Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ten zestaw 5 kW jest warty?

expol1 09 Sty 2019 18:45 918 15
  • #1 09 Sty 2019 18:45
    expol1
    Poziom 5  

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego zestawu fotowoltaicznego o mocy 5 kW montowanego do dachu skośnego na blacho-dachówce znalazłem w sieci taką ofertę https://www.solarne.info/kompletna-elektrowni...0ly3gWRZh61j0Aw0mDXbd-GHNsCKjkhIaAi4NEALw_wcB
    Proszę o informację czy ten zestaw jest wart swojej ceny czy jest wart zakupu? A może macie propozycje inne? Szukam coś dla siebie i zależy mi aby było porządne. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

0 15
  • #2 09 Sty 2019 20:01
    2210063
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Sty 2019 10:51
    Energeton
    Poziom 8  

To oszuści są, już miałem z nimi do czynienia, dali mi aplikacje do pomiaru codziennego żeby wiedzieć ile produkuje energii to wo gule nie zgadzało się z rzeczywistością. Miałem panele podłączone pod obwód gdzie był czajnik miedzy innymi. Ile to razy zimna kawę nie zaparzoną zalałem, to już nie mowie. Oczywiście na aplikacji pokazywało że prąd jest produkowany. Dobrze ze z firma był kontakt i dało się oddać na gwarancji.

0
  • #4 10 Sty 2019 12:02
    theo33
    Poziom 12  

Przecież to zestaw z inwerterem on-grid, może w sieci napięcia nie było?

0
  • #5 10 Sty 2019 12:04
    2210063
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 10 Sty 2019 12:11
    karolark
    Poziom 40  

Energeton napisał:
    To oszusci sa, juz mialem z nimi do czynienia, dali mi aplikacje do pomiaru codziennego zeby wiedziec ile produjuje energii to w ogole nie zgadzalo sie z rzeczywistoscia. Mialem panele podlaczone pod obwod gdzie byl czajknik miedzy innymi. Ile to razy zimna kawe nie zaparzoną zalalem to już nei mowie. Oczyiwisice na aplikacji pokazywalo ze prad jest produkowany. DObrze ze z firma byl kontakt i dalo sie oddac na gwarancji.

Nie dość zę bełkot to jeszcze jacy oszuście skoro był zwrot?

0
  • #7 10 Sty 2019 12:51
    Energeton
    Poziom 8  

No był zwrot ale ile ja się nerwów musiałem najeść przy tym. Tak, miałem 2 kW zestaw. Robili mi najpierw bilans ile będę miał w ciągu dnia produkowane w jakich miesiącach itp oczywiście nic nie pokrywało się z rzeczywistością. No i do tego ta ich śmieszna aplikacja, pokazywało jaka jest rzeczywista produkcja, a faktycznie fizycznie nic nie mogłem z tego zasilić jakby był jakiś ulot prądu w powietrze. Przyjęli gwarancje, jak zdejmowali mi to z dachu to pozrywali rynny które musiałem później sam wymieniać.

0
  • #8 10 Sty 2019 12:57
    Leon444
    Poziom 19  

Energeton napisał:
    No byl zwrot ale ile ja sie nerwów musialem najesc przy tym. Tak, mialem 2kW zestaw. Robili mi najpierw bilans ile bede mial w ciagu dnia produkowane w jakich miesacach itp oczywiscie nic nie pokrywalo sie z rzeczywistoscia. No i do tego ta ich smieszna aplikacja, pokazywalo jaka jest rzeczywista produkcja, a faktycznie fizycznie nic nie moglem z tego zasilic jakby byl jakis ulot pradu w powietrze. Przyjeli gwarancje, jak zdejmowali mi to z dachu to pozrywali rynny ktore musialem pozniej sam wymieniac.

Ja nic z tego nie rozumiem, nie dość że oczy bolą od samego czytania, to jakieś bzdury z czajnikiem, jak miałeś z tego zasilić jeśli to on-grid? Co za ludzie bez pojęcia się tutaj ostatnio pojawiają...

Dodano po 1 [minuty]:

Pomijam fakt że cały ten zestaw to Chińszczyzna przez duże CH...

0
  • #9 10 Sty 2019 13:01
    Energeton
    Poziom 8  

Leon444 napisał:
    Energeton napisał:
    No byl zwrot ale ile ja sie nerwów musialem najesc przy tym. Tak, mialem 2kW zestaw. Robili mi najpierw bilans ile bede mial w ciagu dnia produkowane w jakich miesacach itp oczywiscie nic nie pokrywalo sie z rzeczywistoscia. No i do tego ta ich smieszna aplikacja, pokazywalo jaka jest rzeczywista produkcja, a faktycznie fizycznie nic nie moglem z tego zasilic jakby byl jakis ulot pradu w powietrze. Przyjeli gwarancje, jak zdejmowali mi to z dachu to pozrywali rynny ktore musialem pozniej sam wymieniac.

Ja nic z tego nie rozumiem, nie dość że oczy bolą od samego czytania, to jakieś bzdury z czajnikiem, jak miałeś z tego zasilić jeśli to on-grid? Co za ludzie bez pojęcia się tutaj ostatnio pojawiają...

Dodano po 1 [minuty]:

Pomijam fakt że cały ten zestaw to Chińszczyzna przez duże CH...

Czego nie rozumiesz w tym co napisalem? Opisalem swoj przypadek, moje przezycia z producentem. Uzewnetrzniam sie wam o swoich prywatnych sprawach a ty mi piszesz ze "co za ludzie sie tutaj pojawiaja"? Chcialem pomoc, mam swoje doswiadczenia z ktorymi chce sie dzielic, ja jedyne na co moge liczyc to odpowiedzi tego typu. Jest to żałosne

0
  • #10 10 Sty 2019 14:45
    2210063
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 10 Sty 2019 18:11
    expol1
    Poziom 5  

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi kolegów I skoro jak to wspomniał kolega energet on że to lipny zestaw to może macie jakieś propozycje Jaki warto kupić zestaw 5 kW

0
  • #12 10 Sty 2019 23:04
    hupo
    Poziom 12  

kolega Energeton albo celowo ludzi wprowadza w błąd albo, no wiecie...
    Firma sprzedaje tani sprzęt ale jej oferty to on-grid a nie off-grid zatem ten zimny czajnik Pana Energetona to jakieś brednie.

Proszę o moderację.

0
  • #14 11 Sty 2019 21:40
    expol1
    Poziom 5  

jaszto napisał:
    Na https://pvmonitor.pl/ kopalnia wiedzy i sporo reklam dostawców.

Kolegi dziękuje za link. Powiem tak. Zależy mi na opinii kolegów obcykanych w tym temacie albo takich co maja swoje zestawy. Zależy mi na rzetelnej i prawdziwej opinii kolegów ewentualnie co polecają. Zreklam zawsze dowiem się ze to super okazja i akurat ten sprzęt jest najlepszy A rzeczywistość zweryfikuje. Czy jest tu jakiś kolega co mógłby wypowiedziec się o swojej farmie PV? Albo ktoś kto by polecił cos lub napisał na co zwrócić uwagę przy wyborze? Oczywiście zzagladne w link, dziękuje.

Dodano po 3 [minuty]:

Energeton napisał:
    Chcialem pomoc, mam swoje doswiadczenia

Ja bardzo dziękuje za twoja opinie. Jest bardzo cenna dla mnie. Pozdrawiam.

0
  • #15 11 Sty 2019 23:47
    Lisciasty
    Poziom 17  

Sprawa jest prosta jak drut. Jeżeli ktoś oferuje instalację 5kW z montażem za 22-24 tys. zł to można założyć że nie kupi się badziewia.
    Jak ktoś sprzedaje coś takiego jako nowe za 16 tys. to na 100% jest to jakieś gówno.
    Jednocześnie jak ktoś chce za instalację 5kW z montażem 25-30 tys. to już jest początkujący naciągacz, chyba że są ciężkie warunki
    instalacji, instalacja na gruncie z VAT 23% lub inne takie.

0
  • #16 12 Sty 2019 12:22
    Energeton
    Poziom 8  

jaszto napisał:
    Kolego Energeton podaj jakieś konkretne dane z zamówienia i eksploatacji.
    "koszt nerwów", " urwana rynna", "śmieszna aplikacja" to są odczucia nie dane techniczne.
    Bez konkretów jestem skłonny współczuć "oszustowi'

Chyba to są konrkety. Mam Ci fakturę pokazac za nowa rynnę, screeny z aplikacji czy kartę zdrowia od mojego kardiologa? Chodziło o opinię a nie o dane techniczne jakbyś nie widział to były podane pod linkiem.

0