB na mc.

Dodano po 1 [minuty]:

A i masz jeszcze 2 karte 60GB

0
  • #6 10 Sty 2019 16:05
    danio_96
    Poziom 5  

DobryMudzyn1702 napisał:
    Jak na abonament to t-mobile 20-60Mbps,
    Ciągle zastanawiam się nad tą opcją, ale jednak wolę coś bez zobowiązania. Za jakiś czas może u mnie pojawi się światłowód, a wtedy wybór jest prosty :)
    DobryMudzyn1702 napisał:
    Polecić mogę opcje z play internet na kartę gdzie za 49zł/mc
    Właśnie wolałbym skorzystać z ich oferty.
    DobryMudzyn1702 napisał:
    Jesli posiadasz firmę
    Nie mam firmy

0
  • #7 10 Sty 2019 16:50
    DobryMudzyn1702
    Poziom 12  

Najlepiej zrób jakieś testy telefonem z lte i apliakcja Network Cell Info.

0
  • #8 10 Sty 2019 17:06
    danio_96
    Poziom 5  

Aktualnie korzystam z sieci Mobile Vikings, nadajniki głównie z Play. Test z telefonu.
    Którego dostawcę internetu wybrać dla mojej lokalizacji? Którego dostawcę internetu wybrać dla mojej lokalizacji?

0
  • #9 11 Sty 2019 10:01
    DobryMudzyn1702
    Poziom 12  

Nie wiem czy poza play znajdziesz coś ciekawego na kartę, natomiast będziesz sie musiał wyposażyć w jakiś router/modem. Z tego co znam i działa dobrze to b525 + antena dualna (złącza SMA), może być też jakiś b315 z technologią MIMO bez agregacji pasm. Oczywiście równie dobrze możesz korzystać z telefonu i po usb udostępniać internet. Co do samej karty, nie wiem czy jest możliwość aktywacji starszych ofert INK ale w nowszej Play Internet na kartę masz w sumie 2 interesujące cie usługi które się nie łączą: "Miesiac bez limitu" i "Noce bez limitu". W pierwszej masz do 100GB internet po tym 1Mbps nielimitowane(W starszej ofercie było 2Mbps) za 49zł. Lub w drugiej Od 24 do 9 Całkowity no limit za 5zł/mc. Jeśli chcesz pobierać po500GB na miesiąc a jednocześnie korzystać w dzień to możesz wyposażyć sie w 2 karty.

0
  • #10 12 Sty 2019 10:06
    danio_96
    Poziom 5  

Dzięki za odpowiedź. Czytałem sporo o taryfie PInK. Teraz poluje na ten starter, ale nigdzie nie jest dostępny, z więc zostaje tylko allegro.
    Ta taryfa jest moim zdaniem najbardziej opłacalna, raczej nie będę zużywał po 500GB transferu, ewentualnie te 2Mb/s powinno wystarczyć

Edit:
    Dzisiaj otrzymałem starter, zarejestrowałem go przez bank millenium.
    Jednak na Play24 nie mogę, wyskakuje błąd: "Założenie konta dla podanego numeru nie jest możliwe w chwili obecnej, proszę spróbować później."
    Jak w takiej sytuacji mogę włączyć tą usługę, internet za 45zł na miesiąc?

Edit 2:
    Po kilku godzinach udało się założyć konto.

0